به گزارش گروه بین‌الملل شمس آباد، «عبدالملک الحوثی»، رهبر انصارالله یمن شب گذشته (پنجشنبه شب) از مردم یمن خواستار برگزاری باشکوه روز جهانی قدس در سراسر یمن در عصر امروز شد.

به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه «المسیره»، رهبر انصارالله یمن در سخنرانی خود در آستانه روز جهانی قدس گفت: از ملت آزاده یمن که برای سومین سال متوالی در حال مقابله با دشمن غاصب سعودی هستند می‌خواهم که در مراسم روز جهانی قدس که در صنعاء و برخی دیگر از استانهای یمنی برگزار خواهد شد، حضوری باشکوه داشته باشند.

وی ابراز امیدواری کرد که مردم یمن در مقایسه با سایر کشورهای عربی و اسلامی، مراسم روز جهانی قدس را باشکوه‌تر برگزار کنند و گفت: همانند سال گذشته که مردم یمن با وجود تجاوز سعودی‌ها، اولین کشوری بودند که مراسم روز جهانی قدس را آغاز کردند و یکی از بزرگترین راهپیمای‌ها را ثبت کردند، امیدوارم که امسال نیز، چنین راهپیمایی باشکوهی برگزار کنند.

رهبر انصارالله یمن در سخنانی به توطئه صهیونیست‌ها برای اشغال فلسطین، اهمال کشورهای عربی و تبدیل شدن برخی از کشورهای عربی به بازیچه دست آمریکا و اسرائیل اشاره کرد و گفت: آمریکا و اسرائیل درباره رژیم سعودی یا سایر رژیم‌های همپیمان آن، چیزی بیشتر از آنچه که «دونالد ترامپ» می‌گوید، فکر نمی‌کنند. وی گفته بود که که عربستان یک گاو شیرده است که ما شیرش را می‌دوشیم و سپس ذبحش می‌کنیم.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : /آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته/ سفر آتی «اشرف غنی» به تاشکند/ دیدار مقامات ارشد افغانستان و قرقیزستان

وی در خطاب به عربستان و همپیمانان عربش گفت: آنها به شما به چشم ابزارهایی برای سود خود می‌نگرند و زمانی که از شما سود بردند، دیگر هیچ ارزش و اعتباری برای آنها ندارید..زمانی که شیر شما را دوشیدند و سرمایه‌های شما را به همراه میلیاردها دلاری که به جیب زدند، غارت کردند، دیگر از شما دفاع نمی کنند. پولهایی که می‌توانست برای پشتیبانی از مسئله فلسطین خرج شود.

عبدالملک الحوثی تاکید کرد که عربستان نیز مانند سایر کشورهای منطقه از جمله عراق و سوریه که هدف تجزیه قرار گرفتند، تجزیه خواهد شد زیرا همه حامیانش پس از سوء استفاده از ریاض، دیگر احترامی برایش قائل نمی‌شوند.

وی گفت: من به رژیم سعودی توصیه می‌کنم؛ به نفع شماست که سیاست خصمانه خود در قبال یمن را همسایه شماست، تغییر دهید. سیاست خود را تغییر دهید این به نفع شما و نفع منطقه است. در سیاست خود بر اساس اصل حسن هم‌جواری و برادری عربی و اسلامی تجدید نظر کنید. مال وثروت و امنیت خود را نگه داشتن کنید وگرنه پیامدهای آن برای شما خطرناک و منفی خواهد بود. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : میانمار به روهینگیای غیرمسلمان تابعیت می‌دهد/تعداد کشته‌ها بیش از ۴۰۰۰ نفر است/کشورهای اسلامی تاکنون صرفا بیانیه داده‌اند/تنها راه فشار به میانمار ممنوعیت تجاری است/ایران چند محموله امدادى به بنگلادش فرستاده

رهبر انصارالله یمن در ادامه تفکر تکفیری و سازمانهای برخاسته از این ایدئولوژی را خطرناک‌ترین مسئله امروز امت اسلامی دانست و بر ضرورت مهار طرح‌های این سازمانها تاکید کرد و گفت: من به مهار خطر تکفیری‌ها که امتداد توطئه‌های دشمنان و اسرائیل است، توصیه می‌کنم. خطر تکفیری‌های امروز، امتداد توطئه‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه است و اسرائیل به طور مستقیم از آن سود می‌برد و همان‌طور که می‌بیند رژیم صهیونیستی از این تفکر پشتیبانی می‌کند همانند حمایتش از جبهه النصره در سوریه که کاملا آشکار است.

عبدالملک الحوثی تأکید کرد: دو موضع درباره اسرائیل وجود دارد. یک موضع دشمنی با اسرائیل و پشتیبانی از مسئله فلسطین است که حزب الله و جنبش‌های مقاومت آن را دنبال می‌کنند. موضع ایران درباره پشتیبانی از مقاومت فلسطین یک الگو است. همچنین موضع سوریه که اکنون در حال مجازات به دلیل حمایتش از فلسطین است و موضع یمن و عراق و جنبش‌های مردمی در بسیاری از کشورهای اسلامی در این راستا است.

رهبر انصارالله گفت: همه باید از حزب الله بعد از آزادی جنوب لبنان درس بگیرند. حزب الله یک جبهه مستقیم در مقابله با دشمن اسرائیلی است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - گزارش اختصاصی شمس آباد از ۵۰۰متری داعش / اخطار صریح «حشد شعبی» به آمریکا و آمادگی برای نبرد با اسرائیل + تصاویر

وی گفت: موضع دیگری نیز وجود دارد که پشتیبانی از اسرائیل و متداول‌سازی روابط با آن است. اسرائیل تأکید دارد که با عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی منافع مشترک دارد و نقش آنها را در نابودی منطقه می‌ستاید. محور حامی اسرائیل برای غرق کردن جهان اسلام در مشکلات و درگیری‌ها سعی می‌کند تا همگان مسجد الاقصی و خطر اسرائیل و مسئله فلسطین را فراموش کنند. حامیان اسرائیل می‌خواهند محور دشمنی با اسرائیل را منحرف کرده و درباره خطر دیگری با عنوان خطر ایران صحبت کنند.

الحوثی تأکید کرد: زنده نگه چسبیدن دشمنی با اسرائیل صرفا یک گزینه سیاسی نیست بلکه یک وظیفه دینی و فریضه اسلامی است. اگر کشورهای عربی با جدیت از مردم فلسطین پشتیبانی کنند منطقه را از بسیاری از خطرات نگه داشتن می‌کنند و چه بسا اسرائیل محو و نابود شود. دشمنی با اسرائیل باید شامل ممنوعیت کالاهای اسرائیلی و آمریکایی باشد. اما نفت جهان عرب بزرگترین منبع پشتیبانی از آمریکا و اسرائیل است.

انتهای پیام/ص

این خبر را به اشتراک بگذارید :