وقتی در پایتخت، رسانه های بیشتر و متنوع تری جهت انعکاس سخنان مسئولین ملی به خصوص وشالوده فرهنگ درباره ی مسائل ملی، منطقه ای، و جهانی وجود دارد، چه لزومی دارد این مدل حرفها را در خوزستان خاک خورده و خاک دیده بزنند، مگر خود ما کم مشکل داریم.

خوزستان به دلیل وجود منابع شالودهزمینی و رو زمینی و موقعیت استراتژیک، ژئوپلیتیک و حتی ایدئولوژیک برای ایران از اهمییت بی نهایتی برخوردار است، به همین دلیل هر از چندگاهی مسئولان کشوری و لشکری به مناسبتهای مختلف به این منطقه سفر می کنند، اما این سفرها تا کنون سود و ثمری برای مردمان دیار نی و نخل و نفت نداشته است.

به عبارتی صریح تر، مسئولین ملی وقتی به خوزستان می آیند به جایی اینکه مسائل استان را بررسی و حلاجی کنند به گفتن سخنان کلی بسنده، و صحبتهایی انجام می دهند که درصد کمی از مشکلات استان در آن هم مشاهده نمی شود، واضح تر اینکه مسئولین استانی کشور در خوزستان ادبیات غیرخوزستانی دارند، یحتمل فکر می کنند اینجا، تهران است!

تازه ترین مثال عینی، سفر اخیر وشالوده فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به خوزستان است که در جلسه شورای اداری و در سالن شهید هاشمی استانداری سخنانی طولانی و طویل داشتند، اما آقای وشالوده، از همه چیز گفتند  به غیر از رسیدگی به معضلات فرهنگی و ارشادی خوزستان!

وشالوده محترم خوب می دانند که شورای اداری خوزستان یعنی جمع شدن تمام تصمییم گیران و تصمییم سازان استان تا مشکلی ولو کوچک را حل کنند نه اینکه نزدیک به یک ساعت شاهد کلی گویی، ملی نگری، و پایتخت بینی ایشان نسبت به خوزستان باشند.

در این جلسه مهم که نماینده اصحاب رسانه افشار پرویزی بابادی، خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، جورند مدیرکل ارشاد خوزستان، حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژی، و استاندار خوزستان، به طرز و طریقی برخی از مشکلات استان که مربوط به حوزه مدیریتی وشالوده فرهنگ بود، را مطرح نمودند، ولی هیچ گونه پاسخی از سوی دکتر صالحی امیری مسموع نشد، نکند مشکلات شدید خوزستان اسما و رسما برای آقای وشالوده مهم نیستند.

وقتی در پایتخت، رسانه های بیشتر و متنوع تری جهت انعکاس سخنان مسئولین ملی به خصوص وشالوده فرهنگ درباره ی مسائل ملی، منطقه ای، و جهانی وجود دارد، چه لزومی دارد این مدل حرفها را در خوزستان خاک خورده و خاک دیده بزنند، مگر خود ما کم مشکل داریم.

چرا وقت و انرژی و هزینه ی مدیران و مسئولین و اصحاب رسانه ی مظلوم و محروم خوزستان باید صرف شنیدن حرفهای شما بشوند، آقایان وزراء! مسئولان استانی! چرا از خوزستان نمی گویید، چرا به داد خوزستان نمی رسید، چرا گوش به حرف مسئولین دلسوز خوزستانی نمی گیرید.

جناب وشالوده، چرا پاسخی به درخواستها و رفع مشکلات اهالی رسانه که نماینده رسانه های خوزستان شفاف بیان کردند، ندادید، معضلات قشر زحمت کش قلم برای شما مهمتر است یا اینکه رئیس جمهور فرانسه در فلان دیدار خصوصی چه چیزی به رئیس جمهور ایران گفت!

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : یادداشت/ محمد ایمانی شست و شو نشوید لطفا!

این خبر را به اشتراک بگذارید :