۰

اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار


۱۳۹۶/۰۶/۰۸ در ۱۶:۲۶ بواسطه .رئیس آموزش و پرورش شهرستان سامان گفت: توانمندی یک شورای همه جانبه نگر، در گرو میزان ابتکار، کیفیت و قابلیت اجرایی مصوبات آن است

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، محمد دهقانی صبح امروز در پنحمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان سامان با بیان اینکه این شورا به دنبال همکاری بین سایر نهادها و آموزش و پرورش است، افزود: این نهاد با ایجاد ساز و کار لازم برای نظارت مردمی یک شورای برنامه‌ریزی و راهبردی در آموزش و پرورش است که زمینه ساز تحقق خرد جمعی در توسعه تعلیم و تربیت می‌باشد.

وی در رابطه با فعال‌سازی کار گروه‌های شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: از آنجا که توانمندی یک شورای همه جانبه نگر در گرو میزان ابتکار، کیفیت و قابلیت اجرایی مصوبات آن است، در این راستا کار گروه‌های تخصصی شورا تشکیل شده است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان سامان با تاکید بر اینکه تشکیل کارگروه های تخصصی برای شورای آموزش و پرورش موجب غنای دستور کار جلسات و مصوبات شورای آموزش و پرورش و گره‌گشای مشکلات و موانع است، تصریح کرد: معتقدیم یکی از بهترین قانون‌ها برای آموزش و پرورش قانون شوراهاست، زیرا تمامی اعضای اصلی و تاثیرگذار این شهرستان از قبیل فرماندار، ائمه جمعه، صاحب نظران حوزه تعلیم و تربیت، معتمدین محل و منتخبان اولیای دانش آموزان در این شوراها حضور دارند.

دهقانی خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای اصلی ما این است که از افکار، اندیشه و توان دستگاه ها و افراد برای اعتلای نظام تعلیم و تربیت استفاده کنیم.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان سامان اظهار داشت: مدرسه نقش اصلی را در حوزه تعلیم و تربیت بر عهده دارد و در این راستا وظیفه ماست که برای تربیت بهتر انسان‌ها نقش آفرینی کنیم.

وی با عنوان اینکه آموزش و پرورش فصل مشترک دولت و مردم است و برای رفع مشکلات این بخش نیاز به همفکری بیشتر دارد، تصریح کرد: از آنجایی که خیران مدرسه ساز همیشه همراه و هم قدم ما بوده‌اند باید برای حضور این عزیزان در عرصه خدمت‌رسانی زمینه را فراهم و در این زمینه رغبت ایجاد کرد.

دهقانی از برگزاری شورای آموزش و پرورش به ریاست فرماندار سامان و بصورت ماهانه اشاره کرد و بیان داشت: اعضای شورا در راستای رفع مسائل و مشکلات آموزش و پرورش همفکری و مشارکت می‌کنند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان سامان از شوراهای آموزش و پرورش به عنوان بازوان توانمند این نهاد یاد کرد و اظهار داشت: تمرکز زدایی و مشارکت محلی برای ارتقای فعالیت‌های آموزش و پرورش از موضوعات قابل توجه بوده که نقش مهمی در پیشرفت سریع امور دارد و شورای آموزش و پرورش زمینه ساز این تمرکز زدایی و استفاده بهینه از تمامی ظرفیت های شهرستان در توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش می‌باشد.

دهقانی اظهار کرد: امروزه مشارکت یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است و همه باید برای اعتلای آموزش و پرورش کوشش کنند و در این راستا گام بردارند.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : خبرگزاری تسنیم - خطر از سر نقش رستم و تخت جمشید گذشت + تصاویر
این خبر را به اشتراک بگذارید :