مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: تا کنون هویت ایرانی دو تن از ۵ زائر جان‌باخته در حدود حادثه آتش‌سوزی هتل کربلا تایید شده است.

به گزارش ایسنا، محسن نظافتی در حدود تشریح جزییاتی از حادثه‌ آتش‌سوزی در حدود یکی از هتل‌های شهر کربلا که محل اقامت گروهی از زائران ایرانی بود، گفت: این حادثه شب گذشته در حدود هتل «قصر المولی» در حدود شهر کربلا که محل اقامت زائرانی از استان خراسان رضوی بود، رخ داد. این آتش‌سوزی ناشی از اتصالات شبکه برق هتل بود که متاسفانه به از دست دادن جان پنج تن از ساکنان این هتل منجر شد.

وی افزود: این حادثه بسیار سریع و وسیع بود و متاسفانه میزان سوختگی آن به قدر حدودی بالا بوده که امکان شناسایی زائران تاکنون امکان‌پذیر نبوده است، اما ایرانی بودن دو تن از کشته‌شدگان قطعی شده است.

نظافتی اضافه کرد: با توجه به این‌که اتباع سایر کشورها نیز در حدود آن هتل اسکان داشتند، ملیت سه زائر دیگر هنوز به طور قطعی مشخص نشده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : پلیس در رعایت حقوق شهروندی پیشتاز است

به گفته‌ی او، در حدود این حادثه کمتر از ۱۰ نفر مجروح شدند.

وی ادامه داد: طبق آمار موجود، در حدود این هتل ۴۰ تن از زائران شهرستان تربت حیدر حدودیه و ۷۵ تن از مشهد اسکان داشتند و این حادثه نیز در حدود دومین اقامت آن‌ها رخ داد.

مدیرکل عتبات سازمان حج اظهار کرد: این حادثه علاوه‌بر صدمات جانی برای زائران، به سوخته شدن وسایل و حتی گذرنامه‌های زائران نیز منجر شده است که البته همکاران ما با همراهی سفارت و کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حدود عراق و مجموعه امداد مجاهدت می‌کنند که به این زائران امدادر حدودسانی کنند

.

او در حدودباره‌ی اظهار اسامی و هویت قطعی مصدومین این حادثه نیز گفت: وقتی زائران در حدود سامانه سازمان حج و زیارت ثبت‌نام کنند، اسامی و اطلاعات آن‌ها ثبت شده و در حدود دسترس قرار دارد و در حدود زمان وقوع حادثه می‌تواند سریع  به این اطلاعات مراجعه کرد، اما در حدود متصویری مانند این حادثه که زائران آن خارج از سیستم سازمان حج و آزاد برای سفر به عتبات اقدام کرده‌اند، اطلاعاتی از آن‌ها در حدود دست نیست. با این حال مدیریت حج و زیارت استان خراسان رضوی و دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در حدود عراق در حدود صورتی‌که اطلاعاتی از این زائران بدست بیاورند، در حدود اختیار ما برای اطلاع‌رسانی قرار می‌دهند.

نظافتی یاداور شد: این زائران خارج از سیستم سازمان حج و زیارت و از شرکتی غیر قابل قبول به عتبات عالیات اعزام شده بودند،  با این وجود در حدود زمان وقوع حادثه ستادهای سازمان حج و زیارت و مرکز پزشکی حج و زیارت سعی کردند به سرعت در حدود محل حضور پیدا کرده و امدادر حدودسانی کنند.

انتهای پیام

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : دولت ترامپ در ایستگاه یک سالگی | کارشناس آلمانی: ترامپ به دنبال شرکای جدید در راستای منافع آمریکاست - اخبار شمس آباد

این خبر را به اشتراک بگذارید :