مدیرعامل آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری گفت: سامان یک شهر توریستی است که همیشه با مهمانان زیادی مواجه بوده و در حال اماده با گرم شدن هوا، مهمانان زیادی به این شهرستان سفر کرده اند و این امر موجب شده این شهرستان با کمبود آب مواجه شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کیاربیدار به نقل از  جهانبین نیوز ؛ قدرت الله بیگلری مدیرعامل آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار بام ایران خبر اظهار کرد: سامان یک شهر توریستی است که همیشه با مهمانان زیادی مواجه بوده و در حال اماده با گرم شدن هوا، مهمانان زیادی به این شهرستان سفر کرده اند و این امر موجب شده این شهرستان با کمبود آب مواجه گردد.

وی تصریح کرد: با گرم شدن هوا، پایین آمدن سطح آب زیرزمینی و کاهش دبی استحصالی، شهرهایی که در ناحیه شرق این استان است مثل بروجن، فرادنبه، سفیددشت را تقریبا با افت شدید آب شرب مواجه کرد.

بیگلری اذعان داشت: یک سری چاه هایی قبلا در شهر بروجن و فرادنبه حفاری شده و هرچند دبی آن ها کم بود اما مجددا در این شهر چیزی حدود سه حلقه چاه با آب شرب با دبی های کم حدود ۸ لیتر  وارد مدار شده است.

وی ادامه داد: در مورد چاه های آبی که با ژنراتور کار می کنند و برق یکی از آن ها را به تازگی نصب شده است  سه حلقه چاه وارد مدار شده است و خوشبختانه توانستیم با این اقدام وضعیتی که در حال تبدیل شدن به یک بحران و یا یک تنش آبی در شهر بروجن بود را کنترل کنیم.

بیگلری افزود: در شهر بروجن نزدیک به ۵۰ لیتر در ثانیه کاهش دبی داشتیم ولی در چاه های جدید ۲۳ لیتر در ثانیه را وارد مدار کرده و به زودی یک چاه دیگر وارد مدار می شود که دبی آن حدود ۸ لیتر بر ثانیه است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : از طراحان و مدافعان مصوبه شفافیت حقوق مدیران هستم/ همه باید از این مصوبه اثبات بیگناهی کنند/ اگر در تمام زمینه‌ها شفافیت باشد، اعتماد مردم به مسئولین بیشتر می‌شود

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه منطقه بروجن در وضعیت کمبود آب است یادآور شد: برای رفع مشکلات آبی در این شهرستان حفاری یک چاه آهکی در شهر بروجن را در دست اقدام داریم.

وی به اجرای خط انتقال در شهر فرادنبه اشاره کرد و گفت: در این شهر اجرای یک خط انتقال را دنبال می کنیم و خوشبختانه هیچ گونه قطعی آب در این شهر تاکنون گزارش نشده است.

بحران کم آبی به برخی مناطق سفیددشت هم کشیده شد

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۲۰ یا ۳۰ خانواده در شهر سفیددشت با کمبود آب مواجه شده بودند بیان داشت: دو هزار اشتراک آب در شهر سفیددشت وجود دارد که از این تعداد ۲۰ یا ۳۰ خانواده آن با کمبود آب مواجه شده اند.

وی افزود: در تلاشیم چنانچه توافق صورت گیرد در این شهر یک چاه اجاره ای را وارد مدار کنیم.

بیگلری با بیان اینکه تعدادی از خانواده ها در سفیددشت با تنش آبی مواجه هستند بیان داشت: در تلاشیم که این بحران به زودی برطرف شود.

امسال شاهد هیچ گونه قطعی آب در فرخشهر نبودیم

بیگلری با تاکید بر اینکه فرخشهر را توانستیم در خصوص قطعی آب مدیریت کنیم اذعان داشت: روز گذشته یک حلقه چاه با دبی بیش از ۲۰ لیتر بر ثانیه آزمایش و پمپاژ آن انجام شد که چاه آب شرب خوبی است که تا قبل از عید فطر این چاه را در شهر فرخشهر وارد مدار می کنیم.

وی بیان داشت: اگر چه در فرخشهر می توانست تنش بی آبی وجود داشته باشد اما با مدیریت این موضوع، تاکنون هیچ گونه قطعی آب گزارش نشده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : نظر شخصیت دینی کردستان عراق درباره«شهید حججی»/وهابیت عامل گسترش تروریسم در سطح منطقه است - شمس آباد

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری منطقه کاج در شهرستان اردل را یکی از شهرهای مواجه با تنش آبی در این استان دانست و گفت: به دلیل تاسیسات منابع آبی که در اختیار آب و فاضلاب روستایی بود و یک مقدار تاسیسات چشمه منطقه سردآب ایراد داشت که خوشبختانه حل شد و شهر کاج مشکل خاصی از لحاظ بحث آب شرب ندارد.

بیگلری یادآور شد: بیشترین مشکلی که شهرهای استان امسال با آن مواجه و دست به گریبان بوده و در سال ۹۵ هم درصدد تامین آب آن بودیم شهر سامان است.

وی افزود: تعدادی از مناطق شهر سامان که در جاهای مرتفع قرار دارد و در واقع به یک شهر توریستی معرفی شده، همیشه با گرم شدن هوا با ورود مهمان های زیادی مواجه بوده، که این موضوع باعث شده این شهر دچار کمبود آب شود بطوری که که طبق گزارشات تعداد جمعیت این شهر از ۱۶ هزار نفر به دو و یا سه برابر  می رسد که قطعا با این شرایط دچار کمبود آب در شهر سامان می شویم.

بیگلری با بیان اینکه مشکل ما در شرکت آب فاضلاب بر سر تامین آب است اذعان داشت: ممکن است این قضیه حاد شود و باید تصفیه خانه آب شرب را وارد مدار کنیم.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته در منطقه آب گیری که در اختیار ما است توانستیم آب را وارد مدار کنیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: می خواهیم این لوله را از قطر ۱۵۰ میلیمتر به ۴۰۰ میلیمتر برسانیم تا بتوانیم ۱۲۰ لیتر بر ثانیه آب وارد تصفیه خانه کنیم، اما متاسفانه اهالی محل و منطقه چلوان وارد کار شدن و مسائل حریم را مطرح می کنند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : پرداخت هزینه موشک‌بازی آمریکا از سوی عربستان/ جامعه بین‌المللی که با آمریکا همراه شد تنها ۲ کشور بود!

بیگلری با تاکید بر اینکه باید با استانداری جلسه ای گرفته شود و تعیین تکلیف شود که آیا ما این خط را اجرا کنیم عنوان کرد: اگر مردم همدستی کنند ما این کار را اجرا می کنیم و ظرف مدت یک هفته مشکل تامین آب شهرستان سامان را حل می کنیم.

اهالی سامان مانع از اجرای پروژه آب و فاضلاب می شوند

مدیرعامل آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: ما از زمستان پارسال درگیر اجرای خط آب و فاضلاب در شهر سامان هستیم و پیمانکار گرفته شده اما متاسفانه مشکلات اجتماعی مانع از انجام کار شده است.

بیگلری با بیان اینکه وضعیت ما از نظر تامین آب نسبت به سال گذشته بهتر است عنوان کرد: در شهر بروجن، فرخشهر و حتی سامان هم می تواند وضعیت مطلوبی داشته باشیم.

وی اظهار کرد: سامان رودخانه زاینده رود را دارد و ۱۲۰ لیتر بر ثانیه آب را می‌توان برای مردم انتقال داد و اگر موانع رفع شود ما ظرف مدت یک هفته مشکل شهر سامان را حل خواهیم کرد.

بیگلری تاکید کرد: ما برای ادامه کار نیاز به حمایت مقامات استان و از جمله استاندار داریم که امیدواریم با وارد عمل شدن آن ها بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.

بحث ما تنها تامین آب مردم است

مدیرعامل آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: برخی می گویند آبگیری که ساخته می شود در شعاع ۱۵۰ متری نباید باشد چون بر روی زمین های ما اثر می گذارد و این مسئله ای است که قانون گفته و ما نمی توانیم قانون را زیر پا بگذاریم.

بیگلری تاکید کرد: جلساتی گرفته می شود و این مسائل حل و فصل می شو

این خبر را به اشتراک بگذارید :