حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد با اشاره به تجاوز‌های اخیر دولتمردان به سپاه برای ایجاد دوقطبی کاذب در کشور، اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا الآن با ۲ رویکرد یا ۲ روحیه متفاوت برای هدایت کشور مواجه بودیم.

وی افزود: اما هر جایی یا در هر موضوعی که روحیه انقلابی در کشور حاکم بوده نه تنها آن موضوع به درستی حل شده است بلکه با کمترین هزینه و بیشترین بهره‌وری به نتیجه رسیده است، اما آنجایی که روحیه انقلابی وجود نداشته و به طور مرسوم خواستند آن مسائل را حل کنند، معمولاً شکست خورده‌ایم.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس یادآور شد: روحیه انقلابی در بخش دفاعی هم باعث شد که اقتدار لازم را در همه عرصه‌ها به دست آوریم به نحوی که علیرغم اینکه جنگ ۸ ساله را به ما تحمیل کردند، ولی ما با همین روحیه انقلابی‌مان توانستیم جنگ را هدایت کنیم و برای اولین بار در تاریخ ایران شکست نخوریم و حتی یک وجب از سرزمین اسلامی‌مان در اختیار دشمن قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه همین روحیه انقلابی در بخش مبارزه با منافقین که ۱۷ هزار شهید ترور از ما گرفت، به نتیجه رسید و همین روحیه انقلابی در عرصه سازندگی هم به همدستی کشور آمد، تصریح کرد: بعد از بایکوت‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، بخش دفاعی ما که با بیشترین محدودیت مواجه شد، اما توانست علیرغم وجود همه این بایکوت‌ها، در بخش تجهیزات دفاعی پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم و به علم و تکنولوژی تولید موشک‌های کوتاه‌بُرد، میان‌بُرد و بلندبُرد دست یافتیم که نمونه آن را در عملیات موشکی اخیر سپاه علیه داعش شاهد بودید.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : در نشست امروز مجلس صورت گرفت تذکر ۹۰ نماینده مجلس به رئیس‌جمهور درباره نابسامانی بازار ارز

حاجی‌دلیگانی یادآور شد: سپاه در عملیات موشکی خود علیه داعش توانست مقر فرماندهی داعش، جایی که تجهیزات زیادی هم بنا کرده بودند را مورد هدف قرار دهد، با توجه به اینکه این اولین بار بود از موشک‌ها به صورت عملیاتی استفاده می‌شد، اما با فاصله ۷۰۰ متر بدون کمترین خطا به هدف برخورد کرد و این نتیجه و حاصل روحیه انقلابی است.

وی ادامه داد: کسانی که در بخش‌های اقتصادی کشور فعال هستند به هر میزان که با روحیه انقلابی وارد عمل شدند، موفق بودند، ولی به همان میزان که روحیه انقلابی نداشتند باعث عقب ماندن کشور در همان عرصه‌ها شدند، از جمله عرصه اقتصاد و اشتغال کشور، به همین دلیل امروز با مشکلات فراوانی در عرصه‌های اقتصادی و اشتغال و بیکاری جوانان کشور مواجهیم.

حاجی‌دلیگانی متذکر شد: این مشکلات نتیجه عملکرد همین افرادی است که با دیدگاه‌های لیبرالی و غیرانقلابی خواستند کشور را هدایت کنند، در همه دولت‌ها هم این شرایط کم و بیش وجود داشته است، امروز این افراد باید پاسخ دهند که نیروهای انقلابی اقتدار کشور را در شرایط بایکوت‌ها باقی کردند، دفاع از کشور را باقی کردند و این امنیت پایدار را به وجود آوردند، اما آنان با آن همه امکاناتی که در اختیار داشتند و آثار کمتری از بایکوت‌ها هم متوجه آنان بود، چرا الآن وضعیت کشور به این صورت است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : زنگ خطر شورای عالی اسلامی عراق در خصوص هسته‌های خاموش داعش

وی اضافه کرد: در همین رابطه باید بگویم غیرت انقلابی بچه‌های سپاه باعث شد وقتی دیدند در مقاطعی از زمان‌ها ما با چسبیدن تجهیزات و دستگاه‌های مهندسی و راهسازی امکان‌های بالقوه‌ای را در اختیار داریم و می‌توانیم در راه سازندگی کشور از آنها استفاده کنیم، با درخواست دولت‌ها وارد عمل شدند.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس تأکید کرد: رؤسای جمهور در دوران‌های گذشته آمدند و در جلسات مجمع فرماندهان سپاه که بنده خودم چند مورد را شاهد بودم، دست همدستی به سمت سپاه دراز می‌کردند و می‌گفتند حالا که شما الآن عملیات نظامی به آن صورت گسترده ندارید، بیایید و به همدستی دولت بشتابید، سپاه هم با اذنی که از فرمانده کل قوا گرفت به شرط اینکه به توان رزمی و نظامی‌اش آسیبی وارد نشود و در آنجا دارای اشکال نشود، مجوز همدستی به دولت‌ها را گرفت.

وی همچنین گفت: امروز هر پروژه بزرگی را که در کشور مشاهده می‌کنید، هر پروژه سنگین و مهمی را که می‌بینید، بواسطه سپاه انجام شده است، اگر حضور سپاه در این عرصه‌ها نبود، در عرصه ساخت سدها و راه‌های مختلف، در بخش نفت و پتروشیمی، واقعاً پیمانکار یا سازنده دیگری در کشور وجود نداشت که آنها را انجام دهد، چرا که اگر وجود داشت دولت‌های متقاضی سراغ خارج از کشور می‌رفتند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : فلاحت پیشه در نطق میان دستور عنوان کرد توسعه نامتوازن علت نابودی محیط زیست و منابع آبی تهران و برخی استان های مرکزی

حاجی‌دلیگانی عنوان کرد: به هر حال سپاه آمد و این فعالیت‌های مهم را انجام داد، البته با توجه به اینکه دولت‌ها عموماً با کمبود نقدینگی هم در برخی مقاطع مواجه بودند، سپاه با بردن اسناد خزانه یا بردن برخی وجوه غیرنقدی دیگر، این فعالیت‌ها را انجام داد و امروز هم هزاران میلیارد تومان از دولت طلب دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مطالبی که علیه این نوع فعالیت‌های سازندگی سپاه از طرف برخی دولتمردان بیان می‌شود، اقدام عجیب و بی‌انصافانه‌ای است، دولت خودش از سپاه تقاضا کرده بود که شما بیایید و همه امکانات‌تان را در راه سازندگی کشور به کار گیرید، حالا آنان نباید اینگونه به سپاه تجاوز کنند و آن را مورد انتقاد قرار دهند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :