به گزارش خبرنگار حوزه انتخابات شمس آباد، مصطفی میرسلیم کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شامگاه امشب با حضور در برنامه پاسخ به سؤال جوانان شبکه ۳ سیما اظهار داشت: اگر جوان شاداب و تندرست باشد، از بسیاری از ناهنجاری‌ها مصون خواهد ماند، بنابراین یکی از برنامه‌های مهم بنده این است که امکانات ورزشی رایگان به صورت همگانی در اختیار جوانان قرار گیرد تا جوانان بتوانند بر مبنای استعدادی که دارند در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت کنند.

وی افزود: ما موظفیم از ابتدای تحصیل در دبستان، استعداد دانش‌آموزان را بررسی کنیم تا متوجه شویم استعداد آنها در چه زمینه‌هایی است و بر این اساس ارزیابی داشته باشیم، اینکه ما فقط برای جوانان امکانات فراهم کنیم، کافی نیست، ما باید علاوه بر تأمین امکانات، استعدادیابی‌های مهمی نیز انجام دهیم.

میرسلیم تصریح کرد: ورزش نباید فقط به عنوان سرگرمی تلقی شود، ورزش باید به گونه‌ای باشد که جوان متوجه شود چه قابلیت‌های جسمی دارد، اگر چنین کاری انجام دهیم، شاهد شکوفایی استعدادهای جوانان‌مان خواهیم بود و آثار مثبت‌اش را نه فقط به لحاظ اجتماعی در خود جوانان خواهد گذاشت، بلکه برای ورزش کل کشور هم مفید است چون از بین این افراد کسانی که قوی‌تر هستند، شناسایی می‌شوند تا در سطح کشوری و بین‌المللی در مسابقات حضور یابند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال ساحلی برگزار شد/ اعلام برنامه نیم‌فصل نخست

وی یادآور شد: یکی از برنامه‌های بنده این است که ترتیبی دهیم به لحاظ معنوی جوانان ما مجهز شوند، این مسئله بسیار مهمی است، کشور ما کشوری با سابقه کهن تمدنی و فرهنگی است و افتخار ما این است که به لحاظ فرهنگی در جهان حرفی برای گفتن داشته‌ایم و دیگر کشورهای جهان متأثر از فرهنگ بسیار غنی ما بوده و هستند؛ جوانان ما باید با آن آشنا شوند؛ بنابراین جوانی از آسیب‌های اجتماعی مصون می‌ماند که از سلامت جسمی کاملاً برخوردار باشد، چرا که با سلامت جسمی، نشاط واقعی و توجه دقیق ذهنی را پیدا خواهد کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برنامه شما برای تسهیلات مسکن جوانان چیست؟ توضیح داد: تأمین مسکن ارزان برای زوج‌های جوان تجربه مثبتی در دنیا بوده است، البته مفهوم آن مسکن بدون کیفیت نیست، مسکن ارزان به این معناست که دولت تصمیم بگیرد زمین مجانی را منهای هزینه‌هایی که برای ساخت و ساز لازم است، برای زوج‌های جوان تأمین کند؛ باید به شیوه‌های مهندسی برای استفاده از مصالح ساختمانی بپردازیم.

میرسلیم متذکر شد: نکته بعدی اقتصاد مسکن است، معمولاً زوج‌های جوان این امکان را که بتوانند خودشان مسکنی را خریداری کنند، ندارند، در این شرایط شیوه‌هایی وجود دارد، اولاً بقیه باید سودمند کنند، ثانیاً ما باید راه اجاره به شرط تملیک را بدرد خوردن کنیم و همین پرداخت اجاره به عنوان اقساط صاحب خانه شدن از زوج‌های جوان دریافت شود تا پس از مدتی جوانان مطمئن باشند، بعد از مدتی خانه خودشان خواهد شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - انشقاق اصلاحات وارد فاز جنگی شد

وی با اشاره به برنامه‌هایش برای اشتغال پایدار برای جوانان گفت: در کشور ما اشتغال شرایط بدی داشته است، شرایط چند سال اخیر موجب شده ما به سمت رکود برویم و فضای کسب و کار هم متأسفانه وضع مناسبی پیدا نکرده است، اگر بخواهیم به اشتغال پایدار برسیم در ابتدا باید به این فکر باشیم آنچه با شرایط جغرافیایی مناطق مختلف کشورمان متناسب است، با توجه به آن عمل کنیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری همچنین تأکید کرد: به عنوان مثال در برخی از مناطق کشورمان شرایط برای استفاده از قابلیت‌های کشاورزی بسیار مناسب است، در کنار کشاورزی با توجه به قابلیت‌های منطقه‌‌ای، صنایع جنبی امر بسیار مهمی است، به این معنا که این صنایع محصولات کشاورزی را به گونه‌ای درمی‌آورد که می‌توان در سایر نقاط کشور آنها را مورد استفاده قرار داد، اتفاقاً این صنایع نیازمند سرمایه‌گذاری‌های هنگفت نیست، هم صنعتی است و هم مانع از این می‌شود که محصولات کشاورزی ما هدر رود، متأسفانه ۳۰ درصد تولیدات کشاورزی ما ضایع می‌شود، چون امکان نگهداری و توزیع به موقع آن وجود ندارد، این سرمایه‌ بزرگی است که متأسفانه از دست رفته می‌رود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : سردارآبادی در واکنش به شهادت ۳ جوان بحرینی مطرح کرد دعوت جنبش عدالتخواه دانشجویی از دانشجویان برای حضور در تاجتماع مقابل دفتر سازمان ملل

وی خاطرنشان کرد: در زمینه صنعتی هم ما امکانات گسترده‌ای داریم که باید به آن توجه کنیم، جوانان ما اکنون در دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند اما پس از اخذ مدرک متأسفانه با مهارت‌های لازم برای فعالیت در آن شغل مرتبط با مدرک‌شان آشنا نیستند، ما پیش‌بینی کرده‌ایم که در طول دوران تحصیل‌شان یا هنگامی که مشغول تحصیلات فنی و حرفه‌ای می‌شوند، کارآموزی‌هایی را داشته باشند، اما این کارآموزی تنها مقدمه‌ای برای اشتغال است.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری همچنین گفت: ما کارآفرینانی در کشور داریم که شرایط خوبی دارند و می‌توانند از جوانان استقبال کنند و آنان را به کار گیرند اما مشکلات دیگری در کشور وجود دارد که آن مشکلات مربوط به فضای کسب و کار است. ما باید در درجه اول به لحاظ مقررات و قوانینی که حاکم است، بررسی جامعی انجام دهیم تا این شرایط را اصلاح کنیم تا فضای کسب و کار فضای پرنشاط و آماده‌ای برای جوانان ما ایجاد شود.

ادامه دارد…

این خبر را به اشتراک بگذارید :