به گزارش شمس آباد، سازمان بسیج فرهنگیان با تشکر از لغو برنامه آموزشی ۲۰۳۰ اعلام کرد:‌ اطلاع یافتیم که با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برنامه آموزشی ۲۰۳۰ از دستور کار دولت خارج و انشاءالله نظام اسلامی یک بار دیگر از خطر بزرگ استعمار فرهنگی رهانیده شد. آن اتفاق که می‌رفت تا اساس و بنیان‌های تربیتی- آموزشی جامعه را تحت تأثیر قرار دهد که در اثر غفلت و کوتاهی مسئولان و دست اندرکاران شکل گرفت اما با عنایت خداوند متعال و عمل به موقع جبهه انقلاب شناسایی و خنثی شد.

روند پذیرش سند توسعه پایدار در سازمان ملل، پذیرش و تدوین سند آموزش ۲۰۳۰ در چارچوب مقررات یونسکو، اقدامات دولت، وزارتخانه‌ها به ویژه آموزش و پرورش، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی، رسانه‌ها و فضای مجازی، شخصیت‌های فکری، فرهنگی و سیاسی و از همه مهمتر ورود مستقیم و مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید، مراکز علمی پژوهشی و گفتمان ایجاد شده در جامعه متدین و … همه و همه تجربه‌ای دیگر بر تجارب انقلاب اسلامی افزود و نکات درس آموزی را در دل خود دارد که می‌تواند چراغ راهی برای آینده کشور باشد.

با سپاس به درگاه خداوند متعال برای رفع این خطر از نظام تعلیم و تربیت کشور و قدردانی از شورای عالی انقلاب فرهنگی برای خارج کردن سند ۲۰۳۰ از دستور کار دولت و تاکید بر اجرایی شدن اسناد بالادستی نظام به ویژه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، لازم می‌دانیم از همه شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که به روش‌های مختلف گفتمان «استقلال» و «نفی سلطه و استعمار فرهنگی» را برای مقابله با اسناد بیگانه ترویج کرده و فرمان مشفقانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب درباره سند مزبور را به مطالبه عمومی تبدیل کردند، صمیمانه سپاسگزاری کنیم.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شمس آباد - الهلال ۴

از آنجا که نظام سلطه بین‌الملل با «اصل جمهوری اسلامی» دشمنی دارد به طور یقین باز هم، «نفوذ فرهنگی و تربیتی» را دنبال خواهد کرد و نظام اسلامی نیز در «تربیت نسل تمدن ساز» وظیفه مستمر و خطیر دارد، جا دارد تمهیدات لازم برای موارد فوق اندیشیده شود، بنابراین بسیج فرهنگیان به عنوان فراگیرترین تشکل معلمان و به نمایندگی از این قشر فهمیم، فرهیخته و همیشه بیدار، خواسته‌های زیر را به استحضار مردم شریف، مسئولان و نخبگان معزز جامعه می‌رساند:

لغو و بی اثر کردن مصوبه ۲۵ شهریور ۹۵ هیئت محترم دولت.

پیگیری دقیق و سریع برای اجرای کامل مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بی اعتبار کردن تمام بخشنامه‌ها، ابلاغیه‌ها و دستورالعمل‌های ارسالی به دستگاه‌های مسئول به ویژه دستگاه مهم و تأثیرگذار آموزش و پرورش.

توقف مصادیق و نمونه‌های آموزشی- تربیتی مبتنی بر روح آموزش ۲۰۳۰ از جمله: توقف طرح برون سپاری تربیت اموزگار، برگرداندن محتواهای ارزشی حذف شده از کتب درسی، بازنگری در روند خصوصی سازی مدارس و کلاس درس و اقدام موثر و عملی مبتنی بر ارزش‌ها در مراکز پیش دبستانی و مهد کودک‌ها.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن علاقه خود به نظام اسلامی را نشان می‌دهند

ایفای نقش یک قرارگاه مشرف بر عرصه نبرد، پیشران در عملیات‌های لازم، فعال کننده ظرفیت‌ها و فرصت‌ها، و در یک کلام تعطیل نبودن شورای عالی انقلاب فرهنگی در اجرای وظایف ذاتی و قانون خود.

هوشیاری، مراقبت و اهتمام شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر دستگاه‌های مسئول نسبت به عدم تکرار موارد مشابه در زمینه نفوذ و سلطه فرهنگی دشمن و ضرورت پیشگیری از آن.

ایجاد عزم ملی برای اجرای کامل و عاجل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از طریق تعیین وظیفه یکایک نهادهای مسئول در این زمینه بوسیله شورای عالی انقلاب فرهنگی و پیگیری جدی پیشرفت آن.

استمرار سعی مجاهدانه مراجع عظام تقلید، شخصیت‌های فکری- فرهنگی، رسانه‌ها، مدیران و کارکنان آموزش و پرورش و تمامی کسانی که برای توقف سند یونسکو کوشیدند در مسیر اجرایی شدن سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش. (با عنایت به اینکه مطالبات ایجابی رهبر معظم انقلاب برای اجرای سند تحول بسیار بیشتر و با سابقه تر از مطالبه سلبی معظم له برای نفی سند یونسکو بوده است)

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - نامزدهای انتخابات برنامه سلامت اعلام کنند

مقابله جدی دولت، مجلس، دستگاه قضا و شورای عالی انقلاب فرهنگی با جریانی که می‌خواهد با نفوذ، سیاسی کاری، بی‌اعتمادی به ظرفیت‌های درونی، لیبرال و سکولار کردن روش‌ها و متون، انتصابات سلیقه‌ای و به دور از شایسته سالاری و … آموزش و پرورش را از چشم‌ها بیاندازد.

چاره‌اندیشی و اقدامات درخور و ملموس از سوی دولت برای حل مشکلات و مسائل آموزش و پرورش و معلمان به ویژه؛ کرامت، نشاط و شادابی اموزگار، اقتصاد آموزش و پرورش، جذب و تربیت اموزگار و …

طراحی و بکارگیری ساز و کاری مناسب برای رصد دقیق به روز مطالبات رهبر معظم انقلاب، اسناد بالادستی، نیازها و اقتضائات جامعه اسلامی در عرصه تعلیم و تربیت و نظارت و ارزیابی مستمر و موثر بر روند امور مطرح شده.

امید آنکه در ایام و لیالی قدر، به برکت دعای حضرت حجت ارواحنا فداه، تمامی مسئولان و دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت کشور، توفیق اهتمام به «تربیت نسل زمینه ساز حکومت جهانی آن حضرت» را پیدا کنند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :