تیم هندبال شهید چمران لارستان با قدرت در مسابقات آسیایی شرکت می کند

تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان با بر طرف شدن مشکلات مالی با پشتیبانی استاندار پارس ، مدیرکل ورزش و فرماندار شیراز به عنوان نماینده ایران با قدرت در مسابقات هندبال جام با شگاه های آسیا شرکت می کند . به گزارش شمس آباد ، تیم شهید چمران لارستان که در مسابقات لیگ برتر فصل […]

تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان با بر طرف شدن مشکلات مالی با پشتیبانی استاندار پارس ، مدیرکل ورزش و فرماندار شیراز به عنوان نماینده ایران با قدرت در مسابقات هندبال جام با شگاه های آسیا شرکت می کند .

به گزارش شمس آباد ، تیم شهید چمران لارستان که در مسابقات لیگ برتر فصل گذشته با اقتدار به عنوان قهرمانی دست یافت و جواز حضور در مسابقات آسیایی را کسب کسب کرد، چندی پیش حامی مالی این تیم اعلام کرد توان شرکت در این مسابقات را ندارد و در صورتی که پشتیبانی نشویم از حضور در مسابقات آسیایی انصراف خواهیم داد.
به دنبال انعکاس این خبرموجی از نگرانی در نزد بازیکنان، مربیان و هواداران تیم شهید چمران ایجاد شد و آنها از این که تیمشان به دلیل مشکلات مالی در این بازی های مهم که برای نخستین باراست یک تیم از بانوان پارس در مسابقات آسیایی نمی تواند شرکت کند، ابراز نگرانی کردند و خواستارحل این مشکل شدند.
در سال ۱۳۶۰ همزمان با شهادت شهید دکتر مصطفی چمران، مسعود راستی لاری با چندین از بچه های جبهه و جنگ شهرستان لارستان باشگاهی به نام شهید چمران را تاسیس کردند که در رشته های مختلف فعالیت داشت .
اما در سال ۱۳۹۰شماری از بانوان شهرستان لارستان که علاقه زیادی به هندبال داشتند این رشته را در باشگاه راه اندازی کردند و با حضور در لیگ دسته دوم هندبال کشور رسما وارد مسابقات شدند .
بازیکنان تیم شهید چمران با ممارست و تعصبی که نسبت به تیمشان داشتند پله های بدرد خوردن را به سرعت طی کردند ودر سال ۹۰ با کسب عنوان نایب قهرمانی دردسته دوم به مسابقات لیگ دسته اول راه یافتند و سپس در سال ۹۱ جواز حضور لیگ برتر را کسب کردند و سرانجام پس از چهار سال سعی در لیگ برتر، سال ۹۵ با اقتدار قهرمان ایران شدند و به مسابقات آسیایی راه یافتند و مزد چندین سال سختی را با شیرینی حضور در آسیا گرفتند.
خبرنگار شمس آباد به منظور بررسی و رفع مشکلات این تیم با تنی چند از بازیکنان، مربیان ،حامی تیم و مدیر کل ورزش و جوانان پارس گفت و گویی انجام داد که منتج به نتیجه شد و این تیم شایسته شهرستانی با قدرت در مسابقات آسیایی شرکت می کند.
مسعود راستی حامی مالی این تیم نیز گفت:ازآنجا که این تیم به عنوان نماینده ایران درآسیا حضور دارد نمی توانستم این بار سنگین را بتنهایی به سر منزل مقصود برسانم و اعلام انصراف کردم و از اینکه مسئولان استان پارس به ویژه استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان بموقع به فریاد این تیم رسیدند، بسیار دلگرم شدم .
وی اضافه کرد: تیم شهید چمران فقط نماینده استان پارس نیست و این تیم باید با قدرت و تقویت در مسابقات آسیایی با نام ایران شرکت کند و ازاین رو انتظارداریم همه دلسوزان ورزش به ویژه فدراسیون هندبال همدستی کنند تا از نام ایران در این رقابت های مهم دفاع کنند.
راستی افزود: قطعا تیم را برای حضوری قدرتمند در مسابقات آسیایی تقویت خواهیم کرد تا زنگ تفریح حریفان نشویم.
رویا نوروزی بازیکن مطرح این تیم هم به شمس آباد گفت:خوشحالم از اینکه مشکلات مالی تیم برطرف شده چرا که وقتی خبر انصراف تیم محبوبم را شنیدم دنیا روی سرم خراب شد و ناراحت شدم که زحمات چندین ساله مجموعه تیم به هدر رفت.
وی افزود: انتظار داشتیم با وجود اینکه در استان پارس کارخانه ها و شرکت های تولیدی زیادی فعالیت دارند کارمان به اینجا کشیده نمی شد تا همین چند روز هم دلشوره نداشته باشیم .
نوروزی ادامه داد: با دست خالی و با استفاده از بازیکنان بومی و بی ادعا و با درایت سرمربی خوبمان ناهید غارسی سال گذشته قهرمان ایران شدیم و جواز حضور در مسابقات آسیایی را کسب کردیم و این افتخار برای نخستین بار است که در تاریخ ورزش بانوان پارس رقم می خورد که باید قدر آن را بدانیم .
وی از مسئولان استان پارس و مسعود راستی حامی تیم تشکر کرد و بیان داشت: در لیگ برتر که قهر مان ایران شدیم حامی مالی تیم بموقع حق و حقوق بازیکنان را پرداخت کرد و همین امر انگیزه ای شد تا بازیکنان با قهرمانی در لیگ برتر جبران زحمت های این فرد خیر و دلسوز را بکنند .
نوروزی گفت : ما نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا هستیم و قطعا این تیم باید تقویت شود تا در این مسابقات از نام ایران و استان پارس بخوبی دفاع کنیم و قول می دهم هم اینک که مشکلات تیم بر طرف شده نماینده شایسته ای برای ایران باشیم .
سرمربی تیم شهید چمران هم به شمس آباد گفت: حامی مالی تیم پنج سال است با هزینه شخصی و بتنهایی در لیگ برتر به صورت حرفه ای تیم را پشتیبانی می کند و در این زمان که ثمره تیمش را دیده بود حیف بود که انصراف دهد و این خبر تکان دهنده ای برای ورزش پارس بود که خوشبختانه به خیر گذشت.
ناهید غارسی ادامه داد : برطرف شدن مشکل مالی این تیم خبر بسیار خوشحال کننده ای برای ورزش پارس بود چرا که اگر این امر میسر نمی شد شماری بازیکنان جوان و بومی که سعی کردند تیمشان برای نخستین بارقهرمان ایران شود، سرخورده می شدند .
وی که به همراه تیم ثامن سبزوار چند بار قهرمان ایران شده است، اظهار داشت : استان پارس سرشار از بازیکنان ناب و مستعد در رشته هندبال است اما در سال های گذشته به دلیل عدم پشتیبانی به همراه چند بازیکن پارس راهی سبزوار شدیم و توانستیم به همراه ثامن سبزوار چندین بار قهرمان ایران شویم که این امر با پشتیبانی مسئولان استان خراسان رقم خورد.
سرمربی تیم شهید چمران ضمن تقدیر از پشتیبانی استاندار، مدیر کل ورزش و جوانان ، فرماندار شیراز و مسعود راستی افزود: هم اینک که مسئولان پارس با عزمی راسخ مشکلات را بر طرف کردند در نظر داریم با تقویت تیم و بر گزاری اردوهای آمادگی با قدرت روانه بازیهای آسیایی شویم و آبروداری کنیم .
زینب بذرافکن دروازه بان تیم شهید چمران که سابقه حضور در تیم ملی هندبال را دارد نیز به شمس آباد گفت : با دست خالی قهرمان ایران شدیم و حیف بود که این تیم بی ادعا و بومی از مسابقات آسیایی انصراف دهد و اگر این امر محقق می شد ظلم بزرگی به بازیکنان پارس می شد .
وی اضافه کرد: با پشتیبانی مسعود راستی و درایت سرمربی تیم درسال گذشته با وفاق و همدلی که در نزد بازیکنان ایجاد شد در گرمای ۵۰ درجه لارستان اینقدر سختی کشیدیم تا با اقتدار قهرمان ایران شدیم .
این بازیکن با سابقه تیم ادامه داد: اما خبر انصراف تیم ، موجی از نگرانی و یاس را در نزد بازیکنان ایجاد کرد و خوشحالم از اینکه مشکل تیم حل شده و با روحیه خوب خود را برای حضوری موفق در آسیا آماده خواهیم کرد .
بذرافکن اظهارداشت : زمانی که قهرمان ایران شدیم ، کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان پارس تا آنجا که در توان داشت از بازیکنان تقدیر کرد و از اینکه سعی کرد تا مشکل تیم برای حضور در آسیا حل شود جای تقدیر دارد و می کوشیم نماینده سر افرازی در مسابقات آسیایی برای کشورمان باشیم .
مدیر کل ورزش و جوانان پارس با بیان اینکه هدایت کل به دلیل منع قانونی نمی تواند از تیم های حرفه ای پشتیبانی کند گفت : با این حال زمانی که خبر انصراف تیم شهید چمران را شنیدم سعی کردم تااین امر میسر نشود و خوشبختانه با رایرنی هایی که با استاندار پارس و فرماندار شیراز صورت گرفت شامگاه سه شنبه مشکل تیم حل شد و با قدرت در مسابقات آسیایی شر کت خواهد کرد .
حیدرعلی کامیاب افزود: بخش خصوصی در سال جاری با استفاده از معافیت مالیاتی می تواند براحتی تیم داری کند و ما نیز از این بخش برای سرمایه گذاری در ورزش پشتیبانی می کنیم .
وی گفت : هدایت کل ورزش و جوانان هیچ اعتباری برای اعزام تیم های حرفه ای ندارد و از خیرین می خواهیم همانگونه که درامر مدرسه سازی و ساخت بیمارستان ها همدستی می کنند در راه ورزش حرفه ای و قهرمانی هم قدم بردارند چرا که همدستی به ورزش باعث می شود از بسیاری از بیماری ها و ناهنجاری ها کاسته شود.
مدیر کل ورزش و جوانان پارس از پشتیبانی چندین ساله مسعود راستی از تیم شهید چمران تقدیر کرد و گفت : در شهرستان لارستان خیرین زیادی هستند که می توانند به اینگونه تیم ها همدستی کنند اگرچه آنها تاکنون در ساخت و ساز اماکن ورزشی اقدام های خوبی کردند اما ساخت این سالن ها زمانی خوب است که با استقبال ورزشکاران همراه شود.
کامیاب بیان کرد امیدوارم با پشتیبانی بیشتر خیرین لارستان شاهد رشد و شکوفایی تمام رشته های ورزشی در این شهرستان مستعد باشیم .
وی افزود : تیم شهید چمران نماینده ایران در مسابقات آسیایی است از این رو هم با وزیر ورزش و جوانان و هم با رییس فدرسیون هندبال مذاکره خواهم کرد تا با تیمی مقتدر روانه این مسابقات مهم شویم .
دومین دوره مسابقات هندبال بانوان باشگاه های آسیا قرار است مهرماه ۹۶ در قزاقستان برگزار شود.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شفر: شایعه درگیری من با غفوری مثل حرف‌های ترامپ است/ اگر ببینم کسی برای استقلال کار نمی‌کند، شاید اسمش را بگویم - اخبار شمس آباد

این خبر را به اشتراک بگذارید :