به گزارش حوزه پارلمانی شمس آباد دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی پشتیبانی از انتفاضه فلسطین به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس بیانیه‌ای را صادر کرد که متن این بیانیه به شرح زیر است:

ماه مبارک رمضان ماه فضل و برکت، ماه رحمت و مغفرت، ماه مهربانی و همدلی، ماه همدردی با محرومین و مستضعفین است. به همین دلیل بوده که امام خمینی (ره)، آخرین جمعه این ماه عزیز را روز جهانی قدس نامید تا مسلمانان و آزادگان جهان در این روز با برپائی تظاهرات و تجمعات و انجام فعالیت­های مختلف از ملت مظلوم فلسطین در اقصی نقاط جهان دفاع و پشتیبانی نموده و تجاوزات و سرکوبگری اشغالگران فلسطین و حامیان آنان را محکوم نمایند.

امسال روز قدس مصادف با یکصدمین سالگرد صدور اعلان بالفور و پنجاهمین سالگرد اشغال مسجدالاقصی است که بر اساس آن، سرزمین کهن فلسطین به عنوان وطن یهودیان جهان معرفی و مردم اصیل این مرز و بوم را از خانه خود رانده و آواره سایر کشورها نمود تا دولت صهیونیستی شکل گیرد و آرمان­های صهیونیست­ها را که کشور بزرگ خود را از نیل تا فرات می­دانند، تحقق بخشد.

در این رابطه، مقام معظم رهبری در ششمین کنفرانس بین­المللی پشتیبانی از انتفاضه فلسطین در تهران به درستی تاکید فرمودند که ((در هیچ برهه­ای از تاریخ، هیچ یک از ملت­های جهان با چنین رنج و اندوه و اقدامی ظالمانه، مواجه نبوده­اند که در توطئه­ای فرامنطقه­ای، کشوری به طور کامل اشغال شود و ملتی از خانه و کاشانه خود رانده شوند و به جای آنان، گروهی دیگر از جای جای جهان بدانجا گسیل شوند و موجودیتی حقیقی نادیده گرفته شود و موجودیتی جعلی به جای آن بنشیند)).

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - استراگیجی گاو دوشان

ملت مظلوم فلسطین در طی هفتاد سال از اشغال سرزمین خود یک لحظه از پا ننشسته و همواره در راه آزادسازی میهن آباء و اجدادی خویش با مقاومت به اشکال گوناگون و با تقدیم شهدا و جانبازان بسیاری، اجازه ندادند مساله فلسطین به فراموشی سپرده شود و و اشغالگران به آرامش برسند.

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی ((قدس سره)) سرفصل جدیدی برای پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین آغاز و مبارزان فلسطینی پناهگاه امنی را برای جلب پشتیبانی‌های مختلف معنوی، سیاسی و اجتماعی در عرصه­های منطقه­ای و بین­المللی یافتند به گونه­ای که توطئه­های مختلف سازش و پذیرش دشمن صهیونیستی به عنوان امر واقع، نقش بر آب شده و فلسطینیان مبارز و مقاومت مردمی با انتخاب گزینه پایداری در مقابل توطئه‌ها ایستادگی نموده و در مقاطع مختلفی از تاریخ مبارزات خود، انتفاضه­های اول و دوم و سوم را رقم زده و با دست خالی در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادگی نموده است.

با کمال تاسف برخی از کشورهای منطقه با ارائه طرح­های به اصطلاح صلح همواره مجاهدت نموده­اند تا فلسطینیان را به پای میز مذاکره با صهیونیست­های اشغالگر بکشانند. اما تجربه تاریخی نشان داده هیچکدام از وعده­های رژیم اشغالگر و حامیان آنان مبنی بر تشکیل دولت فلسطین و اعطای حقوق مشروع فلسطینیان به منصه ظهور نخواهد رسید. مردم، سیاسیون و مبارزان فلسطینی در دهه­های گذشته دو مسیر ((سازش)) و ((مقاومت)) در مقابل رژیم اشغالگر قدس را مشاهده کرده­اند و اکنون فلسطینیان درک نموده­اند که صلح با رژیم اشغالگر سرابی بیش نیست.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - انقلاب چهارم صنعتی و مدیران سنتی

امروزه ملت فلسطین، مبارزان و نیروهای مقاومت بیش از پیش به این نتیجه رسیده­اند که تمامی توطئه­های منطقه پیرامونی آنان و جنگ­های نیابتی در کشورهای همجوار فلسطین از جمله سوریه، لبنان، عراق، و حتی مصر و سایر کشورهای عربی با هدف تضعیف محور مقاومت بوده به طوری که این رژیم در سایه بحران­های منطقه‌های، طرح­های شهرک‌­سازی برای اسکان یهودیان مهاجر و یهودی سازی قدس شریف را در سطح گسترده ادامه می­دهند و وقاحت را به جایی می­رسانند که یهودیان صهیونیسم نژادپرست، خواستار اخراج کامل فلسطینیان از کشور به اصطلاح یهود می­شوند.

این تحرکات در شرایطی انجام می­پذیرد که به تعبیر امام خامنه­ای، ((بی تردید اگر مقاومت، رژیم صهیونیستی را زمین­گیر نکرده بود، اینک شاهد دست­اندازی آنها به دیگر سرزمین­های منطقه از مصر گرفته تا اردن و عراق و خلیج پارس و غیره بودیم)).

روز جهانی قدس فرصت ارزنده‌­ای است که مسلمانان جهان پیشاپیش همه آزادی­خواهان و حق­پرستان در سراسر گیتی، حرکتی امیدبخش را در روز قدس به نمایش گذارند تا با صدای بلند و فریاد رسای خود به ملت مظلوم فلسطین اعلام نمایند که ما به اطاعت از حضرت امام خامنه­ای (مد ظله العالی) تا آزادی کامل فلسطین و قدس شریف در کنار شما ایستاده­ایم و ملت فلسطین را تنها نخواهیم گذاشت.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : طی تماس تلفنی صورت گرفت ابراز همدردی وزارت کشور ترکیه با ملت و دولت ایران و آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین­المللی پشتیبانی از انتفاضه فلسطین ضمن گرامیداشت یاد شهدای فلسطین و مقاومت و با آرزوی آزادسازی فلسطین از نهر تا بحر از تمامی آحاد و اقشار ملت حق­‌جو و مومن ایران اسلامی و سایر کشورهای جهان و حامیان فلسطین مظلوم دعوت می­کند در مراسم راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس به طور گسترده شرکت نمایند و پشتیبانی خود را از آزادسازی قدس شریف؛ تقبیح مجاهدت برخی سران عرب در متداول­سازی روابط با  رژیم صهیونیستی و باز ستاندن فلسطین اشغالی به صاحبان اصلی آن اعلام نمایند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :