به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در جلسه علنی امروز مجلس (۵ آذر ۹۶) از سوی هیأت رئیسه قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است.

محمد عزیزی نماینده مردم ابهر به وزیر اقتصاد در مورد طولانی بودن مدت ارائه تسهیلات برای تولید و صنعت و به وزیر جهاد کشاورزی در مورد نبود برنامه و پیشرفت برای اصلاح الگوی مصرف آب در حوزه کشاورزی و به وزیر نیرو در خصوص لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل مصرف آب و جلوگیری از بحران آب تذکر داد. 

محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق به رئیس جمهور، وزیر بهداشت و وزیر کشاورزی در مورد عدم تهیه آئین‌نامه اجرایی ترکیب شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم تهیه اساسنامه سازمان هواپیمایی کشور و اساسنامه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد در خصوص عدم تهیه آئین‌نامه اجرایی نحوه فعالیت حساب ذخیره ارزی و به رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد عدم تهیه آئین‌نامه تأسیس صندوق‌های بازنشستگی غیردولتی تذکر داد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : با زشت ترین شاسی بلندهای سال ۲۰۱۷ آشنا شوید

احمد سالک نماینده مردم اصفهان در تذکری به رئیس جمهور خواستار رفع بیکاری و ایجاد اشتغال در کشور شد.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه به اتفاق ۵۴ نفر دیگر از نمایندگان به وزیر نفت لزوم ممانعت از آتش‌سوزی‌های مکرر در پالایشگاه‌های سراسر کشور را متذکر شدند.

سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در تذکری به وزیر نفت خواستار تجدید نظر در نرخ فروش گاز در قرارداد منعقده با شرکت نروژی شد. 

پروانه مافی نماینده مردم تهران به وزرای کشور و صنعت لزوم هماهنگی میان‌دستگاهی برای جلوگیری از سردرگمی مردم در پی اجرای مصوبه دولت در خصوص الزام به اسقاط خودروهای فرسوده بوسیله خودروسازان داخلی را متذکر شد.

احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در تذکری به وزیر اقتصاد عنوان کرد که علت عدم توجه بانک‌های دولتی مصوبه هیأت وزیران در خصوص نوع ضمانت وام‌های مقاوم‌سازی مسکن روستایی چیست. 

سید علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر به وزیر آموزش و پرورش لزوم تهیه نظام رتبه‌بندی معلمان و استقرار نظام پرداخت‌ها را متذکر شد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : فاز دوم رجیستری گوشی‌های موبایل از ۱۴ آذر آغاز می‌شود/ واردکنندگان گوشی‌های قاچاق، مخالف طرح رجیستری هستند

نادر قاضی‌پور، اکبر رنجبرزاده، علیرضا محجوب، علی ملکی و عزیز اکبریان نمایندگان ارومیه، اسدآباد، مشکین‌شهر و کرج به وزرای نیرو، نفت و ارتباطات درخصوص تأمین آب و برق، گاز و تلفن شهرک‌ها و نواحی صنعتی تذکر دادند. 

سلمان خدادادی، شهروز برزگر، سهیلا جلودارزاده و احمد بیگدلی نمایندگان ملکان، سلماس، تهران و خدابنده در تذکری به رئیس جمهور خواستار تسریع در ارسال قانون مدیریت خدمات کشوری جهت دائمی شدن این قانون به مجلس شدند. 

حسین‌علی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضرورت تجدید نظر در دریافت حق تولیه و حق نظارت از اماکن مذهبی را متذکر و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص واردات ده‌ها تن بزر تراریخته و کشت صدها هکتار محصولات تراریخته تذکر داد. 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :