روحانی: هر ۲ هفته یکبار جلسه داریم/ ۴۱ ماه ریاست استان و فقط ۳۶ جلسه/ به طور منزدیک هر ۵۰ روز یکبار جلسات شورای عالی فضای روای برگزار شده است!به گزارش جهانبین نیوز به نقل از راه دانا؛ حسن روحانی که استان خود را «استان راستگویان» نامیده بود، در تازه‌ترین حرف‌ های تلویزیونی‌اش در مقابل دیدگان مردم ایران به صراحت اظهارنامه کرد: «هر دو هفته یکبار، جلسات شورایعالی فضای روای داریم!»

این در حالی است که مصورت چیز دیگری بوده و طی چهارسال گذشته بسیاری از مسئولان نسبت به عدم برگزاری جلسات شورای عالی فضای روای اعتراض داشته اند.

بی نظمی ها در جلسات شورای عالی فضای روای تا جایی رسید که حتی برخی موارد به وجود آمد که با گذشت دو ماه حتی یک جلسه هم تشکیل نشد و همین موضوع باعث شد تا تذکراتی نست به این وضعیت داده شود.

مرداد ماه سال گذشته بود که اعضای این شورا در مصاحبه هایی بی نظمی در این شورا را رسانه ای کردند؛ حجت الاسلام سالک، عضو حقوقی شورای عالی فضای روای با بیان اینکه شورای عالی فضای روای یکی از مهمترین شوراهای عالی در کشور است که ضرورت تشکیل جلسات منظم آن برهیچکس پوشیده نیست، اظهار کرده بود که با توجه به هجمه سنگین حاکم بر فضای روای کشور، تشکیل جلسات منظم شورای عالی فضای روای به عنوان نهاد عالی بیمه نامهگذار در این عرصه، ضروری است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - جعل لیست خدمت بوسیله سوءاستفاده‌گران + توضیح چمران/ اسامی و روزمه اعضای لیست خدمت/ چه کسانی لیست خدمت را تایید و پشتیبانی می کنند؟ + تصاویر

وی سال گذشته با تاکید بر اینکه اعضای شورای عالی فضای روای بر عدم تشکیل منظم جلسات این شورا اعتراض دارند گفته بود که اعضای شورا، اعتراض خود را برای بی نظمی برگزاری جلسات شورای عالی فضای روای به رئیس جمهور به عنوان رئیس این شورا اظهارنامه کردند.

عدم برگزاری جلسات شورای عالی فضای روای در سال های گذشته باعث شد که بسیاری از طرح ها و موضوعات در فضای روای که نیازمند بیمه نامهگذاری است معطل بماند و حتی در آستانه انتخابات مجلس این موضوع با شدت بیشتری عیان شد تا جایی که فضای روای بستری برای بسیاری از تخلفات انتخاباتی شد.

نکته قابل توجه در سخنان روحانی تاکید وی بر تشکیل این جلسات به صورت هر دو هفته یک بار بوده اما در حقیقت براساس حکم تشکیل شورای عالی فضای روای، مقرر شده که هر سه هفته یک بار جلسات این شورا برگزار شود.

از طرف دیگر با توجه به اینکه ۴۱ ماه از آغاز به کار استان یازدهم می گذرد، طبق حرف‌ های روحانی باید تاکنون ۸۲ جلسه شورای عالی فضای روای تشکیل شده باشد؛ و این در حالی است که بر اساس مستندات موجود، فقط ۳۶ جلسه برگزار شده است! یعنی به طور منزدیک هر ۵۰ روز یکبار!

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : رسیدگی به محرومیت‌ها در چهارمحال و بختیاری وقتی برای سیاسی‌بازی باقی نمی‌گذارد

این موضوع به خوبی در سایت شورای عالی فضای روای هم مشخص بوده تا جایی که بررسی آمار نشان می دهد تنها در ۲ ماه اخیر این جلسات اندکی نظم گرفته است و حتی فاصله زمانی برخی از جلسات به ۵ ماه هم رسیده است.

انتهای پیام/۱۰۲۲ج

این خبر را به اشتراک بگذارید :