به گزارش شمس آباد،حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم در مصلی قدس اظهار داشت: ظلمی که به مردم فلسطین رفته بی‌نظیر است و استکبار جهانی از آن‌ها پشتیبانی کردند تا این رژیم جعلی و این جریان فاسد و باطل تمام منطقه را تحت تأثیر قرار بدهد.
وی افزود: در حال اماده نفوذ استکبار و اسراییل بواسطه سعودی‌ها در حال اجرا است مسئله فلسطین یک مسئله سیاسی کوچک نیست بلکه امتحان الهی در آزمایشگاه الهی است.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: مسئله فلسطین مسئله جناح‌های سیاسی نیست که بتوان روی آن سازش کرد مسئله فلسطین مسئله نسل‌کشی است که می‌خواهند ملت اصلی آن را بکشند و یک ملت جعلی به‌جای آن بنشانند، همچنین هدف استکبار دنبال کردن نفوذ در مناطق مختلف کشورهای اسلامی است و اسراییل حقیقتاً یک غده جهانی است.

رئیسی با اشاره به عقد قراردادهای مختلف با کشورهای مختلف گفت: این‌ها به هیچ راه و صراطی پایبند نیستند و خود آن‌ها اولین ناقصان آن هستند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها قرارداد اسلو و منع گسترش شهرک‌سازی بود که آن را تخطی کرد.

وی افزود: امام راحل با یک‌وقت شناسی لازم مسئله فلسطین را مسئله اول اسلام نامیدند تا با یک عقل‌گرایی و آرمان‌گرایی جلوی نفوذ استکبار بایستند و امام(ره) با فرصت‌شناسی تاریخی فلسطین را خط تقسیم بین شرق و غرب و نقطه جدایی اسلام و غرب را ایجاد کردند. امام(ره) با نامیدن روز قدس سبب شدند تا مسئله فلسطین مسئله اول مسلمانان شود و مردم به همین عقلانیت و آرمانی‌گرایی مسلمانان در مقابل خباثت‌های غرب آگاه شوند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شماره ۱۱۰ خط حزب‌الله منتشر شد گفتمان انقلاب را غلبه دهید

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ویژگی‌های منطق انقلابی خاطرنشان کرد: انقلابی‌گری و انقلابی عمل‌کردن سبب می‌شود تا فرد فقط امروز خود را نبیند بلکه به آینده نیز نظر داشته باشد.

وی با اشاره به تأثیر پیروزی‌های حزب‌الله بر جریان‌های فلسطینی گفت: پیروزهای حزب‌الله به جریان‌های فلسطین درس رشادت داد و در نتیجه مقاومت به دل مردم و خیابان‌ها برگشت. میزهای مذاکره در تعیین سرنوشت فلسطین بی‌تأثیر هستند بلکه این مجاهدان فلسطینی هستند که آینده فلسطین را مشخص خواهد کرد.

وی بابیان اینکه امروز مسئله مهاجرت به اسرائیل معکوس شده است، ادامه داد: امروز بسیاری از کشورهایی اروپایی نیز با اسراییل همراهی نمی‌کنند که نتیجه همین مقاومت است.

رئیسی با اشاره به اینکه اسلام ناب مهم‌ترین مانع برای نفوذ مستکبرین است، تأکید کرد: در این زمینه اقدامات بسیاری کردند که ایجاد اختلاف و تشتت و ایجاد گروهای تکفیری ازجمله این کارها بود تا ارتش‌های کشورهای اسلامی را تضعیف‌کنند. مکر و فتنه بزرگ این‌ها این بود که با ایجاد جنگ‌های داخلی در درون کشورهای اسلامی آن‌ها را از آرمان‌های فلسطین غافل کنند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : هفته وحدت نماد صلح و دوستی برای پیروان راستین اسلام است

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه سخنانش با بیان اینکه امروز عربستان امتداد راهبردی دشمن در منطقه استف گفت: در برابر این امتداد راهبردی ایران است که هم‌زمان با داعش و تکفیری‌ها مبارزه می‌کند.

وی با اشاره به اتفاقات دهه ۶۰ گفت: در دهه ۶۰ نیز داعشی‌های ایرانی ۱۷ هزار ایرانی بی‌گناه را به خاک و خون کشیدند و امام راحل ما سردمدار مبارزه با تروریست‌ها بودند و این سیاست ظلم‌ستیزی و اسلام‌خواهی دو ویژگی اصلی این سیاست خارجی بود که امروز ما را در سطح منطقه مقتدر کرده است.

رئیسی با اشاره به هزینه‌های بیشتر سازش نسبت به چالش گفت: هزینه سازش بسیار بیشتر از سازش است و نمونه‌های عینی آن‌ها امروز وجود دارند که مصر نمونه واضح آن است، آیا امروز کدام کشور عزت بیشتری دارد و حرفش بیشتر در سطح جهانی تأثیر دارد؟

وی با اشاره به سعی‌های دشمن برای خاموشی بیداری اسلامی گفت: بیداری اسلامی قابل خاموشی نیست و امروز امتداد راهبردی ایران بر آن‌ها غلبه کرد و آن‌ها که نگران حزب‌الله لبنان بودند امروز در تمامی کشورهای مقاومت در عراق، یمن، سوریه و آفریقا، نیروهای حزب‌الله تشکیل‌شده است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به برخی از فشارها برای به فراموشی‌سپردن مسئله فلسطین تأکید کرد: افرادی هستند که می‌گویند مسئله فلسطین را رها کنید تا مشکلات همگی حل بشود اما باید همه بدانند هزینه سازش بیشتر از چالش و مبارزه است و اگر نبود این مبارزه‌ها، امروز در استان‌های خودمان با داعش باید می‌جنگیدیم اما امروز شاهد آخرین نفس‌های داعش در منطقه هستیم و راهکار ایستادگی و مقاومت است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : بهترین ماشین مجازی برای ویندوز؛ VirtualBox یا VMware؟

وی با انتقاد از کسانی که بنیه دفاعی کشور را تضعیف می‌کنند، اظهار داشت: بنیه دفاعی کشور برای دفاع مشروع است و تأثیر بازدارندگی دارد؛ همه باید از این حرکت سپاه تقدیر و تشکر کنند نه اینکه آن را تضعیف کنند.

رئیسی با اشاره به تجاوز موشکی سپاه گفت: ما در مقابل گستاخی‌ها و تحرکات دشمنان ساکن نخواهیم نشست و دشمن بداند که ایران عرصه جولان امثال شما نیست.

وی با اشاره به هدف دشمن برای نفوذ در عرصه‌های فرهنگی اقتصادی و غیره گفت: دشمن به دنبال نفوذ در این نظام پاک است و  درصدد کاهش کارآمدی نظام بوده که چاره‌اندیشی نیروهای ارزشی را می‌طلبد. سند ۲۰۳۰ تنها یکی از ۱۰ سندی است که به‌دنبال آن هستند تا خیلی نرم آن را در کشور اجرا کنند و حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی وغیره را در برمی‌گیرد؛ وظیفه افراد مطلع و آگاه است که این امور را آشکار و با آن مبارزه کنند. دشمنان می‌خواهند که ظرفیت‌ها و کارآمدی‌های کشور را نابود یا کاهش دهند که اقتصاد، عزت و استقلال ازجمله این موارد است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :