دولت آمریکابزرگترین تخلف کننده حقوق بشر در دنیا است

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از  خبرنگار سامان ما ، امام جمعه سامان حجت الاسلام و المسلمین محسن ملک پور با اشاره بر چند جمله از نهج البلاغه با بیان اینکه الْمُوَامیرالمؤمنین هفت موعظه بسیار ارزشمند و زیبای اخلاقی را در حکمت ۲۲۴ دارد، اظهار داشت: با سکوت فراوان انسان هیبت پیدا می‌کند، این هیبت به معنای ترسیدن نیست. هیبت به معنی جلال و شکوه و ارزش است. اینهایی که سکوت زیاد دارند این هیبت را دارند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن ملک پور با بیان اینکه آدم جاهل تا در سکوت است، آبرویش نگه داشتن شده و پوشیده است. بالاخره معلوم نیست چه هست و چه خواهد شد. همین که حرف نزند احترامش محفوظ است.، عنوان کرد: سکوت «ستر الجاهل» یک پوششی برای آدم جاهل است، سکوت پرده‌ای روی عیب‌های انسان است.

ملک پور با بیان اینکه بسیاری از گرفتاری‌هایی که برای ما پیش می‌آید بخاطر حرف زدن ماست.، بیان داشت: سکوت نشان بردباری است،آدم‌های بردبار و حلیم می‌توانند سکوت کنند اینهایی که زود عصبانی می‌شوند نمی‌توانند سکوت کنند باید تمرین حلم و بردباری کرد.

امام جمعه سامان در خطبه های دوم با دعوت نمازگزاران به تقوا الهی با بیان اینکه جمعیت ایران اسلامی بیش از ۸۵ میلیون نفر است که یک و نیم برابر رشد جمعیت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است، بیان داشت: این جمعیت در فضای جمهوری اسلامی رشد کرده است و با وجود مؤسسات فراوان فرهنگی،نهاهای تشکلات رسمی و دولتی از هدایت تبلیغات اسلامی گرفته تا ارشاد اسلامی و مراکز بی شمار دینی و مذهبی مثل بُقاء متبرکه و امامزادگان و مساجد و تکیه ها و حسینیه ها و هیئت‌های مذهبی و … رشد کرده است .

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - حجت‌الاسلام و المسلمین انصاریان: اطاعت از خداوند واجب است، اما واجب به ‌معنی اجبار نیست

حجت الاسلام و المسلمن محسن ملک پور با اشاره بر اینکه همه اینها پشتوانه هایی هستند برای مباحث فرهنگی عنوان کرد: انتظارات و توقعات بیشتری را نسبت به این نتیجه و ثمردهی این مبحث فرهنگی داشته و داریم ولی آنچه که میبینیم پیشرفته در این مورد کم بوده است.

ملک پور با بیان اینکه حتی نتوانستیم به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را که دستور الهی است و احادیث به آن عنایت لازم را دارند و در این اواخر در مجلس شورای اسلامی به صورتی نیم‌بند تصویب و جهت اجرا به دولت ابلاغ شده را از غربت بیرون بیاوریم، بیان داشت: این دو فریضه ای که اگر می‌خواهیم اثرگذار باشد باید در ساز و کار حاکمیت باشد همت عاملان و دولت محترم را می‌خواهد تا محقق شود و اینجاست که مقام معظم رهبری مفهوم آتش به اختیار را مطرح کردند .

وی با اشاره بر اینکه اگر مردم مشغول مسائل دسته چندمی و موضوعات ناچیز شوند از مسائل اساسی و مسائل اصلی کشور دور می شوند، بیان داشت: لذا دیدن مسائلی همچون اجرای کنسرت، پخش آهنگ و انتقاد از شعر های طنز و … مفهوم آتش به اختیار بهتر مشخص می شود.

ملک پور با بیان اینکه حضرت آقا فرمودند منظور از آتش به اختیار عمل فرهنگی خود جوش و در عین حال تمیز و قانونمند است، بیان داشت: همراه با منطقی که بهانه به دست آدم های پوچ اندیش ندهد و جریان انقلاب رو مدیون و یا بدهکار نکند .

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ترمز تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس کِی کشیده می‌شود؟

وی بیان داشت: همه آنهای که دغدغه نظام را دارند باید همواره هوشمندانه عمل کنند و از سرزنش سرزنش کنندگان هم باکی نداشته باشند.

ملک پور با اشاره بر اینکه هفته دوم تیر ماه ( ۶ تا ۱۲ تیر ) هفته ای پر حادثه است و در عمده این حوادث استکبار جهانی به رهبری آمریکا نقش اصلی را داشته است، بیان داشت: حمایت از تجزیه طلبی و تروریسم حمایت از سازمان تروریستی منافقین و یا اختصاص بودجه جهت مقابله و بر اندازی جمهوری اسلامی و راه اندازی جنگ تحمیلی و مشارکت مستقیم آمریکا در جنگ همه این‌ها گوشه‌ای و نمونه ای از مصادیق حقوق بشر آمریکایی است که مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند هرکس دیگری درباره حقوق بشر حرف بزند آمریکایی ها حق ندارند درباره حقوق بشر حرف بزنند چون دولت آمریکا بزرگترین تخلف کننده حقوق بشر در دنیا ست.

ملک پور با بیان اینکه در مقابل این دشمن باید پاسخ دندان شکن داد که یکی از همین پاسخ های دندان شکن پاسخ به تجاوز تروریستی اخیر است که سپاه انجام داد ، تصریح کرد: از داخل و خارج هجمه‌ها بر سپاه زیاد شد و عجیب است رئیس‌جمهور منتخب کشورمون هم به سپاه تجاوز کرد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : شروع مذاکرات رسمی بین دو کره در "روستای آتش‌بس"

وی با اشاره بر اینکهمردم قدردان خدمات بی منت سپاه هستند ولی خوب سپاه مظلوم است، تاکید کرد: مهمترین ارکان قدرت کشورهایی که امروزه در دنیا حرفی برای گفتن دارند قدرت ناشی از نفوذ ملی و توانمندی دفاعی است.

ملک پور با بیان اینکه در خطبه با اشاره به ۱۴تیرماه روزشهرداری و دهیاری است بیان داشت:شهرداری یک مجموعه موثردرامورات شهراست تغییرشهر و دگرگونی شهرو زیبایی شهر از جمله فضای سبز، پارکها، وورودی شهرازکارهای مهمی است مستقیماًباشهرداری مرتبط است.

ملک پور با بیان اینکه موفقیت درامرخدمات شهری نیازمندچندمسئله است مسئله اول همراهمی مردم، و دوم همکاری بین اعضای شورای شهروشهرداری هرچقدرهمکاری بین این دونهادبیشترباشدخدمات رسانی به مردم بهتر می شود، بیان داشت: اولویت بندی درکارهایکی دیگراز الزامات موفقیت درامرخدمات شهری است و شفاف سازی هم امر مهمی است که باید به ان توجه کرد تنها نباید نگاه به مشکلات باشد.

وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت کنونی و بحرانی آب شرب در شهر سامان، خطاب به رئیس جمهوری گفت: گرچه که سخنان اینجانب در رابطه با وضعیت آب شرب نتیجه ای حاصل نشد، ولی آقای رئیس جمهور اون روزی که می خواستید با گروه ۱+۵ مذاکره کنید و می گفتید ما باید مذاکره کنیم تا برجامی وجود داشته باشد که آب خوردمان حل شود، اما آقای رئیس جمهور شما که مذاکره کردید و برجام را هم آوردید، اما چیزی در برجام حاصل نشد ولی آب خوردن ما هم قطع شد.

انتهای پیام/۶۰۱س

این خبر را به اشتراک بگذارید :