تزریق بوتاکس بواسطه آرایشگران ممنوع! معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد،‌ با توجه به قاچاق گسترده لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی به داخل مرزهای کشورمان به فروشندگان این مواد اشاره داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خیری تحلیلی بروجن سلام ، دکتر رضا محمدی افزود: فروشندگان مواد آرایشی و بهداشتی باید لوازم مورد نیاز فروشگاه خود از وارد کنندگان و شرکت های پخش معتبر تهیه نمایند.
وی گفت: همچنین لازم است قبل از خرید کالا و پرداخت وجه فاکتور ، ‌شرکت توزیع کننده را بطور کامل شناسایی کنند و در این خصوص می توانند از شرکت وارد کننده استعلام نمایند.
دکتر محمدی، در خصوص کالاهای وارداتی نیز اظهار داشت: باید دقت شود تک تک محصولات دارای برچسب با شرایط لازم باشند و اگر برچسب ها به صورت یکجا در بسته بندی قرار داده شده اند آنها را روی هر واحد کالا چسبانده شود و از خرید و فروش لوازم ایرانی بدون پروانه ساخت و محصولات وارداتی بدون برچسب وزارت بهداشت خودداری گردد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در ادامه از مصرف کنندگان مواد آرایشی و بهداشتی نیز خواست،‌ مواد مورد نیاز خود را بیشتر از داروخانه ها و فروشگاه های معتبر که تحت نظارت مستمر کارشناسان وزارت بهداشت قرار می گیرند تهیه نمایند.
دکتر محمدی گفت: همراه داشتن کالاهای مورد نیاز شخصی هنگام حضور در آرایشگاه ها و خودداری از تهیه مواد آرایشی و بهداشتی در محل آرایشگاه ها نیز از نکات حائز اهمیت در حفظ سلامت شهروندان است.
وی، با بیان اینکه تزریق ژل و بوتاکس ، کاشت آبرو، خالکوبی و تاتو می بایست در مراکز درمانی و تحت نظر پزشک متخصص انجام شود افزود: ارائه این خدمات در آرایشگاه ها غیر قابل تصدیق می باشد.
وی، توجه به تاریخ انقض عهداء محصولات آرایشی و بهداشتی و نحوه درست نگهداری و مصرف آنها را برای مصرف کنندگان لازم دانست.
دکتر محمدی، در خصوص مصرف زیاد برخی مواد آرایشی نیز متذکر شد و خاطر نشان کرد: فراورده های رنگی مو ممکن است حاوی ترکیبات شیمیایی سمی باشند. بنابراین توصیه می شود قبل از رنگ کردن موها را نشویید قسمت ته هر چیزا سبوم روی پوست سر از تحریک و آسیب آن جلوگیری می کند ولی بعد از رنگ و قبل از خشک کردن حتما آن را شستشو دهید و از مصرف دائمی رنگ های تیره پرهیز نماید.
وی، در خصوص استفاده از لنز های رنگی برای زیبایی چشم هم اظهار داشت: در بسیاری از موارد می توانند صدمات جبران ناپذیری را به چشم مصرف کننده وارد نمایند.
دکتر محمدی، در خصوص تهیه عطرها نیز یادآور شد، ‌در هنگام خرید عطر تنها به بوی خوش آن توجه نکنید چرا که مطالعات نشان داده عطرها در هنگام جذب ممکن است سیستم غدد داخلی را تحت تاثیر قرار داده یا حتی حاوی مواد شیمیایی کشنده باشند.
وی گفت: استفاده از ضد عرق و دئودرانت حاوی نمک های آلومینیوم و انواع ترکیبات پارا بنزن مضر می باشند و باعث شیوع بیشتر سرطان سینه می شوند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - بانک‌ها ورشکسته نیستند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در پایان گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند شکایت از واحدهای تولید مواد غذایی و مراکز عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی را به اداره نظارات بر مواد غذایی،‌آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی استان و تماس با شماره ۳۳۳۴۲۴۱۳ و ۳۳۳۴۵۵۱۱ و سامانه پاسخگوی ۲۴ ساعته ۱۴۹۰ از طریق مسئولین مربوطه شکایات خود را پیگیری نمایند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :