روز گذشته رسانه های خبری اعلام کردند دانشجوی آمریکایی که برای ۱۷ ماه در بند کره‌شمالی بود پس از چند روز کما درگذشت.

به گزارش فرادید، “اوتو وارمبیر” دانشجوی جوان آمریکایی که به اتهام سرقت یک پوستر تبلیغاتی از هتل محل اقامتش در کره شمالی از سوی مقام‌های این کشور دستگیر و به زندان با اعمال شاقه محکوم شده بود، پس از گذراندن ۱۷ ماه حبس به دلیل به کما رفتن در منزل پدری‌اش در سینسیناتی آمریکا درگذشت. والدین این دانشجوی آمریکایی در بیانیه‌ای اعلام کردند که پسر ۲۲ ساله‌اشان در ساعت ۱۴:۲۰ به وقت محلی روز دوشنبه درگذشت.

آنها در این بیانیه گفتند: پسرمان را درحالی که در کما بود، روز ۱۳ ژوئن سال جاری میلادی به کشور بازگرداندند؛ او قادر به صحبت کردن، دیدن و واکنش به محیط پیرامونش نبود.

مرگ این دانشجوی جوان آمریکایی که پیشتر زندانی کره شمالی بود باعث بدتر شدن تنش بیشتر میان پیونگ یانگ و آمریکا شده است. در همین حال رئیس جمهور کره جنوبی از کره شمالی خواست زندانیان آمریکایی و کره جنوبی را فورا به کشورشان بازگرداند. مون گفت این مساله اسفناکی است که کره شمالی به حقوق بشر احترام نمی‌گذارد و سئول تمام سعی خود را برای بازگرداندن کسانی که در کره شمالی زندانی هستند، انجام خواهد داد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : بازدید جهانگیری از روند بازسازی ارگ تاریخی بم

“کیم دونگ چول”، مبلغ کره‌ای‌-آمریکایی ۶۲ ساله در حال اشک ریختن در جلسه دادگاه در پیونگ یانگ؛ او در سال ۲۰۱۶ به اتهام براندازی بازداشت و به ۱۰ سال کار سخت محکوم شد.

جلسه محاکمه هیون سو لیم 60 ساله در دادگاه عالی کره شمالی؛ این کشیش کانادایی-کره ای  که اهل کره جنوبی است و گذرنامه کانادایی داشت در سال 2015 به کره شمالی برای امور خیریه به کره شمالی سفر کرد. ام در این کشور بازداشت و به جرم اقدام برای رای سرنگونی دولتمحاکمه و به حبس ابد و کار اجباری محکوم شد. گفتنی است انجام هرگونه فعالیت مذهبی در کره شمالی ممنوع است.

جلسه محاکمه هیون سو لیم ۶۰ ساله در دادگاه عالی کره شمالی؛ این کشیش کانادایی-کره ای که اهل کره جنوبی است و گذرنامه کانادایی داشت در سال ۲۰۱۵ به کره شمالی برای امور خیریه به کره شمالی سفر کرد. ام در این کشور بازداشت و به جرم اقدام برای رای سرنگونی دولتمحاکمه و به حبس ابد و کار اجباری محکوم شد. گفتنی است انجام هرگونه فعالیت مذهبی در کره شمالی ممنوع است.

جلسه دادگاه

جلسه دادگاه”اتو وارمبیر” دانشجوی آمریکایی که چندی پیش پس از نزدیک یک سال و نیم بازداشت در کره شمالی درحالی که در کما بود به امریکا بازگردانده شد. او روز گذشته از دنیا رفت.

“کنت بی” راهنمای تور و مبلغ مذهبی آمریکایی کره ای تبار که به ۱۵ سال حبس در زندان های کره شمالی محکوم شد. سال ۲۰۱۴

“کنت بی” پس از آزادی و بازگشت به امریکا. سال ۲۰۱۴

دادگاه

دادگاه “ماتیو تاد میلر” به اتهام “اقدامات خصمانه” و “جاسوسی” در پیونگ یانگ. سال ۲۰۱۴

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - حقوق کارمندان چقدر در افزایش می‌یابد؟

“ماتیو تاد میلر”، شهروند آمریکایی ۲۴ ساله پس از آزادی و بازگشت به امریکا؛ او به خاطر ورود به خاک کره شمالی مرتکب “اقدامات خصمانه” شده بود و به همین دلیل دادگاه او را مجرم شناخت.

“جفری ادوارد فول”، پس از آزادی و ورود به امریکا در سال ۲۰۱۴؛ او چندی قبلتر به دلیل تخطی قوانین و “عمل خلافی” که از او سر زده بود محاکمه شد. او متهم بود هنگام ترک اتاق هتل خود یک جلد کتاب “انجیل” را بر جای گذاشته است.

جیمی کارتر و

جیمی کارتر و “آیجالون ماهلی گومز”۳۱ ساله پس از بازگشت به امریکا. او در سال ۲۰۱۰ به جرم آنچه ورود غیر‌قانونی به کره‌شمالی توصیف شد، به هشت سال زندان با اعمال شاقه متهم شد. جیمی کارتر برای بازگشت او با کره‌ای ها مذاکره کرد.

“اونا لی” و “لارا لینگ” از کارمندان شبکه‌های تلویزیون آمریکا که پس از دستگیری در نزدیکی مرز کره شمالی و چین و “به خطر انداختن امنیت شهروندان کره‌شمالی” به ۱۲ سال حبس محکوم شدند. این دو سال ۲۰۰۹ از کره اخراج شدند.

جلسه دادگاه مریل ادوارد نیومن کهنه سرباز  آمریکایی که به اتهام کشتن غیرنظامیان در جنگ کره درسالهای 1950 تا 1953 و سعی برای سرنگونی دولت پیونگ یانگ در سال 2013 بازداشت شد.

جلسه دادگاه مریل ادوارد نیومن کهنه سرباز آمریکایی که به اتهام کشتن غیرنظامیان در جنگ کره درسالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ و سعی برای سرنگونی دولت پیونگ یانگ در سال ۲۰۱۳ بازداشت شد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور ۱۵۶ نماینده مجلس خواهان تمدید نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر شدند
مریل ادوارد نیومن کهنه سرباز  آمریکایی که متهم به شرکت در جنگ دو کره بوده  پس از آزادی و اخراج از پیونگ یانگ؛ رسانه های کره ای روز آزادی او گزارش دادند از آنجایی که مریل ادوارد نیومن به اشتباهات خود پی برده و عذرخواهی کرده است، به کشورش بازمی گردد.

مریل ادوارد نیومن کهنه سرباز آمریکایی که متهم به شرکت در جنگ دو کره بوده پس از آزادی و اخراج از پیونگ یانگ؛ رسانه های کره ای روز آزادی او گزارش دادند از آنجایی که مریل ادوارد نیومن به اشتباهات خود پی برده و عذرخواهی کرده است، به کشورش بازمی گردد.

رابرت پارک مبلغ مذهبی امریکایی-ژاپنی پس از آزادی و اخراج از کره شمالی؛ گفته می شود وی به منظور جلب توجه درباره وضعیت حقوق بشر در کره شمالی از مرز چین گذر کرده و وارد این کشور شد. مرزداران کره شمالی نیز به محض ورود پارک به این کشور او را بازداشت کردند.

رابرت پارک مبلغ مذهبی امریکایی-ژاپنی پس از آزادی و اخراج از کره شمالی؛ گفته می شود وی به منظور جلب توجه درباره وضعیت حقوق بشر در کره شمالی از مرز چین گذر کرده و وارد این کشور شد. مرزداران کره شمالی نیز به محض ورود پارک به این کشور او را بازداشت کردند.

رابرت پارک مبلغ مذهبی امریکایی-ژاپنی با تصویری از کیم جونیگ ایل و عکس کودک دچار سوء تغذیه در محل نشست خبری در سئول کره جنوبی. او سال 2010 برای مدتی در پی

رابرت پارک مبلغ مذهبی امریکایی-ژاپنی با تصویری از کیم جونیگ ایل و عکس کودک دچار سوء تغذیه در محل نشست خبری در سئول کره جنوبی. او سال ۲۰۱۰ برای مدتی در پی “عبور غیر قانونی از مرز چین با کره شمالی” بازداشت و سپس آزاد شد.

“جان شورت”، مبلغ مسیحی استرالیایی سال ۲۰۱۴ بواسطه هدایت امنیت عمومی پیونگ‌یانگ دستگیر شد. او به همراه یک گروه گردشگری وارد کره شمالی شده بود. وی چندی بعد آزاد و از کره اخراج شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :