شمس آباد: اتهام ۱۴٫۷ میلیون یورو فرار مالیاتی به بهترین بازیکن کنونی دنیا کافی بود تا تیتر یک تمام رسانه های دنیا به کریستیانو رونالدو اختصاص یابد.

البته هفته ها و بلکه ماه هاست که رونالدو را به فرار مالیاتی متهم کرده اند ولی پس از شکایت دادستانی مادرید، حالا همه چیز شکل رسمی به خود گرفته است. رونالدو یک ماه دیگر باید در دادگاه موجود شده و از خود در مقابل این اتهام سنگین دفاع کند؛ در حالی که توافق با دادستانی را رد کرده و ریسک ۲ تا ۷ سال زندان را به جان خریده است.

 رونالدو؛ می خواهم عصبانی باشم

تیتر یک شماره جمعه گذشته نشریه آبولا مبنی بر احتمال جدایی رونالدو از رئال هم باعث شگفتی همه فوتبالدوستان در سراسر دنیا شد. به سختی می توان رئال را بدون رونالدو و یا برعکس تصور کرد اما نشریه پرتغالی به نقل از اطرافیان رونالدو مدعی شده است که این بازیکن از نحوه دفاع باشگاه رئال در مقابل اتهامات مالیاتی وارد شده به وی ناراضی است.

هنوز خود رونالدو هیچ اظهارنظر رسمی در این مورد نداشته اما روزی نیست که شایعه و خبری در این مورد منتشر نشود.

این برای اولین بار نیست که رونالدو با یک حاشیه و جنجال بزرگ مواجه می شود. در زیر به چند نمونه بارز اشاره کرده و بررسی خواهیم کرد که رونالدو چگونه توانسته خود را از فرش به عرش برساند:

 رونالدو؛ می خواهم عصبانی باشم

۳۰ آوریل ۲۰۱۱

تنها چند روز پس از قهرمانی رئال در کوپا دل ری که به لطف تک گل رونالدو مقابل بارسا حاصل شد، مورینیو در بازی برابر ساراگوسا رونالدو را روانه سکوها کرد و رئال هم ۲-۳ شکست خورد. علت سکونشینی، مصاحبه کنایه ای رونالدو با رسانه ها بر ضد مورینیو بود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : انریکه: اتلتیک بیلبائو همیشه ما را به دردسر می‌اندازد

رونالدو پس از یک بازی غیبت تنبیهی، در ۴ بازی متوالی رئال موفق به زدن ۱۱ گل شد.

۲ سپتامبر ۲۰۱۲

پس از پیروزی ۳-۰ رئال برابر گرانادا که رونالدو زننده ۲ گل بود، او به میکسدزون ورزشگاه برنابئو رفت و به خبرنگاران گفت که غمگین است و از شرایط فعلی خود در باشگاه راضی نیست و اینکه مدیران رئال نیز دلیل اصلی نارضایتی او را می دانند. رونالدو هیچکدام از دو گل خود را نیز جشن نگرفته بود.

او در بازی بعدی رئال که با شکست مقابل سویا همراه بود، گلی به ثمر نرساند اما در ادامه توانست در ۸ بازی متوالی، ۱۴ گل بزند از جمله دبل برابر بارسا در نوکمپ. بعدها مشخص شد که رونالدو از روند تمدید قرارداد خود و پیشنهاد مالی باشگاه رضایت نداشت.

رونالدو؛ می خواهم عصبانی باشم

۲۹ اکتبر ۲۰۱۳

در اواخر اکتبر ۲۰۱۳ بود که سپ بلاتر، رئیس وقت فیفا در مصاحبه ای مسی را به رونالدو ترجیح داد و با نسبت دادن لفظ فرمانده به رونالدو، او را به باد تمسخر گرفت. بلاتر کمی بعد عنوان کرد که او فقط قصد شوخی با رونالدو را داشته اما رونالدوی خشمگین، ۱۰ گل در ۵ بازی متوالی به ثمر رساند و به هنگام شادی گل، به هواداران سلام نظامی داد تا به نوعی گل هایش را به بلاتر تقدیم کرده باشد. در آن مقطع این مسی بود که هر سال برنده توپ طلا می شد و رونالدو سرانجام توانست در ژانویه ۲۰۱۴ دومین توپ طلای خود را کسب کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : انقلاب در فوتبال آلمان یا نابودی فرهنگ مقدس (۱)

۷ دسامبر ۲۰۱۶

در چنین تاریخی بود که فوتبال لیکس اولین اتهام را در مورد فرار مالیاتی به رونالدو وارد ساخت و اسنادی را فاش کرد که نشان می داد رونالدو ۱۵۰ میلیون یورو از درآمد حق پخش تصویری خود را از طریق تاسیس شرکت های صوری در جزایر بریتانیایی پنهان کرده است.

در همان روز رئال برابر دورتموند ۲-۲ متوقف شد و رونالدو هم موفق به گلزنی نشد اما او در میکسدزون برنابئو موجود شد و گفت که وقتی کاری انجام نداده پس ترسی هم ندارد. او سپس همراه رئال به جام جهانی باشگاه ها رفت و با زدن ۴ گل، یک تنه رئال را قهرمان کرد.

رونالدو؛ می خواهم عصبانی باشم

۱۴ ژوئن ۲۰۱۷

در حالی که رونالدو در اردوی تیم ملی پرتغال برای شرکت در جام کنفدراسیون ها موجود بود، خبر شکایت دادستانی مادرید از او  به اتهام ۱۴٫۷ میلیون یورو فرار مالیاتی منتشر شد.

رونالدو که با یکی از بدترین بحران های چند سال اخیر خود روبرو شده، در اولین بازی پرتغال برابر مکزیک یک پاس گل داد، در دومین بازی برابر روسیه تک گل پیروزی بخش پرتغال را به ثمر رساند و روز گذشته نیز زننده یکی از ۴ گل تیمش به نیوزلند بود. او در هر سه بازی به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : نشست تاج و مسئولان استان بوشهر برای میزبانی مناسب از تورنمنت بین‌المللی فوتبال ساحلی

با مروری بر بحران هایی که در چند سال اخیر برای رونالدو ایجاد شده، یک نکته مهم ثابت می شود و آن هم ذهنیت مثبت و وصیت رسوخ ناپذیر فوق ستاره پرتغالی برای مقابله با شرایط های سخت و دشوار است.

در واقع شما می توانید برای او بدترین حاشیه ها را درست کنید؛ او را از لحاظ روحی آزار دهید اما جواب تان را در زمین فوتبال خواهید گرفت؛ با گلزنی های متوالی رونالدو و با شادی گل های منحصر به فردش. CR7 از این بحران هم به سلامت خارج خواهد شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :