به گزارش شمس آباد، مردم مومن و انقلابی در شهرهای استان تهران، صبح امروز وضو گرفته و فوج فوج برای اقامه نماز سپاس از پروردگار برای توفیق روزه داری در رمضان خود را به اماکن برگزاری نماز عید فطر رساندند.
اقامه نماز عید فطر در حسینیه محله «احمد آباد» دماوند به امامت آیت الله جوادی آملی
در شهرستان دماوند، بسیاری از نمازگزاران عید سعید فطر ترجیح دادند خود را به حسینیه محله «احمد آباد» دماوند برسانند و نماز عید سعید فطر را به امامت آیت الله جوادی آملی، از مراجع عظام تقلید اقامه کرده و یک ماه بندگی خود را شکرگزار باشند و با امامت یکی از مراجع عظام جهان تشیع سر بر آستان حضرت حق بگذارند.
آیت الله جوادی آملی طی سخنانی در اجتماع نمازگزاران فطر دماوند از حضور پرشور مردم در عرصه های مهم دینی و انقلابی تقدیر کرد.
سجده شکر، به پاس یک ماه بندگی خداوند
در ورامین نیز جمعیت مومنین و نمازگزاران هر لحظه بیشتر می‌شد و مردم با سرعت به سوی بلوار پشت مسجد جامع این شهر حرکت کردند تا  به امامت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی، با سابقه ترین امام جمعه کشور، دعا بگویند و نماز بخوانند و شکر این همه توفیق و رحمت الهی را کنند.
نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین، در خطبه های نماز عید فطر طی سخنانی گفت: امروز، روز شادکامی بندگانی است که یک ماه بندگی خداوند را با موفقیت پشت سر گذاشته، از تاریکی ها رهایی یافته و به فطرت پاک الهی بازگشتند.
محمودی گلپایگانی ادامه داد: مومنین به پاس این که توانستند، یک ماه با موفقیت بندگی خدا را کنند، باید سجده شکر به جا آورند.
برکات ماه مبارک رمضان باقی شود
مردم شهر پرند نیز، همزمان با اولین روز ماه شوال، نماز عید سعید فطر را در ضلع جنوبی بلوارچمران به امامت حجت الاسلام خدیری امام جمعه این شهر اقامه کردند، مردم این شهر، اوج شکوه و بندگی خود را به ذات اقدس الهی به نمایش گذاشتند.
کامران علوی، یکی از شهروندان پرند، در خصوص برگزاری نماز پرشور عید فطر در این شهر گفت: مردم برای دریافت پاداش خود، پس از یک ماه روزه داری در نماز عید فطر باشکوه حضور پیدا کردند، جمعیت نمازگزاران موجود در نماز عید فطر امروز، مثال زدنی است.
وی ادامه داد: برکات معنوی برگزاری باشکوه نماز عید سعید فطر فراوان است و باید همه مردم و روزه داران کوشش کنند تا این برکات و برکات یک ماه روزه داری را باقی کنند.
حضور باشکوه مومنین پاکدشت در نماز عید فطر
مردم شهرستان پاکدشت نیز از ساعات اولیه صبح خود را به مصلی بزرگ امام خمینی(ره) این شهرستان رسانده بودند، تا نماز عید فطر را به امامت حجت الاسلام والمسلمین لزومی، امام جمعه پاکدشت اقامه کنند، به طوری که  مصلی بزرگ امام خمینی(ره) پاکدشت مملو از زنان و مردانی شد که آمدند مزد و پاداش یک ماه روزه داری خود را بگیرند.
حبیب الله مطهری فر، برادر دو شهید و از نمازگزاران و فعالان رسانه ای شهرستان پاکدشت، گفت: مردم شهرستان پاکدشت همواره حضور باشکوهی را در نماز عید سعید فطر به ثبت می رسانند.
وی افزود: برای برگزاری این نماز باشکوه و وحدت بخش، از روزهای گذشته، هرکس در حد توان خود کوشش کرده و هماهنگی های لازم را انجام داده است.
حضور چشمگیر جوانان در نماز عید فطر پیشوا
حضور نوجوانان و جوانان در نماز عید سعید فطر در شهرستان پیشوا یکی از ویژگی های بارز این مراسم بود و نشان می داد که آینده سازان این شهرستان دلبسته ارزش های اسلامی هستند.
احمد قمی، رییس ستاد نماز جمعه شهرستان پیشوا در حاشیه این مراسم اظهار داشت: نماز عید سعید فطر راس ساعت ۸ صبح در مصلای نماز جمعه شهرستان پیشوا برگزار شد.
وی گفت: برای ایجاد امنیت با نیروهای انتظامی، سپاه و بسیج مستقر در گیت های  ورودی درب های مصلی هماهنگی های لازم صورت گرفته بود و نماز عید سعید فطر در شهرستان پیشوا با بهترین شرایط و بسیار باشکوه برگزار شد.
۲۵ دستگاه اتوبوس به نمازگزاران رباط کریم خدمات رسانی کردند
مردم شهرستان رباط کریم از یک سو ناراحت پایان یافتن ماه مبارک رمضان و بسته شدن درب های فیوضات الهی در این ماه بودند و از طرف دیگر  از فرا رسیدن عید سعیدفطر و موفقیت در یک ماه روزه داری خرسند بودند.
حجت الاسلام والمسلمین جلالی؛ رییس ستاد برگزاری نماز جمعه رباط کریم در حاشیه برگزاری نماز باشکوه عید سعید فطر در این شهرستان اظهار داشت: این نماز به امامت حجت الاسلام و المسلمین محمّدی نژاد؛ امام جمعه رباط کریم در مصلای بزرگ امام خمینی (ره)  برگزار شد.
وی گفت: با هماهنگی صورت گرفته  با سازمان اتوبوسرانی شهرداری رباط کریم تعداد ۲۵ دستگاه اتوبوس در مسیرهای تعیین شده، اقدام به خدمت رسانی به نمازگزاران کردند، همچنین هماهنگی های لازم با مجموعه سپاه و بسیج، راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی، معاونت خدمات شهری، اورژانس، آتش نشانی و سایر نهادهای خدمت رسان برای برگزاری باشکوه نماز عید سعید فطر انجام شده بود.
بر اساس این گزارش مراسم نماز عید سعید فطر در رباط کریم، از ساعت ۶:۳۰ با قرائت دعای ندبه شروع شد.
البته نماز عید فطر در رباط کریم، به غیر از مصلای امام خمینی(ره) ،در مسجد حضرت علی اصغر(ع) ، محله وحیدیه و مسجد جامع رسول الله(ص) محله آبشناسان اقامه شد.
در سراسر استان تهران، صندوق های اجتماع آوری فطریه نیز بواسطه کمیته امداد امام خمینی(ره) و نهادهای حمایتی دارای هولوگرام و مجوز مخصوص، در مسیرهای منتهی به برگزاری نماز پرشکوه عید سعید فطر گذاشته شده بود و بسیاری از نمازگزازان قبل از اقامه نماز، فطریه خود را پرداخت کردند.
نماز عید فطر همچنین در شهرستان های ری، بهارستان، ملارد، قدس، شهریار، اسلامشهر، پردیس، فیروزکوه، قرچک و شمیرانات نیز با حضور خیل عظیم مومنین و نمازگزاران برگزار شد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : دین‌پرست عازم کابل شد


منبع: مهر

این خبر را به اشتراک بگذارید :