مدافعان حقوق بشر عاملان حملات تروریستی و وحشیانه مینامار

به گزارش شمس آباد نیوز، ائمه جماعت در چهارمحال و بختیاری ضمن گرامی دشات هفته امامت و ولایت و تبریک فرارسیدن عیدغدیر، به واقعه میانبار اشاره و گفتند:  سکوت سازمان‌های بین‌المللی در مقابل کشتار مردم میانمار، نشان‌دهنده حقوق بشری است که آمریکا و متحدانش از آن دم می‌زنند.

امام جمعه شهرکرد: مدافعان حقوق بشر عاملان حملات  مینامار

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد  با اشاره به حملات وحشیانه به مسلمانان میانمار گفت: این وقایع دل هر انسانی را به درد می‌آورد، این حملات با پشتیبانی حکومت میانمار و مدافعان حقوق بشر صورت می‌گیرد.

وی به مصیبت های وارده بر سر مردم میانمار اشاره و افزود: سکوت سازمان‌های بین‌المللی نشان‌دهنده حقوق بشری است که آمریکا و متحدانش از آن دم می‌زنند.

نکونام در ادامه با اشاره به به اینکه در چهارمحال و بختیاری زمزمه‌های تغییرات در مدیریت‌ استان مطرح است، افزود: به مدیران ارشد استان توصیه می‌کنم تا جایی که امکان دارد فضای کاری را به‌هم نریزند، زیرا فرصت زیادی برای جابجایی‌های گسترده وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در تغییرات باید مراقب باشیم که افراد تندرو، اختلاف‌افکن، فتنه‌جو و حامی فتنه‌گران در مناصب دولتی قرار نگیرند و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز سعی کنند تا فضای همدلی، وحدت و کار در استان حاکم شود.

خطیب نمازجمعه شهرکرد لازمه موفقیت در انجام امور را مدیران مدبر و کاری عنوان کرد و گفت: مشکلاتی هم‌چون بیکاری‌، تورم، گرانی و عقب‌ماندگی در کارها در چهارمحال و بختیاری مشهود است و باید سعی کنیم تا مدیریت‌های تنش‌زا بر استان حاکم نشود تا بتوانیم در آرامش مسائل و مشکلات را حل کنیم.

نکونام در ادامه با تبریک به‌مناسبت فرارسیدن عیدسعید غدیرخم، خاطرنشان کرد: غدیر برای همه بشریت است و البته بسیاری از انسان‌ها، مسلمانان و شیعیان از آن غافل هستند و یکی از دلایلی که ما می‌گوییم غدیر متعلق به همه است به این علت است که از ابتدای شکل‌گیری جهان آرامش بر بشریت حاکم نبوده و ترویج مکتب غدیر می‌تواند عدل را در سراسر جهان گسترده نماید.

وی افزود: غدیر یکی از عظیم‌ترین اعیاد است و ما باید سعی کنیم تا ظرفیت عدالت گستر غدیر به جهانیان عرضه شود و برای انجام این‌کار می‌توان با برگزاری کارهای بزرگ و برجسته، اجتماعات بزرگ با مشارکت‌های مردمی گام‌های مؤثری برداشت.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به اینکه درخشندگی نیروهای نظامی در عرصه‌های دفاعی کشورمان زیبا و بالنده است، تصریح کرد: همه نیروهای نظامی جمهوری‌اسلامی محکم و مقاوم در برابر هجمه‌های دشمنان ایستاده‌اند و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی یک مجموعه نوپا و مقتدر است که در این سال‌ها به خوبی توانسته است به جایگاه بالایی در این عرصه برسد.

نکونام با بیان اینکه در قرآن‌کریم مسلمانان را به ایستادگی در مقابل طاغوتیان و ستمگران سفارش کرده است، اضافه کرد: ما نباید فرهنگ طاغوت و استکبار را بپذریم، بلکه آن‌ها باید فرهنگ توحیدی و ناب اسلام را بپذیرند، زیرا فرهنگ اسلام الگویی برای تمام جهانیان است.

وی ادامه داد: بین ما و مستکبران بغض و دشمنی حاکم است و ما هیچ زمانی نمی‌توانیم به استکبار دل ببندیم، اما یکسری از افراد در جامعه به اشتباه سعی می‌کنند که فرهنگ نا درست غرب و استکبار را در جامعه رواج دهند.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه ما نمی‌توانیم به کسانی که به دنبال کینه‌ورزی هستند محبت کنیم، خاطرنشان کرد: طاغوتیان به کاخ‌ها و سلاح‌هایشان دل بسته‌اند در حالیکه ما به خداوند کریم دلبستگی داریم و نباید اجازه دهیم فرهنک طاغوت و استکبار در جامعه رواج پیدا کند.

نکونام در پایان گفت: اسلام پرچم‌دار حق در جهان است و همه باید در زیر این پرچم قرار بگیرند و ما به هیچ وجه دنبال جنگ‌طلبی نیستیم و با کسانی که به فرهنگ ما کاری ندارند تعامل می‌کنیم و عده‌ای در کشور در سعی هستند تا نظام سلطه را کل دنیا معرفی کنند در حالیکه این این سخن حرف اشتباهی است.

امام جمعه اردل: حادثه غدیر ابر حماسه هاست

حجت الاسلام مهرداد بهرامی امام جمعه شهر اردل در خطبه های نماز جمعه این این هفته شهر اردل ضمن دعوت خود و نماز گزاران به تقوای الهی گفت:شیوه پرورش خدای متعال این است که بندگانش رابوسیله محبت ورفع نیازهمدیگرورسیدگی بهم بالا می برد،رشدمی دهد و کسی که کاری به دیگری ندارد می بیندمشکل دارد،نیازمنداست امابی توجه است.

بهرامی افزود:اینگونه افراد درحقیقت ازرشدوزمینه ای که خدابراوپیش آورده غافل هستند .وگرنه خدای متعال می تواندهمه ی نیازهارارفع کندوهیچ گرفتاری ونیازمندی نباشد.

وی با بیان اینکه کوتاهی ،بی توجهی ،سستی دررسیدگی محرومان ،نیازمندان خشم وعذاب الهی را به دنبال دارد گفت:خدا امتی راعذاب نکردجز آن هنگامی که نسبت به حقوق فقراء ونیازمندان برادران دینی خودسستی نکردند.

امام جمعه شهر در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه شهر اردل با تبریک عید بزرگ غدیر به مردم ولایتمدار شهرستان اردل افزود: گسترش عدالت و ولایت‌مداری مهم‌ترین فلسفه غدیر است و درس مهم غدیر این است که اگر امامت، ولایت و رهبری مسلمانان به عالم‌ترین، باتقوا‌ترین و پاک‌ترین فرد سپرده شود، عدالت در جهان گسترده می‌شود.

بهرامی گفت:روزعیدغدی رروزی است که پیامبرمکرم اسلام وظیفه حکومت را معین فرمودند والگوی حکومت رامشخص کردند.

وی بیان کرد:غدیرآمدتا بفهماند که سیاست به همه مربوط است لذا باید بدانیم که غدیرمنحسربه آن زمان نیست وروشی که حضرت امیردرحکومت درپیش گرفت،روش ملت هاومسئولان باشد.

امام جمعه شهر اردل گفت:حادثه غدیر ابر حماسه هاست زیرا در این واقعه امنیت همه جانبه وپایدار،پاکی ،طهارت،عدالت استواربرادری وکرامت انسانی ،شرافت ،اخلاق ،پیشرفت مادی ومعنوی وهرآنچه ازخوبیهاوخیرهاوزیبائیهاست نهفته شد.

حجت الاسلام بهرامی با گرامیداشت ۱۷ شهریورکه تعداد زیادی از مردم بی گناه به شهادت رسیدند گفت : ۱۷ شهریور نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است و برای ما بسیار با اهمیت است.

بهرامی بیان کرد:نبایدحوادث مهم واین عبرتهابزرگ دوران معاصرراازیادوخاطره مابرود.نبایداین حوادث مختلف کهنه بشوداگرنسل های بعدی این حوادث راندانندوتحلیل نکنند،عمق یابی نکننددرشناخت کشور وآینده کشوردچاراشتباه خواهندشد.

وی با اشاره به قتل عام ونسل کشی مسلمانان مظلوم میانمار گفت:درمیان سکوت مدعیان حقوق بشروآزادی ارتش یک کشوروگروهای افراطی تحت حمایت یک دولت آشکارادرمقابل چشم دستگاها وسازمان های دروغین حقوق بشری قتل عام می کنندوکسی اعتراض نمی کندازآنهاتوقعی هم نمی رودبدترازآن عدم واکنش یاواکنش ضعیف دولتهای مسلمان است.

امام جمعه شهر اردل گفت:لازم است دولتمدارن ایران اسلامی در دفاع از مردم مظلوم میانمار پیشگام باشد و در راستای حمایت و ارائه راهکار جهت متوقف شدن این جنایات بر علیه مسلمان میانمار گام بردارد.

حجت الاسلام در پایان با بیان اینکه امروز مشکل بیکاری و فقر در شهرستان اردل کاملا مشهود است نیاز است از هزینه های زیادی در برگزاری مراسم های ترحیم کاسته شود و در جاهای دیگر صرف شود تا انشاء الله یک مقداری ازگرفتاریهای مردم کاسته بشود.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : یادداشت/ جام جم ملاحظه‌کاری مانع برخورد با مفاسد اقتصادی

امام جمعه موقت شهر فارسان گفت: پیامبر اکرم(ص) تنها مأمور به ابلاغ امر ولایت و خلیفه الهی بود

حجت‌الاسلام جهانبخش یوسفی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر فارسان بابیان اینکه تقوای ادعایی موردپسند خداوند متعال نیست اظهار داشت: خداوند متعال فرموده خداوند نسبت به شما از همه آگاه‌تر است، پس خودتان را ستایش نکرده و از پاک بودن خودتان سخن نگویید چراکه خداوند عالم است که چه کسی باتقواتر است.

وی با اشاره به هجدهم شهریور روز عید غدیر اظهار داشت: نخستین چیزی که در روز عید غدیر هنگام بازگشت پیامبر اکرم(ص) از حجه الوداع اتفاق افتاد این است که مسئله ولایت یک مسئله الهی است و حتی پیامبر اکرم(ص) تنها مأمور به ابلاغ امر ولایت و خلیفه الهی بودند.

یوسفی ادامه داد: دومین مطلب راجع به مسئله غدیر این است که نه‌تنها این روز، روز تعیین امیرالمؤمنین(ع) به‌عنوان خلیفه بود بلکه در خطبه غدیر به سایر اولیای الهی نیز پرداخته‌شده است، در این خطبه آمده که پیامبر مأمور است در مورد امیرالمؤمنین(ع) و سایر ائمه(ع) پیمان بگیرد.

وی با تأکید بر الهی و عرشی بودن ولایت امیرالمؤمنین(ع) تصریح کرد: عده‌ای این مسئله را به صحنه رقابت در میان طوایف تبدیل کردند که مصیبت‌های بسیاری را برای کل جهان به بار آورد.

یوسفی تصریح کرد: جالب‌تر از همه این است که وقتی سخنان پیامبر تمام شد مردی به نام جابر بن نضر یا بنا به گفته برخی به نام حارث بن نعمان حضور پیامبر آمده عرض کرد یا محمد به ما دستور دادی به یگانگی خداوند و پیامبری تو شهادت دهیم از ما خواستی نماز و روزه، حج و زکات انجام دهیم، همه را پذیرفتیم ولی به این مقدار بسنده نکردی و امروز پسرعمویت علی(ع) را بر ما گماردی و او را به ما ترجیح دادی و فرمودی ((مَنْ کُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ)) آیا آنچه گفتی از سوی خداوند بود یا خواست خودت بود.

وی به کشتار مسلمانان میانمار اشاره داشت و گفت: اکثر بودائیان میانمار تحت تأثیر تبلیغات غربی‌ها قرارگرفته و بدترین ظلم‌ها را نسبت به مسلمانان روا می‌دارند به‌هرحال یکی از علل این کشتار وحشیانه تفرقه‌ای است که در دنیا ایجادشده و بیشترین سود را صهیونیست‌ها می‌برند بنابراین مسلمانان باید علیه جبهه ظالم میانمار قیام و اقدام کنند.

یوسفی ضمن محکوم کردن موج جدید خشونت‌ها و نسل‌کشی مسلمانان در میانمار تأکید کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی با اعلام نفرت و خشم خود از خودکامگی و زیاده‌خواهی‌های غرب و استکبار جهانی و عوامل دست‌نشانده آنان در دولت دیکتاتور و بودائیان افراطی، اقدام ددمنشانه و کشتار وحشیانه مسلمانان میانمار را به‌شدت محکوم کرده و از برخورد چندگانه سازمان‌های بین‌المللی به‌ویژه حقوق بشر که در مواجهه با این کشتار بی‌رحمانه سکوت اختیار کرده‌اند اعلام انزجار داشته و وجدان بشری و آزادگان جهان را به قضاوت فرامی‌خواند.

امام جمعه لردگان: امروز وحدت اسلامی مسلمانان در جهان باعث می شود دشمنان به وحشت بیفتند

حجت الاسلام تاج زاد امام جمعه لردگان در خطبه های نماز جمعه این هفته با سفارش به تقوی الهی گفت: ۱۸ ذی الحجه روز غدیر خم است و با فضیلت ترین اعیاد اسلامی است وآن روزی است که خداوند بندگانش را از آتش دوزخ نجات می دهد آنهم دو برابر از اعیاد دیگر همانند عید سعید فطر و عید قر بان و عید غدیر خم ، غدیر خم روز انفاق، روز اطعام و روز تبسم است .

وی با اشاره به سخن امام رضا(ع) فرمود: روز غدیر روز تبسم به روى مؤمنان است، کسى که در این روز به روى برادر مؤمنش تبسم کند، خداوند، در روز قیامت، نظر رحمت به او مى‏‌افکند، هزار حاجتش را برآورده ساخته و قصرى از در سفید برایش بنا مى‏‌کند و صورتش را زیبا مى‏‌سازد.
امام جمعه لردگات، از مسئولین ادارات و نهاها خواستند تا این روز را در محل کار خود با توذیع شرینی و شربت جشن بگیرند .

حجت الاسلام تاج زاد در خطبه دوم گفت: مقام معظم رهبری در پیام خود به حجاج فرمودند: مسئله اصلی ما مسلمانان امروز مسئله فلسطین است که ۷۰ سال در دست صهیونیست هاست و هر روز کودگان و زنان و مردم بی دفاع فلسطین را به خاک و خون می کشند امروز وحدت اسلامی مسلمانان در جهان باعث می شود دشمنان به وحشت بیفتند امروز شما ببینید در میانمار چگونه مردم را زنده زنده می سوزانند یک مشت یهودی و استکبار جهانی و سر دمداران حقوق بشر حرفی از جتایتها نمی زنند و محکوم نمی کنند حتی سارمان ملل هم سکوت کرده در برابر این جنایتها اما در کشور اسلامی ایران اگر یک شروری و یا یک مافیای مواد مخدر را اعدام می کنند که قانون آن را می گوید تمام رسانه های دنیا پر می کنند که ایران حقوق بشر را رعایت نمی کند .

ایشان به سالروز رحلت ایت الله طالقانی و شهادت آیت الله مدنی در ۱۹و ۲۰ شهریور اشاراتی داشتند .
تازج زاد به ۱۷ شهریور روز جمعه سیا اشاره کرد و گفت: در میدان ژاله تهران مردم و دانش آموزان و دانشجویان را به رگبار می بندند و جمعی زیادی را دولت ستم شاهی می کشد و شهید می کند .

امام جمعه لردگان در پایان گفت: دفتر امام جمعه به روی مردم ولایت مدار لردگان باز است و امروزه ما نیاز به وحدت داریم تا کارهای فرهنگی شهرستان را بپیش ببریم و هر چه داریم به برکت خون شهداست و راه ما هم راه شهدا ست.

امام جمعه بن: باید اهداف غدیر خم را به فرزندانمان بگوییم/بازسازی غدیر خم سنت بسیار پسندیده و خوبی است

حجت السلام سید حسن میر افضلی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت به تقوایی الهی گفت:خداوند در سوره اسرا می فرماید:یکی از مهم ترین موضوعات در جوامع بشری و مکاتب الهی موضوع امام و پیشوا و برگزیدن افرادی به عنوان پیشوا است
وی ضمن اشاره به معنی آیه گفت: خداوند در روز قیامت همه ی افراد را نفر به نفرصدا نمیکند وبلکه آنها را گروه به گروه و آنها را باعنوان پیشوا و امامشان دعوت می کند.

میرافضلی در ادامه گفت: وقتی می گویندهمه ی انسان ها منظورش تمامی افرادی است که در روی کره خاکی پا نهادند و زندگی کرده اندو مختص افراد خاصی نیست.

امام جمعه شهر بن گفت: ولایت امری بسیار مهم و ارزشمند است و تمامی افراد باید امر ولایت را قبول داشته باشند ،و چه بسیار افرادی که در زمان ولی و پیشوا زندگی کرده اند و امام و پیشوار را قبول داشته اند و چه بسیار افرادی که در زمان ولی و پیشوا نبوده اند ولی امام و پیشوا را قبول کرده و اهداف او را دنبال کرده اند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : بر اساس آموزه‌های قرآن و روایات دشمن غیرقابل‌اعتماد است

میرافضلی بیان کرد:ولایت یک امر مهم و ضروری است وقتی انسان زیارت عاشورا میخواند در دعا میخواند که زندگی و مرگش را با محمد و آل محمد قرار دهد و نباید این فقط در زبان انسان باشد و بلکه باید در زندگی او هم نمود و ظهور داشته باشد

وی بیان کرد : در همه ی انسان ها ولایت فرق دارد ،گاهی همین ماهواره،فضای مجازی ها و حتی پول و مقام و شهرت و….می شود ولی انسان ، و او را به مسیر های ظلمات و گمراهی هدایت میکنند.

امام جمعه بن افزود : در روز غدیر خم ،جبرئیل امین پیام خداوند را برای پیامبر اورد که امروز دین شما کامل شده و امروز نعمت بر شما کامل شد این به معنی این است که هرآنچه تا روز غدیر به مردم دادشده یک طرف و نعمت ولایت حضرت علی ابن ابی طالب(ع) هم یک طرف می باشد،و این جاییگاه و مقام ولایت را نشان می دهد

وی عنوان کرد:عید غدیر خم یکی از بزرگترین و عظیم ترین اعیاد مسلمان می باشد و و در روز غدیر با تمام سختی ها و گرمای طاقت فرسا به همه مسلمانان دستور داد تا در غدیر خم اجتماع شوند تا پیام ولایت را به همه برساند،جمعیتی حدودا هزار نفر اجتماع شدند و خداوند به پیامبر اکرم فرمود که اگر این پیام را به گوش همه نرسانی ،انگار رسالتی انجام نداده ای .

خطیب نماز جمعه بن گفت : عید غدیر نباید به صورت یک روز و یک جشن ساده برگزار شود.بلکه بایدبسیار بزرگ و عظیم اجرا شود تا پیام غدیر تمام و کمال به فرزندان وآیندگان ما برسد، در این دنیایی که تمام دل مشغولی هادر گوشی وفضای مجازی و تلویزیون خلاصه شده است باید بدانیم که وظیفه ما چیست و چقدر و چگونه باید از این ابزار استفاده کنیم و باید تفکر فرزندان را اهلبیتی کرده و نگذاریم غرق در فضای مجازی شوند.

وی با اشاره به کشتار ۱۷شهریور در میدان ژاله به دست ستمگران ارتش شاهنشاهی گفت:مردم نسبت به حکومت شاهنشاهی اعتراض داشتند و در عوض حکومت به جای اینکه به حرف آن ها گوش دهد بر روی مردم گلوله بست و مردم بسیار زیادی را کشت.

میرافضلی در تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان برنامهی بازسازی غدیرخم در شهر بن گفت: این کار سنت حسنه ی بسیار خوبی است که در شهرستان بن آغاز شده است و بسیار حرکت خوب وعظیمی است که ان شاءالله با حضور همه ی شما عزیزان به نحو احسن و عالی اجرا شود.

وی ضمن ابراز انزجار و ناراحتی از کشتار مردم میانمار بواسطه بودایان این کشور گفت:هرکسی این تصاویر ناراحت کننده را می بیند بسیار نارحت شده و از جوامع بین الملل که در مقابل این کشتار سکوت کرده اند عصبانی می شود.اگر حیوانی مورد اذیت و آزار قرار بگیرد همین جوامع بین المللی به صدا در می آیند ولی در مقابل این کشتارها سکوت کرده اند و حرف به میان نمی آورند .

وی با اشاره به حادثه ی اتوبوس دانش آموزان زاهدانی گفت:این حوادث تا کی باید اتفاق بیفتند و تا کی باید شاهد این گونه در سطح کشوری باشیم چرا نمایندگان در رابطه با این حوادث محکم نمی ایستند و شخص یا اشخاصی که در این گونه حوادث دست دارند را مورد باز خواست قرار نمی دهند و در تمامی موارد این نماینده ها به دنبال حواشی سازی و سیاسی سازی در کشور هستند.نمایندگانی که در روستا ها حضورپیدا می کنند و می گویند در فلان روستا مردم از حصر صحبت می کنند آیا مردم روستا از بیکاری، وضعیت بهداشت ،مشکلات مسکن،وضعیت راه ها و…صحبت نمیکنند که تمامی مسائل و مشکلات مردم را به حصر گره میزنند.

خطیب موقت نماز جمعه بروجن: اتحاد مسلمانان، مهمترین پیام غدیر/کشتار مسلمانان میانمار تعدی حقوق بشری است
حجت الاسلام سید محمد تقوی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بروجن ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: عید غدیر روز بیمه‌کردن اسلام، تکمیل زحمات پیامبر(ص) و روز یاس و نا‌امیدی دشمنان است.

تقوی اضافه کرد: غدیر تنها یک واقعه تاریخی نیست بلکه اساس دین و کامل کننده آن است، در واقع رسالت همه پیامبران الهی با غدیر کامل شده و تعالی انسان ها با غدیر رقم می خورد.

حجت الاسلام تقوی با بیان این که عید غدیر روز تجلی بیعت با ولایت فقیه است، ادامه داد: جریان تاریخی عید غدیر قابل انکار و فراموشی نیست و همواره با تابعیت ما از ولایت فقیه در حال اثبات و تکرار است.

اتحاد مسلمانان، مهمترین پیام غدیر

وی تصریح کرد: پیام غدیر این است که در یک جامعه دینی زعامت و رهبری جامعه باید به دست شایسته‌ترین افراد باشد و کسانی زعامت جامعه را به دست گیرند که از هر جهت توانایی داشته باشند امیدواریم تمام مسلمانان بتوانند به آنچه که پیام غدیر است عمل کنند.

تقوی ضمن بیان این که عید سعید غدیرخم به عنوان عید کامل شدن دین و اتمام نعمت برای همه مسلمانان مطرح است، افزود: غدیر متعلق به گذشته نیست بلکه غدیر تعلق به تمام تاریخ دارد و همگان باید به آن توجه داشته باشند.

وی در بخش دیگری از خطبه هابا اشاره به ۱۷ شهریور سالروز شهادت دهها نفر از مردم تهران در مبارزه با رژیم طاغوتی، افزود: ۱۷ شهریور روایت مردمی است که پشت سر امام و مقتدای خود حضرت امام خمینی (ره) جان و مال برکف نهادند و تاسرحد شهادت از نهضت انقلاب دفاع کردند.

حجت الاسلام تقوی از فاجعه ۱۷ شهریور به عنوان شکست رژیم پهلوی و حامیانش یاد کرد و گفت: آمریکا در مقابل خواست آهنین مردم متقی و خداجوی ایران اسلامی به زانو در آمد.

کشتار مسلمانان میانمار تعدی حقوق بشری است

وی افزود: امروز مسلمانان میانمار در یک کشتار عمومی که به دست جنایتکاران به راه افتاده است، در گیر هستند و همه دنیای اسلام خواستار رهایی آنان از این وضع هستند که باید این امر با سعی مجامع جهانی تحقق یابد.

خطیب موقت نماز جمعه بروجن گفت: کشتار مسلمانان و شیعه در گوشه گوشه دنیا صورت می گیرد و همچنان سازمان ملل مجامع حقوق بشری در برابر این جنایت سکوت کرده و هیچ اقدامی صورت نمی گیرد.

وی، جنایات ارتش میانمار و کشتار بی رحمانه مسلمانان را محکوم کرد و گفت: هرکدام از این اقدامات نفرت و انزجار مردم جهان از آمریکا و اعلام حمایت از مسلمانان را افزایش می دهد.

تقوی همچنین گفت: کشتار ظالمانه مردم مسلمان میانمار باید متوقف شود و سازمان ملل به این موضوع رسیدگی کند چراکه این کشتار ظالمانه تعدی حقوق بشری است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - جبهه پایداری نابودی داعش را تبریک گفت

امام جمعه سامان: رژیم صهیونیستی خطری برای بشریت است
حجت الاسلام و المسلمین محسن ملک پور با بیان اینکه عید غدیر به عنوان عیدالله الاکبر است، اظهار داشت: واقعا حادثه‌ای که اتفاق افتاده حادثه‌ای است که درب خاص رحمت خدا تا قیامت به روی بندگان باز شده دربی که شیطان را به فریاد درآورده این روز روز کوچکی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین محسن ملک پور با بیان اینکه این عید غدیر تنها یک رویداد تاریخی نیست بلکه فرار تر از این است، بیان داشت: پیامبر از طرف داوند متعال ماموریت پیدا کرد که رسالت‌اش را پیوند بزند به جریان امامت که تا قیامت باقی بماند
یعنی اگر نبود امامت که دنباله‌ی همان رسالت پیغمبر است که جریان رسالت پیغمبر و دین را به همان شکلی که خود نبی در زمان حیات‌اش بوده ادامه بدهد تا قیامت رسالت هم از بین می‌رفت.

ملک پوربا اشاره بر اینکه دین خاتم باید تا قیامت بماند و کسی که ویژیگی ها شبیه پیامبر را دارد این راه را بدی ادامه دهد و دین را نگاه دارد، عنوان کرد:پیامبر در خطبه‌ی غدیریه پیغمبر معرفی کرده همه‌ی ائمه را تا امام مهدی علیه السلام سه چهار مرتبه اسم امام زمان را پیغمبر در خطبه‌ی غدیریه‌اش برده است و من تقاضا می‌کنم دوستان اهل بیت خطبه‌ی غدیریه را ببینند که اگر خود خطبه دیده شود دیگر بعضی از این شبهات که کلمه‌ی من کنت مولاه فهذا علی مولاه به معنای دوستی و این‌ها اصلا خود به خود زدوده می‌شود.

وی افزود: عید غدیر حادثه ای است که تعریف امامت و تعیین امام تا قیامت است برای این که مردم بتوانند راه قرب خدا را طی بکنند برای این که دین تا ابد مصون و محفوظ بماند از این جهت است که ناله‌ی شیطان بلند شد حس می‌کند که دیگر نمی‌تواند این دین را از بین ببرد این دین حافظ دارد بیمه شده است.

امام جمعه سامان در خطبه ها دوم نماز جمعه سامان با دعوت نمازگزاران به تقوا الهی اذعان داشت:حضرت علی (ع) فرمودند تقوا الهی در همه زمینه شهر ها و آبادی ها پیشه کنید چرا که مشا در برابر همه اینها حتی سرزمین‌ها و چهارپایان مسئولید و تقوا در برابر بندگان خدا به معنای ترک آزار و اذیت آنها و باقی حقوق و شخصیت دیگران است.

حجت الاسلام و المسلمن محسن ملک پور با بیان اینکه تقوا در برابر شهرها به این است که در آبادی آنها بکوشیم از تخریب و ویرانی آنها بپرهیزیم اجازه بدهیم همه مردم از محیطی سالم بهره مند شوند، بیان داشت: تقوا در برابر چارپایان آن است که آنها را اذیت نکنیم و فوق طاقتشان از انها کار نکشیم نیازهای انها را از قبیل آب و غذا و استراحت و حتی پوشش و دارو فراهم کنیم اسلام ۱۴۰۰ سال پیش در باب حقوق حیوانات چنین فرموده امروز متاسفانه حقوق بشر زیر سوال رفته تا چه رسد به حقوق حیوانات.

وی با اشاره بر اینکه الان در یمن دارد فاجعه انسانی رخ می دهد و مدعیان حقوق بشر خفه خون گرفته اند، تصریح کرد: ارتش و افراطیون بودایی در میانمار دارند بی‌رحمانه منازل مسلمانان را آتش میزنند،کودکان را سر می‌برند، زنده زنده می‌سوزانند، خبری از حقوق بشر نیست این همه فجایع دارد صورت می‌گیرد اما از طرف رسانه های جهانی سانسور می شود.

ملک پور با بیان اینکه پشت صحنه ی همه این خشونت هاوخونریزی‌ها و قتل عام ها رژیم جعلی صهیونیستی است، عنوان کرد: پشت صحنه ی انها توطئه‌گرانی هستند که هنگام وقوع کوچکترین حادثه ای برای خودشان جنجال به پا می کند ولی اونجا که آسیبی به منافع و طرح های شیطانی آنها وارد نمی‌شود سکوت می کنند.

وی با اشاره بر اینکه رژیم صهیونیستی نه تنها دشمن شماره یک مردم فلسطین و مسلمانان جهان است، عنوان کرد: صهیونیست یک خطری برای کل بشریت است و چقدر زیبا امام راحل و عظیم الشان انقلاب فرمودند و راه را نشان دادند که اسرائیل یک غده سرطانی است و باید از روی زمین محو شود.

امام جمعه سامان با بیان اینکه امروز ۱۷ شهریور قیام هفدهم شهریور و کشتار جمعی زیادی از مردم بی دفاع بواسطه رژیم ستمشاهی در میدان ژاله تهران که معروف به جمعه سیاه شد، عنوان کرد: مستکبرانی که امروز دارند از قتل عام مردم میانمار و فاجعه ی انسانی یمن حمایت می کند همین ها از قتل عام مردم در ۱۷ شهریور با وقاحت تمام دفاع کردند.

حجت الاسلام و المسلمن محسن ملک پور با تاکید بر اینکه افرادی که دائماً دم از حقوق بشر می زنند کسانی که بویی از بشریت و انسانیت نبرده اند، تصریح کرد: از این طرف به جمهوری اسلامی تهمت دیکتاتوری می‌زنند و برخی افراد خود فروخته در داخل کشور باآنها همراهی می کنند،، درهمان ۱۷ شهریور سران به اصطلاح دموکرات آمریکا از رژیم پهلوی در سرکوب مبارزین حمایت کردند و همین باعث شد ادعاهای حقوق بشری و دموکراتیک اونها در بین مردم رنگ ببازد و ماهیت اصلی انها برای مردم ایران هر چه بیشتر نمایان شود.

ملک پور افزود: چقدر خوب است آنهایی که دل در گرو غرب و مستکبران داداند چشم باز کنند و دشمنی دشمن را ببینند

وی با اشاره به ۱۸ ذی الحجه روز عید سعید غدیر خم و و تبریک عید غدیر خم ابراز کرد: غدیر خم قلب و نبض حیات بشر است و به امید روزی که در جهان یک نوا حاکم باشد آن هم نوای آرام‌بخش غدیر با تحقق دولت عدل مهدوی ارواحنا له الفداء که ثمره شجره طیبه امامت و ولایت است .

امام جمعه سامان ولادت حضرت امام موسی کاظم علیه السلام است تبریک عرض کرد و بیان داشت: روایتی است از امام کاظم علیه السلام که فرمودند شکر نعمت بالاتر از خود نعمت است.

حجت الاسلام و المسلمین محسن ملک پور نعمت ها برای این است که ما را به قرب خدا برساند ،ما را به خدا نزدیک کنند و نعمت ها با شکر ما را به قرب خدا می رساند وگرنه اگر نعمت باشد و خدا را درآن نبینیم تبدیل به نقمت می شود یعنی تبدیل به عذاب می شود و در قیامت از آن سوال می شود.

ملک پور با اشاره بر اینکه در روزهای آخر شهریور هستیم و حجم مسافرت‌ها زیاد از تمامی عزیزانی که خدمت رسانی می کنند به مسافرین تقدیر و تشکر می‌کنم ، اذعان داشت:امسال شاهد یکسری کارهای فرهنگی خوبی در مجموعه گردشگری پل زمانخان بودیم که کار اصلی با سپاه بود و همراهی خوبی پیمانکاران محترم و شهرداری با سپاه داشتند.

انتهای پیام۱۰۲۲ج

این خبر را به اشتراک بگذارید :