به گزارش گروه بین الملل شمس آباد، خبر تجاوز موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریست ها در دیرالزور روسیه بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های بین المللی از جمله رسانه های آلمانی داشته است.

بسیاری از رسانه های آلمانی این خبر را تیتر کرده و از انتقام ایران از تروریست های داعش سخن به میان آوردند.

هفته نامه اشپیگل در مطلبی به این خبر پرداخته و نوشت: ایران مواضع داعش در سوریه را بمباران کرد و این انتقامی برای حملات تروریستی اخیر این گروه در تهران بود.

این هفته نامه آلمانی به نقل از شمس آباد نوشت که سپاه پاسداران شب گذشته موشک هایی را به مواضع داعش دردیرالزور شلیک کرد که به گفته سخنگوی سپاه انتقامی برای حملات تروریستی هفتم ژوئن داعش در تهران بود.

هفته نامه اشپیگل همچنین به حملات تروریستی اخیر در تهران اشاره کرد که در آن ۱۷ نفر کشته و بیش از ۴۰ نفر مجروح شدند و نوشت: داعش مسئولیت این حملات تروریستی را بر عهده گرفت.

“دویچه وله”  آلمان نیز خبر تجاوز موشکی سپاه به مواضع داعش در دیرالزور سوریه را پوشش داده و نوشت: ایران بعد از تجاوز تروریستی اخیر داعش در تهران این گروه تروریستی را تهدید به انتقام کرده بود. حالا سپاه پاسداران این وعده انتقام خود را عملی کرد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : پژوهشگر ادبیات: اشعار عمان سامانی قرائت ارزشی از فرهنگ عاشوراست

این رسانه آلمانی همچنین با استناد به سخنان یک مقام ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: این تجاوز همچنین هشداری به تروریست ها و حامیان آن ها است که دیگر مرتکب چنین اقداماتی نشوند؛ وگرنه جاده جهنم در انتظار آن ها خواهد بود.

دویچه وله همچنین از پرتاب این موشک های میان برد از پایگاه هوایی در غرب ایران خبر داد.

روزنامه “دویچه ویرتشافتز ناخریشن” آلمان نیز  خبر حملات موشکی سپاه به دیرالزور سوریه را پوشش داد.

روزنامه “لایزیتسر روند شای” آلمان هم از حملات موشکی سپاه به مواضع داعش به عنوان انتقامی علیه حملات تروریستی اخیر این گروه در تهران خبر داد.

روزنامه “هانوفرشه آلگماینه سایتونگ” نیز در مطلبی به این خبر مهم پرداخته و نوشت: حدود دو هفته پیش تروریست های داعش حملات تروریستی را در پارلمان ایرن و مرقد رهبری سابق انقلاب اسلامی انجام دادند و حالا ایران این تجاوز را پاسخ داده و مواضع این تروریست ها در سوریه را بمباران کرد.

این رسانه آلمانی به نقل از شمس آباد و با استناد به سخنان یک مقام ارشد سپاه پاسداران این تجاوز موشکی را انتقام ایران از تروریست ها دانست.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - لانه‌سازی مار «بهائیت» در پاکستان ؛ مردم بی‌خبرند و مسئولان غافل + تصاویر

روزنامه “پاسایر نویه پرسه” آلمان هم به نقل از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حملات موشکی سپاه به مواضع داعش را انتقام ایران از این گروه تروریستی ارزیابی کرد.

روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ” آلمان نیز خبر تجاوز موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه را پوشش داده و نوشت: ایران به عنوان انتقام از حملات تروریستی حدود دو هفته پیش داعش در تهران مواضع این گروه تروریستی در شرق سوریه را بمباران کرد. بر اساس اطلاعات سپاه پاسداران بسیاری از تروریست ها در این تجاوز موشکی کشته شدند.

این روزنامه آلمانی همچنین از پرتاب این موشک های میان برد از غرب کشورمان و پایگاه هوایی کرمانشاه و کردستان خبر داده و نوشت: این اولین بار بود که ایران  اقدام به تجاوز موشکی علیه مواضع تروریست ها در سوریه کرد.

نشریه “فوکوس” آلمان نیز در مطلبی به خبر تجاوز موشکی ایران به مواضع تروریست های تکفیری در سوریه پرداخته و نوشت: ایران برای انتقام از حملات تروریستی داعش که در ۷ ژوئن در تهران رخ داد مواضع این گروه های تروریستی در سوریه را هدف حملات موشکی خود قرار داد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : افشای نقش عربستان در «معامله قرن» علیه فلسطین

این نشریه آلمانی به نقل از شمس آباد و با استناد به سخنان سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت که  ریختن هیچ خون پاکی بدون پاسخ باقی نمی ماند.

این رسانه آلمانی همچنین با استناد به اعلان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: این تجاوز مجازاتی برای تروریست های جنایتکار و همچنین هشداری به طرفداران آن ها بود که این گونه حملات را تکرار نکنند.

روزنامه “فرانکفورتر روند شای” آلمان هم در خبری از انتقام ایران از حملات تروریستی اخیر داعش در تهران با حملات موشکی به مواضع این گروه تروریستی در دیرالزور سوریه خبر داده و نوشت: بخش های زیادی ازاین منطقه سوریه تحت کنترل تروریست های داعش قرار دارد.

روزنامه “راینیشن پست” آلمان نیز همراه با بسیاری از رسانه های بین المللی دیگر چند ساعت بعد از تجاوز موشکی سپاه به سوریه این خبر مهم را پوشش داد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :