مرکز فرماندهی امنیت سایبری سپاه حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام چهارمحال و بختیاری از برخورد با تعدادی از مدیران گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی موبایلی در این استان خبر داد.

به گزارش منطقه آزاد به نقل از جهانبین نیوز به نقل از گرداب، تعدادی از افرادی که در حوزه‌های ضد امنیت اخلاقی، چرخه مدلینگ مجرمانه و توهین به عقاید دینی مردم فعالیت می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش این اقدام در پی افزایش سطح مطالبات عمومی جامعه برای برخورد با مجرمان پذیرفتنیی و با هدف حمایت از کیان خانواده و جامعه اسلامی صورت گرفته است.

بر همگان روشن است که گسترش روز افزون شبکه‌های اجتماعی در کنار مزایای آن، آسیب‌های فراوانی را نیز ایجاد کرده است.

افزایش بیش از پیش محتوای ضد اخلاقی و ضد ارزشی که کیان خانواده را هدف قرار داده، از جمله این آسیب‌هاست.

لازم به ذکر است این افراد که در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام فعالیت می‌کردند، بر اساس بندهای الف و ب فهرست مصادیق محتوای مجرمانه مورد تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : برگزاری بیش از پنج‌هزار نفر ساعت دوره ضمن خدمت برای مدیران، معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در طرح «نماد»

در این اقدام، مدیران ۴۵۰ صفحه، کانال و گروه در شبکه‌های اجتماعی مذکور، دعوت، احضار یا دستگیر شده‌اند.

نکته مهم آنکه گزارش‌های مردمی ارسالی به سامانه گرداب تعاملی نقش موثری در شناسایی این افراد داشته است.

به گزارش جهانبین نیوز به نقل از مرکز فرماندهی امنیت سایبری سپاه حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام چهارمحال و بختیاری تعدادی از کانال ها و گروه های مذکور نیر در سطح استان فعالیت داشته که با اقدامات مربوطه ضمن برخورد با مدیران از ادمه فعالیت آن ها جلوگیری به عمل آمد.

بدیهی است که در راستای تسریع در نیل به اهداف مذکور، اقدامات افراد در شبکه‌های اجتماعی مورد رصد مستمر قرار گرفته و با افرادی که با اقدامات مجرمانه خود، باعث از میان رفتن امنیت اخلاقی و گسترش محتوای ناسالم شوند، برخورد قضایی مناسب صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :