مدیرکل تعزیرات اجرای استان یزد با اشاره به تشکیل تاکنون پنج هزار پرونده در راهنمایی کل تعزیرات اجرای یزد، گفت: عدم درج قیمت همچنان در سدر تخلفات بازار یزد است.

«سیدغریب بیژن‌نیا» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که بررسی پرونده‌های  مربوط به قاچاق کالا و ارز، کالا و خدمات سطح بازار و  بهداشت و درمان از جمله وظایف شاخص سازمان تعزیرات اجرای در استان یزد است، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۵۴۷۱  فقره پرونده در بخش کالا به سازمان تعزیرات اجرای استان یزد وارد شده است.

وی با بیان این‌که از تعداد کل پرونده‌های ورودی امسال، ۵۲۹ فقره پرونده به جا مانده است، گفت: از کل تعداد پرونده‌های به جا مانده بیش از ۳۰۰ پرونده در شعب تعزیرات اجرای باز و در حال بررسی هستند.

بیژن‌نیا در ادامه با اشاره به این که تا تاریخ ۲۰ دی ماه امسال ۹۳ و ۸۰ دهم درصد پرونده‌های امسال رسیدگی شدند، افزود: در حوزه قاچاق کالا و ارز ۶۳۳ وارده بوده که از این تعداد ۵۵۸ پرونده رسیدگی شده و ۱۳۰ پرونده باقی مانده است که امیدواریم تا دو ماه آینده بررسی شوند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : اشتباه انسانی عامل توزیع شیر مدارس در باره هواپیما/ ۲ کارگر لبنی اخراج شدند

مدیرکل تعزیرات اجرای استان یزد طولانی بودن فرآیند بررسی و رسیدگی پرونده‌های قاچاق کالا و ارز را از جمله ویژگی‌های قاچاق کالا دانست و بیان کرد: در بحث پرونده‌های قاچاق، تاکنون بیش از ۸۰ درصد پرونده‌های وارده امسال رسیدگی شدند.

وی مورد ورودی پرونده‌های تخلف حوزه بهداشت و درمان به تعزیرات اجرای یزد تصریح کرد: این حوزه شامل دو بخش رعایت قوانین بهداشتی صنوف مختلف و پزشکان و داروخانه‌ها می‌شود.

بیژن‌نیا خاطراشاره کرد: گرد امدناً یک هزار و ۶۹۷ فقره پرونده تخلف با موضوع عدم رعایت قوانین بهداشتی از سوی اصناف وارد راهنمایی کل تعزیرات اجرای استان یزد شده که تاکنون یک هزارو ۶۳۵ فقره بررسی شده و ۱۳۸ پرونده باقی مانده است که از این تعداد ۹۶ درصد به اجرای احکام ارسال شده است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بررسی پرونده‌هایی نظیر عدم درج‌قیمت، گران‌فروشی، عدم فاکتور خرید، عدم رعایت مقررات بهداشتی، عرضه کالای غیر بهداشتی با علم غیربهداشتی بودن، کم فروشی، تخلفات بخش حمل و نقل و تداخل صنفی، از دیگر وظایفی است که به عهده سازمان تعزیرات اجرای سپرده شده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : امیر سیاری خبر داد رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص) ارتش از فردا آغاز می‌شود

وی بحث عدم درج قیمت را از شاخص‌ترین پرونده‌های وارده به تعزیرات اجرای یزد در بخش انواع پرونده‌های جاری عنوان کرد و ادامه داد: عدم وجود فرهنگ اعلام قیمت، یکی از مهمترین عوامل تخلف عدم درج قیمت از سوی عرضه کنندگان است.

مدیرکل تعزیرات اجرای استان یزد در ادامه با اشاره به ضرورت درج قیمت افزود: طبق قانون همه فروشندگان باید با درج مهمدترین نرخ اعلام شده متقاضیان و مشتریان را از قیمت اجناس و مواد قابل عرضه آگاه کنند.

بیژن‌نیا برگزاری گشت‌های مشترک با سازمان‌های استاندارد، بازرسی و اصناف را، از جمله اقدامات سازمات تعزیرات اجرای در استان یزد دانست و بیان کرد: مراکز بهداشتی و علوم پزشکی هم از دیگر مراکز فعال و همراه تعزیرات اجرای هستند.

وی بررسی وضعیت فعالیت و کیفیت مواد عرضه شده در فروشگاه‌های مستقر در فرودگاه‌ها را از دیگر اقدامات انجام شده و در دستور کار تعزیرات اجرای استان یزد عنوان کرد و گفت: در بخش میراث فرهنگی و گردشگری، نظارت بر رستوران‌های بین راهی و محل‌های مشخص شده در اولویت اجرایی این راهنمایی کل است.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - بازی وزارت نفت در زمین خوشبختی عربستان!

مدیرکل تعزیرات اجرای استان با بیان این‌که بیش از ۸۰ درصد پرونده‌های وارده به تعزیرات اجرای از طرف اتاق اصناف به این راهنمایی کل معرفی می‌شوند، اظهار کرد: بیشترین پرونده‌های معرفی شده از سوی اصناف در بخش تخلفات مربوط به کالا و خدمات است.

انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید :