ایرج اقلیمی معتقد است که قایقرانی باید از نظر کمی تقویت شود و پاروزنان در رشته‌های تخصص مسابقه بدهند.

به گزارش شمس آباد ،  سرمربی تیم ملی قایقرانی کایاک ایران ، درباره عملکرد تیم ملی در کاپ‌های مجارستان و صربستان اظهار کرد: تیم بعد از تمرین‌هایی که در زمستان و امسال داشت در دو کاپ جهانی شرکت کرد که به نظرم در هر دو کاپ خیلی خوب کار کردیم. برنامه ریزی ما برای قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ است. به نظرم این دو کاپ ارزیابی خوبی از وضعیت ملی‌پوشان و حریفان آسیایی بود. به هر حال ما مهرماه باید در چین به مصاف حریفان برویم و توانستیم در این فرصت شرایط قزاق‌ها و ازبک‌ها را قبل مسابقات قهرمانی آسیا بسنجیم.

اقلیمی با اشاره به شرایط حریفان آسیایی و برنامه‌ریزی آنها برای مسابقات آسیایی بیان کرد: در کاپ‌های جهانی قزاق‌ها و ازبک‌ها با نفرات اصلی‌شان شرکت کرده‌بودند و کامل بودند. آنها در این مدت برنامه‌ریزی فوق‌العاده‌ای داشتند. نزدیک ۵ ماه اردوی اروپایی برگزار کردند تا با قدرت در قهرمانی آسیا شرکت کنند. آنطور که متوجه شدیم قزاقستان در بلاروس اردو زده بود و ازبک‌ها در کشورهای مختلف تمرین کردند و قطعا در این چند ماه باقی مانده نیز به خوبی برنامه خواهند داشت.

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: به هر حال ما هم سعی می‌کنیم تا برنامه‌هایمان را عملی کنیم. ما زمستان گذشته را در ایران بودیم و اردوی تهران و قشم داشتیم وامسال قبل از کاپ‌های جهانی در مجارستان اردو زدیم. اردوی مجارستان هم خیلی خوب بود و واقعا بچه‌ها از آن استفاده کردند. نتایج بچه‌ها نیز در کاپ‌ها خوب بود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : پیروزی سخت یاران شمسایی و ثبت ۳ تساوی مشابه!

او در پاسخ به این سوال که نتایج را چطور می‌بیند؟ تصریح کرد: علی آقامیرزایی در تک نفره به ماشالف ازبک نزدیک شده‌است. کمتر از یک ثانیه با او اختلاف دارد. او و طالبیان رکورد دو نفره ایران را نیز ارتقا دادند و خیلی خوب کار کردند. ما در دو نفره ازبک‌ها را گرفتیم و با قزاق‌ها نیز فاصله بسیار کمی داریم. با این حال قهرمانی آسیا شرایط متفاوتی خواهد داشت. چین در کاپ‌های جهانی نبود و قطعا با قدرت در آسیایی شرکت می‌کند و دیگر کشورهای آسیایی نیز همین شرایط را خواهند داشت.

اقلیمی افزود: البته در قایق چهار نفره با توجه به اینکه مصافت از هزار به ۵۰۰ متر تغییر کرده نیاز داریم که بیشتر کار کنیم. ما از قزاق‌ها بهتر بودیم اما هنوز از ازبکستان عقب هستیم. ما سعی کردیم بعد از مسابقات نقاط ضعف تیم را بررسی کنیم و ورزشکاران را برای ادامه را آماده کنیم تا در مسابقات مهم مشکلی نداشته باشیم. ما قطعا در قهرمانی آسیا مدال داریم اما برای رنگ آن باید سعی کنیم که خوشرنگ باشد.

سرمربی تیم ملی کایاک ایران در پاسخ به این سوال که بعد از قهرمانی آسیا چه برنامه‌ای لازم است تا تیم به بهترین شکل برای بازی‌های آسیایی آماده شود؟ تصریح کرد: بلافاصله بعد از قهرمانی آسیا برنامه ما برای بازی‌های آسیایی آماده می‌شود. نباید هیچ روزی را از دست بدهیم و قطعا نیاز داریم تا بهترین شرایط برای تیم مهیا باشد. بعد از قهرمانی آسیا وارد فصل زمستان می‌شویم که برای قایقرانی بسیار مهم است و باید اردوهای خوبی داشته باشیم.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : جدال صدر و قعر جدول در هفته پسا آشوب/ «شش‌»های سابق استقلال به هم رسیدند - شمس آباد

او در پاسخ به این سوال که با توجه به عقب بودن قایق چهار نفره ۵۰۰ متر از حریفان آسیایی چه برنامه‌ای برای این بخش دارد؟ تصریح کرد: با توجه به اینکه مسافت کوتاه شده رقابت سرعت بیشتری دارد و ما باید در ارنج به فکر سرعت هم باشیم. از علیرضا علی‌محمدی که قایقران سرعتی است در این بخش استفاده خواهیم کرد تا سرعت اولیه قایق بالا برود و بتوانیم زمان بهتری ثبت کنیم. ما طالبیان، اسدی و آقامیرزایی را داریم که در ۵۰۰ متر خیلی خوب هستند و قطعا می‌توانیم زمان لازم را ثبت کنیم.

اقلیمی در پاسخ به این سوال که نفرات جدید اضافه شده به تیم مثل صادق زمانی و جواد مومنی را چطور دیده؟ اظهار کرد: آنها هنوز در تک نفره با نفرات اصلی ما خیلی فاصله دارند اما برای قایق‌های گروهی خوب هستند و از آنها استفاده می‌کنیم. متاسفانه در اروپا زمانی مصدوم شد و به همراه مومنی به کشور بازگشت و نتوانست پارو بزند اما شرایط خوبی دارند. ما پیمان قوی‌دل و بابک دربان را هم داریم که در دو نفره خوب هستند و شرایطشان بهتر شده‌است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - عیوب ظاهر را شاید بپوشانید، با عیوب باطن چه می‌کنید‌؟!

سرمربی تیم ملی کایاک ایران همچنین گفت: سعی ما این است که بتوانیم برای هر رشته دو یا سه قایق نزدیک داشته باشیم تا بتوانیم با دست باز کارمان را ادامه بدهیم. قایقرانی باید از نظر کمی نیز تقویت شود و نیاز داریم نفرات جدید را به ملی‌پوشان اصلی نزدیک کنیم که بتوانند در رقابت‌های مختلف کار کنند. باید شرایطی را مهیا کنیم که ملی‌پوشان تخصصی‌تر کار کنند.

او افزود: در نظر دارم که برای بازی‌های آسیایی این شرایط را ایجاد کنیم که ملی‌پوشان تخصصی‌تر کار کنند. اینکه من یک ورزشکار را در دو قایق ارنج کنم باعث می‌شود انرژی‌اش خالی شود و این خوب نیست اما اگر بتوانیم شرایطی را مهیا کنیم که هرکدام از ملی‌پوشان در یک رشته تخصصی باشند و تمرکزشان را بر روی آن بگذارند. در یک سال باقی‌مانده تا بازی‌های آسیایی توجه ویژه‌ای ب این تخصصی‌کار کردن خواهیم داشت.

اقلیمی در پایان به سوال شمس آباد مبنی براینکه چرا علی‌محمدی همراه تیم به اروپا اعزام نشد؟ بیان کرد: یک مقدار تمرین‌های زمستانی علی‌محمدی کم بود و کمتر پارو زد. وضعیت خیلی خوبی دارد و قطعا در قهرمانی آسیا خیلی به ما همدستی می‌کند اما دلیل غیبتش در اروپا این بود که تمرین در آبش کم بود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :