به گزارش شمس آباد به نقل از صابر نیوز،بعد از مصاحبه با عباس عمر یارو از فعالان جنبش اسلامی در نیجریه که الحمدالله با استقبال بسیار خوبی مواجه شد ، مخاطبین در خواست های زیادی برای ادامه مصاحبه با افراد فعال در گروه های مبارز انقلابی مخالف اندیشه های وهابیت و آمریکایی ها داشتند، لذا گروه بین الملل صابرنیوز این بار با ابو حیدر از اعضای انصارالله یمن در خصوص شرایط و مشکلات آن کشور  گفتگو پرداختند . ضمن تشکر از مسعود قالیباف دبیر سرویس بین الملل صابرنیوز که برای انجام این مصاحبه زحمات فراوانی متحمل شده اند ، مشروح این گفتگوی تفصییلی به شرح زیر است:


 

 

لطفا خودتان را معرفی بفرمایید.


ابوحیدر هستم. از اعضای انصارالله و یک مجاهد از انصارالله یمن هستم و اکثر دوستان من مجاهد هستند. ما مدام به مناطق عملیاتی می رویم و بر می گردیم. هر یمنی یک مجاهد است.


 

 

 آیا انقلاب ایران تاثیری در شکل گیری جنبش انصار الله داشت؟


یمنیها از جمله خانواده حوثی ها دوستدار امام خمینی (ره)  بودند و به او به عنوان آزادیخواه چشم امید داشته و بر این باور بودند که ایشان مفاهیم قرآنی را به مردم یادآوری کرده  و آرزوی برپایی دولت اسلامی عادلانه به دور از سلطه جویی شرق و غرب را زنده کرده است.پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، از نظر سید حسین الحوثی و پدرش و بسیاری از یمنی ها امام خمینی (ره) شخصیت محبوبی بود و با انقلاب خود ارزش هایی را که زیدی های یمن بر اساس آن تربیت شده بودند، تقویت کرد، تا جایی که بسیاری از علمای یمن اعلام می کردند، امام خمینی (ره) زیدی است زیرا زیدی ها تفکری انقلابی دارند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : تحولات شمال عراق|برهم صالح در آزمون سخت انتخابات؛ آیا راه تغییر در کردستان عراق هموار می‌شود؟ - اخبار شمس آباد

 

 نقش ایران در تحولات کنونی یمن چیست؟


 ایران برای ما نقش یک راهبر و راهنما را دارد. ما از امام خمینی و ایران اموختیم که چگونه جامعه ای بسازیم که بتوانیم در مقابل آمریکا بایستیم و کشور خودمان را بسازیم .برای ما ایران نقش یک الگو و نمونه را دارد. مانند یک برادر بزرگتر که شما دوست دارید شبیه او باشید.ایرانی ها پس از ممنوعیت ما بواسطه عربستان برای ما کشتی فرستادند که آن را در جیبوتی متوقف کردند تنها کشوری که ما را بی گناه می داند ایران است. از ایران بسیار ممنونیم برای دعاهایی که در حق ما می کنند. برای شعارهایی که در پشتیبانی از ما می دهند و حرفهایی که علیه سران سعودی می زنند. ایران حقیقت را می بیند ایرانی ها با قلب خود با ما هستند. یمن به زودی در حال استقلال است .

 

به نظرتان دلیل تاخت عربستان به کشورتان چیست؟


جنگ یمن یک پروژه بزرگ است. یمن همواره باعث زحمت امریکا و سیاستهای آن در خاور میانه بوده است و خواهد بود. ما رئیس جمهوری که تمایل به اسرائیل و آمریکا داشت را بیرون کردیم و به سمت ساخت کشور و استقلال کشور پیش رفتیم.


 اما من از اتحاد عربستان و امریکا و امارات و… حرف می زنم. وقتی به آنها می گوییم گناه ما چیست؟ می گویند : یمن در حال تبدیل شدن به شعبه ای از ایران است و این دلیل آنها برای تاخت به ماست.ولی این سنت الهی است که همیشه ظالم  هرچقدر هم که قوی باشد و پول داشته باشد،بازنده خواهد بود. در یمن ما به هیچ کسی متکی نیستیم جز خدا

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : بازی خطرناک آمریکا در جنوب سوریه

 

شرایط در یمن چگونه است؟


شرایط در یمن بسیار بسیار بد است. ما با کمبود بیمارستان و دارو مواجهیم. ساده ترین تجهیزات پزشکی را هم نداریم. از بعد سلامت در شرایط بسیار بدی قرار داریم.


 ما مفهومی به نام انرژی و برق را فراموش کرده ایم. حدود دو سال و نیم است که برق نداریم. هر کس برای خودش یک صفحه خورشیدی خریده است و بوسیله آن روشنایی را تامین می کند. و این انرژی اصلا برای ما کافی نیست. مخصوصا در شهرهایی از یمن که دمای هوا بالای ۴۰ درجه است مردم توانایی استفاده از سیستم تهویه هوا را ندارند . و تحمل گرما بدون برق و سیستمهای خنک کننده کشنده است. با این همه، ما میتوانیم بدون برق، بدون سیستمهای خنک کننده، بدون گرمایش زندگی کنیم. اما در استانهای گرم کودکان به دلیل گرمای هوا و نبود آب خنک در حال از دست رفتن هستند.

 

 


اوضاع اقتصاد ما بسیار وخیم است. دشمن همه جا را ویران کرده است. ما نقدینگی نداریم. ارز ما با مشکل مواجه شده است. بانک مرکزی را از صنعا به عدن منتقل کردیم. کارکنان دولت حدود هشت ماه است که حقوق نگرفته اند. شرایط خیلی خیلی بد است.

از دولت و ملت ایران چه انتظاری دارید؟

ما از دولت ایران انتظاری نداریم. اما از تک تک مردم ایران می خواهم که ظلمی که به مردم یمن می شود را به جهان نشان دهند. از دولت و مردم ایران می خواهیم که همیشه در مورد جنگی که علیه ما شروع شده است حرف بزنند و بگویند چه بر سر ما می آید. در حال اماده فقط همین را می خواهیم.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : درخواست آیت‌الله مدرسی از مسئولان عراقی برای آرام کردن منطقه کردستان

 

مردم و رسانه های ایران ظلمی که به مردم ما می شود را اطلاع رسانی کنند. زیرا ما کاملادر ممنوعیت هستیم. مردم خارج از یمن فکر می کنند ما به عربستان تاخت کردیم در صورتیکه آنها به ما تاخت می کنند و مردم ما را می کشند. از رسانه ها و مردم ایران می خواهم صدای ما را به گوش جهان برسانند.

 بنظرت پایان جنگ چگونه خواهد بود؟

بنظرم پایان جنگ نزدیک نیست . همانطور که قبلا گفتم ما پیروز این نبرد خواهیم بود. زیرا ما مظلوم و بی گناه هستیم و خداوند فرموده است :أُذِنَ لِلَّذینَ یُقاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَ إِنَّ اللَّهَ عَلی‏ نَصْرِهِمْ لَقَدیرٌ (حج-۳۹)(به آنان که جنگ بر آنها تحمیل می شود رخصت جهاد و نبرد داده شد ، زیرا به آنها ستم شده ، و البته خداوند بر یاری آنها کاملا تواناست.) بنابراین هروقت و هرجا چنین اتفاقی بیفتد و قوی به ضعیف تاخت کند و قصد کشتن ما را بکند، خدا وعده شرکت به مظلوم را داده است.

ان شاءالله ما شهید خواهیم شد و تا روز قیامت مبارزه خواهیم کرد ان شاءالله. رهبر ما سید عبدالحسین الحوثی می گوید : نسل پس از نسل تا روز قیامت خواهیم جنگید. و ما به هیچ چیز کاری نداریم. این شعار چهارگانه ماست : مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل و لعنت بر یهود و اسلام پیروز است .(شعاری که سید حسین الحوثی آن را برای اولین بار اعلام کرد و در یمن فراگیر شد)

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :