به گزارش شمس آباد به نقل از پارس؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجاوز‌های اخیر دولتمردان به سپاه برای ایجاد دوقطبی کاذب در کشور، اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا الآن با ۲ رویکرد یا ۲ روحیه متفاوت برای هدایت کشور مواجه بودیم.

وی افزود: اما هر جایی یا در هر موضوعی که روحیه انقلابی در کشور حاکم بوده نه تنها آن موضوع به درستی حل شده است بلکه با کمترین هزینه و بیشترین بهره‌وری به نتیجه رسیده است، اما آنجایی که روحیه انقلابی وجود نداشته و به طور معمولی خواستند آن مسائل را حل کنند، معمولاً شکست خورده‌ایم.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس یادآور شد: روحیه انقلابی در بخش دفاعی هم باعث شد که اقتدار لازم را در همه عرصه‌ها به دست آوریم به نحوی که علیرغم اینکه جنگ ۸ ساله را به ما تحمیل کردند، ولی ما با همین روحیه انقلابی‌مان توانستیم جنگ را هدایت کنیم و برای اولین بار در تاریخ ایران شکست نخوریم و حتی یک وجب از سرزمین اسلامی‌مان در اختیار دشمن قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه همین روحیه انقلابی در بخش مبارزه با منافقین که ۱۷ هزار شهید ترور از ما گرفت، به نتیجه رسید و همین روحیه انقلابی در عرصه سازندگی هم به شرکت کشور آمد، تصریح کرد: بعد از ممنوعیت‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، بخش دفاعی ما که با بیشترین محدودیت مواجه شد، اما توانست علیرغم وجود همه این ممنوعیت‌ها، در بخش تجهیزات دفاعی پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم و به علم و تکنولوژی تولید موشک‌های کوتاه‌بُرد، میان‌بُرد و بلندبُرد دست یافتیم که نمونه آن را در عملیات موشکی اخیر سپاه علیه داعش شاهد بودید.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - آیا آرزوی بررسی اموال میلیاردرهای حاکمیتی در حال تحقق است؟/ عقب ماندگی نظام در عدالت را جبران کنیم!

حاجی‌دلیگانی یادآور شد: سپاه در عملیات موشکی خود علیه داعش توانست مقر فرماندهی داعش، جایی که تجهیزات زیادی هم بنا کرده بودند را مورد هدف قرار دهد، با توجه به اینکه این اولین بار بود از موشک‌ها به صورت عملیاتی استفاده می‌شد، اما با فاصله ۷۰۰ متر بدون کمترین خطا به هدف برخورد کرد و این نتیجه و حاصل روحیه انقلابی است.

وی ادامه داد: کسانی که در بخش‌های اقتصادی کشور فعال هستند به هر میزان که با روحیه انقلابی وارد عمل شدند، موفق بودند، ولی به همان میزان که روحیه انقلابی نداشتند باعث عقب ماندن کشور در همان عرصه‌ها شدند، از جمله عرصه اقتصاد و اشتغال کشور، به همین دلیل امروز با مشکلات فراوانی در عرصه‌های اقتصادی و اشتغال و بیکاری جوانان کشور مواجهیم.

حاجی‌دلیگانی متذکر شد: این مشکلات نتیجه عملکرد همین افرادی است که با دیدگاه‌های لیبرالی و غیرانقلابی خواستند کشور را هدایت کنند، در همه دولت‌ها هم این شرایط کم و بیش وجود داشته است، امروز این افراد باید پاسخ دهند که نیروهای انقلابی اقتدار کشور را در شرایط ممنوعیت‌ها نگه داشتن کردند، دفاع از کشور را نگه داشتن کردند و این امنیت پایدار را به وجود آوردند، اما آنان با آن همه امکاناتی که در اختیار داشتند و آثار کمتری از ممنوعیت‌ها هم متوجه آنان بود، چرا الآن وضعیت کشور به این صورت است.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : بازگشت مجدد زندانیان مانوس با قرآن، زیر دو درصد است - اخبار شمس آباد

وی اضافه کرد: در همین رابطه باید بگویم غیرت انقلابی بچه‌های سپاه باعث شد وقتی دیدند در مقاطعی از زمان‌ها ما با بردن تجهیزات و دستگاه‌های مهندسی و راهسازی امکان‌های بالقوه‌ای را در اختیار داریم و می‌توانیم در راه سازندگی کشور از آنها استفاده کنیم، با درخواست دولت‌ها وارد عمل شدند.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس تأکید کرد: رؤسای جمهور در دوران‌های گذشته آمدند و در جلسات مجمع فرماندهان سپاه که بنده خودم چند مورد را شاهد بودم، دست شرکت به سمت سپاه دراز می‌کردند و می‌گفتند حالا که شما الآن عملیات نظامی به آن صورت گسترده ندارید، بیایید و به شرکت دولت بشتابید، سپاه هم با اذنی که از فرمانده کل قوا گرفت به شرط اینکه به توان رزمی و نظامی‌اش آسیبی وارد نشود و در آنجا دارای اشکال نشود، مجوز شرکت به دولت‌ها را گرفت.

وی همچنین گفت: امروز هر پروژه بزرگی را که در کشور مشاهده می‌کنید، هر پروژه سنگین و مهمی را که می‌بینید، بوسیله سپاه انجام شده است، اگر حضور سپاه در این عرصه‌ها نبود، در عرصه ساخت سدها و راه‌های مختلف، در بخش نفت و پتروشیمی، واقعاً پیمانکار یا سازنده دیگری در کشور وجود نداشت که آنها را انجام دهد، چرا که اگر وجود داشت دولت‌های متقاضی سراغ خارج از کشور می‌رفتند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : در بیانیۀ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید شد یوم‌الله ۱۲ فروردین؛ تجلّی واقعی ارادۀ ملّت بزرگ ایران

حاجی‌دلیگانی عنوان کرد: به هر حال سپاه آمد و این فعالیت‌های مهم را انجام داد، البته با توجه به اینکه دولت‌ها عموماً با کمبود نقدینگی هم در برخی مقاطع مواجه بودند، سپاه با بردن اسناد خزانه یا بردن برخی وجوه غیرنقدی دیگر، این فعالیت‌ها را انجام داد و امروز هم هزاران میلیارد تومان از دولت طلب دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مطالبی که علیه این نوع فعالیت‌های سازندگی سپاه از طرف برخی دولتمردان بیان می‌شود، اقدام عجیب و بی‌انصافانه‌ای است، دولت خودش از سپاه تقاضا کرده بود که شما بیایید و همه امکانات‌تان را در راه سازندگی کشور به کار گیرید، حالا آنان نباید اینگونه به سپاه تجاوز کنند و آن را مورد انتقاد قرار دهند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :