عشایرذخایرانقلاب اسلامی هستند

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از شمس آباد، سردار علی محمد اکبری، فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری در مراسم معرفی روستای ایثارگری شیخ علیخان در اجتماع خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و سایر اقشار مردم کوهرنگ گفت: اگر امثال ما مسئولیتی بر گردن داریم از برکت نظام جمهوری اسلامی است، اگر این انقلاب نبود مثل زمان طاغوت مشخص نبود چه چیزی در انتظار ما بود.

سردار اکبری افزود: امام راحل عشایر را ذخایر انقلاب بیان داشتند ما متوجه این بیانات امام نشدیم چرا که این ها راهبردی است و بعید است که به مفهوم آن پی ببریم.

وی گفت: زمانی که هنوز سپاه شکل نگرفته بود و ارتش ساز و کار خود را داشت عشایر اولین کسانی بودند که در مقابل عراق ایستادگی کردند.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه با شناختی از منطقه و مسئولین بومی دارم انشالله هدف آنها خدمتگذاری خواهد بود که باعث ذخیره آخرت آنها خواهد شد، افزود: هرجا اختلافی باشد بزرگان و ریش سفیدان حضور می یابند و نسبت به حل آن اقدام می کنند که پیشرفت و آبادانی روستا و شهر را بدنبال خواهد داشت.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - اگر شمس و فلاح نبودند کسی زنجانی را نمی‌شناخت

سردار اکبری بیان داشت: شهید حججی حجت اسلام بود که که مانند سایر شهدای دفاع مقدس باند پرواز ایجاد کرد.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: همچون شهید حججی هزاران نفر داریم چه در جبهه مقاومت و چه در سپاه استان افراد زیادی برای حضور در جبهه مقاومت اعلام حضور می کنند.

وی یادآور شد: عزیزان جهادی واقف هستند که باند پرواز شهید حججی از گروههای جهادی بود که در استان ما هم حضور داشت.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان در ادامه با طرح این سوال که چرا استان چهارمحال و بختیاری ولایتمدار هستند بیان داشت: همه مستحضرید همان موقع که انقلاب شد همه با امام بیعت کردند در ۱۹ بهمن بختیاری ها به خدمت امام رسیدند و با ایشان بیعت کردند استان ما تنها استانی است که ۱۰۰ درصد شیعه هستند، ولی در طول تاریخ انقلاب اسلامی کسی بیاد ندارد که از طرف مردم ولایتمدار استان بر علیه نظام شلیک شده باشد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : طلاق صوری برای دریافت مستمری/ اصلاح قوانین ضروری است

علی محمد اکبری با اشاره به اینکه دشمنان با پول های عربستان و قطر و با پشتیبانی امریکا و انگلیس در سوریه و عراق زیر ساخت ها را مهیا کردند برای نابودی و دگرگونی در این کشورها، افزود: امریکاییها فهمیده اند که جنگ با سوریه و جبهه مقاومت تمام شدنی نیست.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه امریکا با رعب وحشت می خواستند اسلام تکفیری و اسلام وهابی و اسلام امریکایی را در مقابل اسلام ناب محمدی قرار دهند، تصریح کرد: داعش از سال ای قبل روی اعتقادات مردم کار کرده است.

 وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند جنگ ما جنگ شیعه و سنی نیست گفت: میخواهند یک اسلام جعلی را در مقابل اسلام ناب محمدی قرار دهند، راز ماندگاری جمهوری اسلامی ایران بر سه اصل رهبری، ولایتمداری مردم و استواری ملت ایران بیان داشتند.

اکبری تصریح کرد: از افتخارات مردم استان چهارمحال و بختیاری ولایت‌پذیری است که شاهد این موضوع شهدای قبل از انقلاب ما و شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : ویژه‌برنامه‌های گرامیداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد و ایام شهادت امام علی (ع) در چهارمحال و بختیاری برکزار می شود

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) استان تصریح کرد: اینکه می گوییم استان ما ولایتمدار است بدین خاطر که اولین شهید بسیجی مدافع حرم از استان ما است و نیز اولین شهید روحانی و امدادگر از استان ما بودند که در کشور سوریه شهید شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه اولین افرادی که در ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ با امام راحل (ره) بیعت کردند مردم استان ما بودند، خاطرنشان کرد: استان ما با اینکه یک استان عشایری است ولی یک تیر هم علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شلیک نکرد.

سردار اکبری گفت: رزمندگان ما درقالب تیپ ۴۴ حضرت قمربنی هاشم (ع) همیشه سرافراز بوده و هرجا سختی بود بچه های ما آنجا بودند بطوریکه رزمندگان ما در عملیات والفجر هشت به عنوان جناح راست عملیات عمل می کردندو حاج محسن رضایی بارها حضور تیپ قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری در عملیات واجب دانسته است.

انتهای پیام/۶۱۰ک

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :