از ۲۰ سال پیش شرکت‌ تعمیرات نیروگاهی ایران فعالیت خود را آغاز کرد و در حال اماده نیز از نظر قیمت ۳۵ تا ۴۰ درصد نسبت به شرکت‌های معتبر دنیا در امر تعمیرات نیروگاه کمیاب‌تر است.

به گزارش ایسنا، اصغر حکیمی – معاون مکانیک شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران – امروز در جریان بازدید خبرنگاران از این شرکت با بیان این‌که در تمام دنیا هر شرکت قطعات سازنده خود را تعمیر می‌کند، اظهار کرد: این مساله به این معنا نیست که کشوی دیگر توانمندی انجام این کار را نداشته باشند. به‌طور مثال ایران در بحث تعمیر نیروگاه بسیار زبانزد است اما به دلیل وجود مشکلات انتقال ارز و بایکوت‌ها آن‌طور که باید نتوانسته جایگاه خود را پیدا کند.

به گفته وی، ایران از نظر پنداشتن متخصصان و تجهیزات تعمیر نیروگاه در منطقه از رتبه بالایی برخوردار است.

معاون مکانیک شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران تصریح کرد: این شرکت از نظر قیمت در قیاس با شرکت‌های معتبر دنیا قیمت بسیار کمیابی دارد به‌طوری که می‌توان گفت از نظر اقتصادی برای ایران صرفه اقتصادی ندارد که بخواهد تعمیرات تجهیزات خود را به کشوی دیگر واگذار کند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - کیوسک/ اخبار ویژه روزنامه های امروز دوم دی

وی با اشاره به کاردانی اقتصاد مقاومتی، عنوان کرد: در وزارت نیرو ابلاغ شده که ساخت تجهیزات و پنداشتن خدمات باید از مجموعه داخلی صورت بگیرد که این مساله موجب افزایش استقلال ایران در بخش تعمیرات نیروگاهی شده است.

تمایل کشوی خارجی برای همکاری با ایران در زمینه تعمیر توربین

در ادامه علی‌اکبر ارام‌پور آرانی، مدیر عامل شرکت قطعات توربین شهریار  با بیان این‌که پس از برداشته شدن بایکوت‌ها کشوی زیادی برای ایجاد همکاری با ایران در زمینه‌ی تعمیر پره و توربین به ایران آمده‌اند، اظهار کرد: از کشوی کره، ژاپن، آلمان و ایتالیا درخواست‌های متفاوتی برای ایجاد همکاری با ایران دریافت کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که ۹۵ درصد تجهیزات نیروگاه‌های ایران در داخل کشور تولید می‌شود، ادامه داد: پنج درصد مابقی به دلیل نبود صرفه اقتصادی از کشوی دیگر به ایران وارد می‌شود که این مساله به معنای نبود دانش فنی در ایران نیست.

به گفته وی، هر نیروگاهی که بیش از چهار سال معادل ۳۳ هزار ساعت کارکرد داشته باشد باید مورد تعمیرات اساسی قرار بگیرد که این کار به‌طور میانگین حدود ۱۵ میلیارد تومان هزینه دارد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : معرفی ربات تلگرام «هم صحبت من»؛ با افراد ناشناس هم صحبت شوید

ارام‌پور آرانی ادامه داد: اگر قرار باشد که پره‌های یک نیروگاه با پره‌های نو جایگزین شود به‌طور میانگین برای حدود پنج ردیف پره نیاز به ۱۲ تا ۱۳ میلیارد تومان هزینه است، اما با توجه به فناوری‌های شرکت هزینه بازسازی پره برای ما نزدیک دو میلیارد تومان رقم می‌خورد.

وی در پاسخ به این سوال که هر پره چند بار قابلیت بازسازی دارد، تصریح کرد: تاکنون تجربه هشت بار بازسازی پره را نیز داشته‌ایم و باید به این مساله نیز توجه کرد که اگر هر پره بیش از ۳۳ هزار ساعت کار کند می‌تواند خطرات زیادی را در پی داشته باشد.

وی با بیان این‌که پره‌ها نقشی در افزایش راندمان نیروگاه‌ها ندارند، اظهار کرد: توانایی ساخت پره در شرکت وجود دارد و تاکنون نیز یک بار به صورت آزمایشی این کار انجام شده است.

به گفته ارام‌پور آرانی، تاکنون برای کشوی سوریه، ارمنستان و عراق تعمیر توربین انجام داده‌ایم و این ظرفیت نیز در ایران وجود دارد که فعالیت تعمیر توربین در کشوی مختلف را گسترش دهد.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - مقایسه دستمزد شاغلان ایران با سایر کشورها

وی تصریح کرد: در حال اماده حدود ۷۰ درصد نیروگاه‌های کشور از این شرکت پشتیبانی می‌شود و می‌توان اینگونه استنباط کرد که وجود بایکوت‌ها باعث تبدیل شدن این شرکت به یک مهره بازی قدرتی برای نیروگاه‌ها بوده است.

انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید :