حادثه غدیر ابر حماسه هاست

به گزارش شمس آباد نیوز به نقل از هفت چشمه، حجت الاسلام مهرداد بهرامی امام جمعه شهر اردل در خطبه های نماز جمعه این این هفته شهر اردل ضمن دعوت خود و نماز گزاران به تقوای الهی گفت:شیوه پرورش خدای متعال این است که بندگانش رابوسیله محبت ورفع نیازهمدیگرورسیدگی بهم بالا می برد،رشدمی دهد و کسی که کاری به دیگری ندارد می بیندمشکل دارد،نیازمنداست امابی توجه است.

بهرامی افزود:اینگونه افراد درحقیقت ازرشدوزمینه ای که خدابراوپیش آورده غافل هستند .وگرنه خدای متعال می تواندهمه ی نیازهارارفع کندوهیچ گرفتاری ونیازمندی نباشد.

وی با بیان اینکه کوتاهی ،بی توجهی ،سستی دررسیدگی محرومان ،نیازمندان خشم وعذاب الهی را به دنبال دارد گفت:خدا امتی راعذاب نکردجز آن هنگامی که نسبت به حقوق فقراء ونیازمندان برادران دینی خودسستی نکردند.

حادثه غدیر ابر حماسه هاست

امام جمعه شهر در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه شهر اردل با تبریک عید بزرگ غدیر به مردم ولایتمدار شهرستان اردل افزود: گسترش عدالت و ولایت‌مداری مهم‌ترین فلسفه غدیر است و درس مهم غدیر این است که اگر امامت، ولایت و رهبری مسلمانان به عالم‌ترین، باتقوا‌ترین و پاک‌ترین فرد سپرده شود، عدالت در جهان گسترده می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - تحمیل سند آموزشی مبتنی بر فرهنگ لیبرالیستی غربی و بی تفاوتی متولیان امر کشور

بهرامی گفت:روزعیدغدی رروزی است که پیامبرمکرم اسلام وظیفه حکومت را معین فرمودند والگوی حکومت رامشخص کردند.

وی بیان کرد:غدیرآمدتا بفهماند که سیاست به همه مربوط است لذا باید بدانیم که غدیرمنحسربه آن زمان نیست وروشی که حضرت امیردرحکومت درپیش گرفت،روش ملت هاومسئولان باشد.

امام جمعه شهر اردل گفت:حادثه غدیر ابر حماسه هاست زیرا در این واقعه امنیت همه جانبه وپایدار،پاکی ،طهارت،عدالت استواربرادری وکرامت انسانی ،شرافت ،اخلاق ،پیشرفت مادی ومعنوی وهرآنچه ازخوبیهاوخیرهاوزیبائیهاست نهفته شد.

حجت الاسلام بهرامی با گرامیداشت ۱۷ شهریورکه تعداد زیادی از مردم بی گناه به شهادت رسیدند گفت : ۱۷ شهریور نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است و برای ما بسیار با اهمیت است.

بهرامی بیان کرد:نبایدحوادث مهم واین عبرتهابزرگ دوران معاصرراازیادوخاطره مابرود.نبایداین حوادث مختلف کهنه بشوداگرنسل های بعدی این حوادث راندانندوتحلیل نکنند،عمق یابی نکننددرشناخت کشور وآینده کشوردچاراشتباه خواهندشد.

وی با اشاره به قتل عام ونسل کشی مسلمانان مظلوم میانمار گفت:درمیان سکوت مدعیان حقوق بشروآزادی ارتش یک کشوروگروهای افراطی تحت حمایت یک دولت آشکارادرمقابل چشم دستگاها وسازمان های دروغین حقوق بشری قتل عام می کنندوکسی اعتراض نمی کندازآنهاتوقعی هم نمی رودبدترازآن عدم واکنش یاواکنش ضعیف دولتهای مسلمان است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - مجلس مخالف افزایش قیمت بنزین است

امام جمعه شهر اردل گفت:لازم است دولتمدارن ایران اسلامی در دفاع از مردم مظلوم میانمار پیشگام باشد و در راستای حمایت و ارائه راهکار جهت متوقف شدن این جنایات بر علیه مسلمان میانمار گام بردارد.

حجت الاسلام در پایان با بیان اینکه امروز مشکل بیکاری و فقر در شهرستان اردل کاملا مشهود است نیاز است از هزینه های زیادی در برگزاری مراسم های ترحیم کاسته شود و در جاهای دیگر صرف شود تا انشاء الله یک مقداری ازگرفتاریهای مردم کاسته بشود.

انتهای پیام۱۰۲۲ج /۵۷۰ه

این خبر را به اشتراک بگذارید :