فرسودگی مدارس هر لحظه امکان وقوع حادثه را اعلام خطر می دهد/مسئولین نسبت به نوسازی مدارس اقدام کنند

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از  بام ایران خبر؛ دستیابی به قلّه‌های دانش و فرهنگ و درخشش هر چه بیشتر کشور در زمینه‌های علمی ریشه در آموزش و پرورش دارد و تأمین فضاهای آموزشی مناسب و کارا و هماهنگ با نظام آموزشی کشور از مهم‌ترین لوازم دستیابی به این امر مهم است بنا به عقیده لاکهید و ورسپور یادگیری و آموزش همواره در کلاس و مدرسه مناسب و با حضور دبیر و دانش‌آموز جریان می‌یابد

آموزش و پرورش سازنده و شکل دهنده‌ی افکار و توان‌های جامعه است، می‌تواند با رعایت کردن قواعد و استانداردهای لازم در زمینه فضا و تجهیزات در مقاطع مختلف تحصیلی با همکاری سایر سازمان‌های مربوطه چون سازمان برنامه و بودجه، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در بالا بردن سطح علمی و آگاهی دانش‌آموزان، پرورش روحیه‌ی آنان و دست یافتن به آموزش و پرورش کاراتر عمل نماید

دنیای کنونی دریافته است که آموزش و پرورش جوانان نوعی سرمایه‌گذاری ملّی است و هر کشوری در این راه سعی بیشتری انجام دهد، از رشد و توسعه‌ی بیشتری در آینده برخوردار خواهد شد

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : سیاست های غیرکارشناسی به عرصه های طبیعی چهارمحال و بختیاری آسیب می زند

اگر گاهی هم فرصت داشته باشیم و به مدارس روستایی سری بزنیم شاهد کمبودها، نارسایی ها و ضعف های آموزشی در این مناطق هستیم. ضعف ها و کمبودهایی که نیازمند توجه بیشتر مسئولان امر به این موضوع است. تحصیل دانش آموزان در کلاس های غیراستاندارد، فرسوده که هر لحظه امکان وقوع حادثه ای را اخطار می دهد.

حتی نگاه به تصاویر این مدارس نگرانی از آینده را بیشتر از گذشته در دل ایجاد می کند و اولیا را نگران تر از گذشته می کند.


کمبود تجهیزات نودر مدارس ملموس است

یکی از اولیا مدارس در شهر هفشجان در گفتگو با خبرنگار بام ایران خبر اظهار کرد: متاسفانه مدرسه ای که فرزند ما در آن تحصیل می کند به شدت با کمبود تجهیزات مواجه است.

وی تصریح کرد: کلاس های درس بسیار قدیمی بوده و تا کنون مسئولین نتوانسته اند برای این موضوع چاره ای بایندیشند.

وی با اشاره به اینکه مدیر مدرسه گاها” از اولیا مدد های نقدی را می گیرد بیان داشت: با وجود مدد های مردمی و والدین بازهم آن طور که باید مدرسه ساماندهی نشده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : چگونه راحت‌تر روزه بگیریم؟ » پایگاه شمس آباد

وی یادآور شد: فرزندان ما نیاز به مکانی تمیز و مجهز به تمام امکانات ورزشی و آموزشی دارند که بد نیست مسئولین برای اینم امر هرچه سریعتر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه برخی مدارس این شهر قدمت بسیار زیادی دارد اذعان داشت: در برخی از کلاس ها بوی نمناک می دهد و این ممکن است موجب ریزش رنگ یا حتی دیوار هم شود.

وی یکی دیگر از مشکلات دانش آموزان را نداشتن نیمکت های جدید و استاندار دانست و گفت: نیمکت هایی که در برخی مدارس این شهر در کلاس های درس گذاشته شده قدیمی و فرسوده است و باید مسئولین نسبت به تعویض آن ها اقدام کنند.

اعتبارات دولتی در خصوص نوسازی مدارس محدود است /ما با مدد های خیرین جبران نبود اعتبارات را میکنیم

بهروز امیدی مدیر کل آموزش و پرورش چهار محال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار بام ایران خبر با اشاره به اینکه در راستای نوسازی مدارس کارهای خوب و ارشمندی در این استان اتفاق افتاد اظهار کرد: در جشنواره های استانی جذب مدد های مردمی و مدد های خیرین را داشته باشیم.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : شمس آباد - بی توجهی مسئولان به شهرستان کوهرنگ/زباله و پسماند سهم کوهرنگ از گردشگری

وی با اشاره به اینکه در جشنواره ملی که در تهران و با حضور مسئولین و خیرین سراسر کشور برگزار شد اتفاقات خوبی در راستای مدد به مدارس افتاد تصریح کرد: بعد از آن جشنواره های بومی و شهرستانی برگزار شد که خوشبختانه طی دو سال گذشته بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان تعهدات خیرین را داشته ایم.

امیدی ادامه داد: نزدیک به ۱۲۰ پروژه در سال۹۴ با مشارکت خیرین اعم از حقیقی و حقوقی، نهاد ها، موسسات خصوصی و سازمان های دیگر شروع شد و خیلی از این پروژه ها به بهره برداری رسید.

و ی با اشاره به اینکه منابع دولتی در منابع ملی بسیار محدود است و متاسفانه رقم ها رقم های ناچیزی است اذعان داشت: شاید ما در سال از اعتبارات ملی و استانی یک چیزی حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان بیشتر نتوانستیم داشته و جذب کنیم .

امیدی تاکید کرد: اختصاص اعتبارات دولتی محدود است و نیاز ما ده ها برابر این رقم است که بخشی را با مدد های مردمی و خیرین جبران میکنیم.

گزارش: مرضیه عالی پور
انتهای پیام/۵۳۰ب

این خبر را به اشتراک بگذارید :