اجتماع بزرگ غدیریون درمصلای بزرگ امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار می شود

به گزارش شمس آباد نیوز  ؛ سید مصطفی هاشمی دبیر بنیاد ملی غدیر در استان چهار محال و بختیاری در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: هم زمان با دهه امامت و ولایت برنامه های متنوع و خوبی از طرف بنیاد ملی غدیر در این استان برگزار می شود.

هاشمی با اشاره به اینکه مسئله عید غدیر یکی از شاخصه هایی است که هر فردی باید در این موضوع خودش را امتحان کند تصریح کرد: باید دید چقدر این مسئله برای ما حائز اهمیت است.

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: گاهی راه انسان از راه ولی خدا چنان قطع می‌شود و جلوی ولی خدا می‌ایستد که اجتماع بی‌نظیر واقعه غدیر خم در تاریخ اسلام نادیده گرفته می‌شود
.
هاشمی با بیان اینکه یک نفر با دو شاهد در دادگاه می‌تواند حق خود را اثبات کند، یادآور شد: حضرت علی(ع) با ۱۲۰ نفر اماده در واقعه غدیرخم نتوانستند حق خود را اثبات کنند و نه تنها خلافت را از ایشان گرفتند بلکه بلاها و مصیبت‌های گوناگون برای این خانواده به وجود آوردند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : پرویز مشرف اعلام کرد تشکیل ائتلاف سیاسی با مشارکت ۲۳ حزب در انتخابات ۲۰۱۸ پاکستان

وی تصریح کرد: اگر ما در تبعیت از ولی خدا خودمان را محک نزنیم ممکن است مثل آن‌ها شویم.

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر تبعیت از هوای نفس و اینکه فرد خواسته خود را بر خواسته ولی مقدم بداند را از عوامل مهم جدایی از ولی خدا دانست و اظهار داشت: زمانی از امام صادق پرسیدند چرا انقدر حرف از سلمان فارسی می‌زنید، فرمودند چون هیچگاه خواسته خود را بر خواسته امیرالمؤمنین مقدم ندانست.

هاشمی با بیان اینکه به‌نظر می‌رسد مردم جامعه ما باید ببینند چقدر و تا کجا از ولی خدا دفاع می‌کنند اذعان داشت: اگر این مسئله را برای خودمان حل نکنیم نه تنها از ولی خدا قطع می‌شویم چه بسا در برابر او جبهه می‌گیریم و سرنوشتی مانند طلحه و زبیر خواهیم داشت.
وی بیان داشت: امید است بتوانیم واقعه غدیر را آن طور که شایسته است بازسازی کنیم و برنامه های مهم که پیش بینی شده است را به خوبی به اجرا درآوریم.

هاشمی یکی از مهم ترین برنامه ها را اجتماع بزرگ غدیریون دانست و گفت: اجتماع بزرگ غدیریون فردا دوشنبه در محل مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شهرکرد ساعت ۱۶ با سخنرانی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر فجر استانی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

وی یادآور شد: اجتماع بزرگ غدیریون با حضور قاری بین‌المللی قرآن حاج حبیب شاکرنژاد، شاعر آیینی حاج مصطفی صابر خراسانی و سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی حجت السلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی است.

هاشمی به دیگر برنامه های پیش رو در دهه ولایت و امامت اشاره کرد و گفت: در دهه ولایت اجتماع بزرگ علمای بزرگ اسلام ساعت ۱۵ در محل حوزه امامیه شهرکرد هم‌زمان با آیین افتتاح حوزه‌های علمیه استان با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار می‌شود.

وی اذعان داشت: ویژه برناه مدح و شعرخوانی، مراسم عمامه‌گذاری تعدادی از طلاب و دیدار با خانواده سادات و تبریک عید از سوی بنیاد غدیر از برنامه‌های روز عید غدیر است.

هاشمی تصریح کرد: قرائت زیارت جامعه کبیره در روز ولادت امام هادی(ع) از دیگر برنامه‌های این روز است.

وی با اشاره به اینکه ما باید همواره راه امام علی (ع) را پیش بگیریم بیان داشت: حضور و دیدار از خانواده های مسکین و نیازمند که معاونت مالی نیز به آن ها داده خواهد شد یکی از برنامه های شاخص ما در این ایام است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : مشکل تملک اراضی مانع چهار خطه شهرکرد به شلمزار

انتهای پیام/۵۳۰ب

این خبر را به اشتراک بگذارید :