انتخابات یکی از عرصه های مهم حضور مردم در صحنه ی سیاسی است که اگر از روی آگاهی و بصیرت و منتج به انتخاب اصلح انجام شود منجر به نتایج بسیار مناسبی در کشور می شود که لازم است برای انتخاب اصلح بسیاری از معیارهای انتخاب اصلح را بدانیم.
یکی از مهمترین معیارهای نامزد اصلح ولایت پذیری است.

یادداشت روز پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار:
در جمهوری اسلامی ایران سیاست گزاری ها به گونه ای قرار گرفته است که  مردم می توانند  در همه ی عرصه های مدیریتی کشور اعمال نظر نمایند به طوریکه از انتخاب رهبر که بالاترین مقام کشور است تا رئیس جمهور و نمایندگان مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا و حتی شهرداران و  دهیاران با نظر مردم انجام می شود.
انتخابات کانال حضور سیاسی مردم در صحنه است و اگر مردم از این کانال بهره مناسب را ببرند نتیجه مورد نظر آنان حاصل می شود و در صورتی که مردم نسبت به این مهم بی تفاوت شوند نه تنها در عرصه ی سیاسی که در دیگر زمینه ها نیز متحمل شکست های جبران ناپذیر می شوند.
انتخابات عرصه ای است که در یک سو مردم و در سوی دیگر نامزدها و کاندیداها قرار گرفته اند که با توجه به زیر ساخت های به وجود آمده زمینه انتخاب کردن مردم و انتخاب شدن کاندیداها را دستگاه های ذی ربط ایجاد نموده اند اما فارغ از هر گون جناح بندی ها و جبهه بندی ها نباید در انتخابات دو اصل بسیار مهم و حیاتی را فراموش کرد.
اصل اول آن است که باید  زمینه را طوری فراهم کرد که امکان حضور حداکثری مردم و انتخاب کنندگان در انتخابات فراهم شود و امکان ریختن آراء همه ی واجدان شرایط رای دادن فراهم گردد چرا که حضور مردم در پای صندوق های رای نه تنها باعث می شود کاندیداهایی انتخاب شوند که به نظر اکثر مردم نزدیک تر باشند که این حضور متحد و یکپارچه باعث ایجاد هراس در دل بدخواهان نظام و انقلاب می گردد.
اصل دوم پس از حضور حداکثری مردم در انتخابات انتخاب کسانی است که به معیارهای نامزد اصلح نزدیک تر باشند تا پس از انتخاب و اعلام نتایج واقعا کسانی سرنوشت مردم را به دست گیرند که شایسته این مسئولیت عظیم باشند.
در شماره پیشین این یادداشت در خصوص معیار شماره ۱نامزد و کاندیدای اصلح تحت عنوان انقلابی گری توضیحاتی اجمالی داده شد و در بخش دوم از سلسله یادداشت های انتخاب اصلح به دیگر ویژگی مهم نامزدها و کاندیداهای اصلح با عنوان ولایت پذیری اشاره می کنیم.
ولایت پذیری:
یکی از مهمترین یژگی های فرد یا افرادی که قصد زعامت مردم را دارند و لازم است در این باره دقت فراوانی در آن خصوص انجام شود مساله ولایت پذیری افراد است.
از آغاز دنیا تا کنون ۱۲۴۰۰۰ولی الهی برای هدایت بشر از طرف خداوند باری تعالی برای هدایت بشر آفریده شدند و امر خطیر هدایت و رهبری جوامع بشری را به عهده گرفتند که در پایان و پس از نزول آیات، معجزات و  رسالت پیامبران الهی با پیامبری حضرت رسول اکرم محمد مصطفی صلوات الله علیه و آله رسالت پیامبران به پایان رسید و کاملترین دین الهی که همان دین مقدس اسلام است برای کمال انسان در اختیار انسان ها قرار گرفت.
پس از پیامبر اکرم ائمه اطهار وظیفه خطیر تبیین آموزه های الهی و هدایت مردم را بر اساس آنچه پیامبر عطیم الشان اسلام در اختیار مردم قرار داد را عهده دار شدند تا اینکه دشمنی دشمنان الهی و ائمه با آموزه های راستین آن بزرگواران باعث شد برای نگه داشتن سلامتی امام عصر و خالی نشدن زمین از حجت الهی حضرت قائم عج الله تعالی  فرجه الشریف دورانی از زندگی شریف خود را در غیبت به سر برند که این غیبت کماکان ادامه دارد اما آیا با غیبت امام معصوم وظیفه هدایت مردم و مبارزه با دشمنان تعطیل شد؟
باید گفت که به اعتقاد شیعه در زمان غیبت وظیفه هدایت و راهنمایی مردم در حکومت اسلامی بر عهده ولی فقیه است که این مهم در حال اکنون بر دوش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی قرار دارد که به حق آن بزرگوار با راهنمایی های خردمندانه و پدرانه شان کشور را گذرگا های خطرناک بسیاری به سلامت گذرانده است.
بی شک رهبری  جوامع مختلف به راه های مختلف انتخاب یا منصوب می شود اما در کشور ما رهبر با رای مجلس خبرگان که خود صلاحیتش را از رای مردم گرفته است انتخاب می شود.
انتخاب رهبر خود محدودیت ها و یزگی هایی دارد که در این مقال مجال آن نیست که بدان ها اشاره شود اما سخن کوتاه…..
آنکسانی که می خواهند به عنوان رئیس جمنهور، نماینده مجلس، نماینده مردم در شورای اسلامی یا نماینده مردم در مجلس خبرگان انتخاب شوند خود باید مدافع ولایت و رهبری و در واقع رای مردم که با انتخاب مجلس خبرگان منجر به انتخاب رهبر شده است باشند و در واقع در خصوص ولایت پذیری از شرایط لازم برخوردار باشند.
اما ولایت پذیری تنها به آن نیست که کسی بگوید من رهبر را قبول دارم و در عمل کاری خلاف این ادعا انجام دهد، ولایت پذیری یعنی التزام عقلی، عملی و لسانی نامزد ها و کاندیداها به پیروی  و اطاعت  و دفاع از رهبری در همه ی عرصه ها و در هر شرایطی
مهدی بهزادی تشنیزی
انتهای پیام/۵۸۰ک
 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : امان‌الله قرایی مطرح کرد افزایش روابط نامشروع قبل از ازدواج/ دختران بازنده صدرصدی «همباشی سیاه»

این خبر را به اشتراک بگذارید :