به گزارش شمس آباد به نقل از تبیان، قریب به دو هفته‌ی پیش؛ دو گروه تروریستی داعشی در حملاتی مرگبار به ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی‌(ره)؛ ۱۸ قربانی و بیش از ۴۰ مجروح به جای گذاشتند. حملاتی که در ابتدای امر مبهم، اما ساعاتی بعد بواسطه گروه تکفیری داعش به عهده گرفته شد.

این عملیات به علت موارد خاص مشاهده شده در بی هدفی و روند اجرا، “عملیات کور” نامیده شد که دلایل خاصی از جمله شناسایی و دستگیری هم دستان تروریست ها، در روزهای پیش از تعرض داشت. از نخستین لحظات آغاز حملات تروریستی تهران، تدابیر امنیتی گسترده‌ای نه تنها تهران که جامعه ایران را در‌بر گرفت و سپاه پاسدارن به جِد؛ وعده‌ی انتقام گیری این حملات را داد.

در طول این دوهفته؛ سپاه و نیروی انتظامی با سعی بی وقفه و شبانه روزی افراد و گروه های فراوانی که به هر نحوی با این گروه تروریستی ارتباط داشتند را در نقاط مختلف کشور شناسایی و منهدم کردند. اما موضوع به همین جا ختم نمی شود. روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و شهدای مرزبان، با اشاره به سخنان خصمانه و تهدیدآمیز اخیر مقامات آمریکایی و با گزافه خواندن آن، گفتند: “دولتمردان آمریکایی از ابتدای پیروزی انقلاب همواره به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی بوده اند اما نخواهند توانست به ملت ایران سیلی بزنند بلکه این ملت است که به آنها سیلی خواهد زد.”

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : محمودزاده در گفت‌وگو با پارس مطرح کرد انتقاد از عملکرد ضعیف دولت در نجات خدمه‌های نفتکش ایرانی

هنوز دقایقی از این سخنان رهبر انقلاب اسلامی نگذشته بود که خبرهایی مبنی بر تعرض ی موشکی سپاه پاسداران به پایگاه های داعش در سوریه منتشر شد. بله! سپاه سیلی محکمی به گروه تکفیری داعش و هم پیمانانش زد.

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در عملیاتی  ویژه از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضا در استان های کرمانشاه و کردستان به سوریه، چندین موشک میان برد زمین به زمین پرتاپ و پایگاه های نظامی و آموزشی داعش را در هم کوبید.

ایران در انتقام حملات تروریستی تهران پایگاه های تروریستی در دیرالزور را در سطحی وسیع هدف قرار داد.

 مقصد این موشک ها استان “دیرالزور” در مرز سوریه و عراق و در کرانه رود بود؛ مکانی که تعداد زیادی از تروریست ها از مناطق مختلف به آنجا نقل مکان و تجمع کرده بودند و باتوجه به تجمیع داعشی ها در این استان مرکزیت به نام فرماندهی در آنجا تشکیل شده بود. این نقطه یکی از بزرگترین پایگاه های تجهیزات نظامی داعش نیز محسوب می شد که با تعرض ی موشکی سپاه تعداد بسیاری از این تروریست ها به هلاکت و حجم گسترده ای تجهیزات، سامانه‌ها و سلاح‌های آنها نابرود گردید که شاید بتوان گفت این آمار از تلفات و خسارات یکجا، تاکنون بی سابقه بوده است.

اینفوگرافی موشک های زمین به زمین سپاه پاسداران

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : پارس گزارش می‌دهد/بخش اول ماجرای انتشار کتاب «نزدیک هیچ» با عنوان «گزارش یکصد روزه»!

این تعرض ی موشکی سپاه که در طول ۳۰ سال گذشته بی سابقه بوده است با واکنش های جهانی فراوانی همراه شد که مهم ترین آنها به شرح زیر است:

– “وال استریت ژورنال” (The Wall Street Journal) با بیان اینکه سپاه پاسداران ایران در یک تعرض بی سابقه و مستقیم مواضع داعش در سوریه را هدف قرار داد، تاکید کرده است: سپاه اخطار داده که به هرکس که به ایران تعرض کند به همین روش پاسخ خواهد داد.

– روزنامه “الشرق الاوسط عربستان” نوشت: ایران ۶ موشک بالستیک میان برد به چند هدف در سوریه شلیک کرده که از حریم هوایی عراق عبور کرده است.

– شبکه خبری سی‌ان‌ان (CNN) بازتاب این خبر پرداخت و گزارش داد: ایران تعرض تروریستی به پارلمانش را با شلیک موشک به مقر تروریست‌ها پاسخ داد.

– آژانس خبرگزاری آمریکایی “آسوشیتدپرس” (Associated Press) در تیتری آورد: تعرض موشکی روز یکشنبه، یک تعرض گسترده مستقیم و نادر از سوی سپاه پاسداران بود.

– شبکه روسی “راشاتودی” (Russia Today) در خبری ویژه آورد: ایران در انتقام حملات تروریستی تهران پایگاه های تروریستی در دیرالزور را در سطحی وسیع هدف قرار داد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - روزنامه اصلاح طلب: چرا کشتار مسلمانان میانمار را به گردن آمریکا، انگلیس و اسرائیل می‌اندازید؟!

– کانال ۱۰ اسرائیل به نقل از یک مقام اطلاعاتی می گوید: موشک های شلیک شده سپاه از نوع موشک های بالستیک شهاب ۳ با برد ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر بودند. این در حالی است که تصاویر تازه نشان می دهد موشک‌های شلیک شده شش فروند و از نوع سوخت جامد ذوالفقار بوده است.

– رسانه صهیونیستی “عاروتص شوع” نوشته است: در پاسخ به حملات تروریستی تهران، ایران قول داده بود که این حملات را تلافی خواهد کرد. 

– روزنامه آمریکایی “هیل” (The Hill) با تیتر “ایران حملات ضدداعشی خود را آغاز کرد” به این موضوع پرداخته است.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :