محمدرضا گلرومفرد دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با شمس آباد، ضمن انتقاد از ایجاد تشکل‌های یکبار مصرف در برخی دانشگاه‌ها گفت: متاسفانه از ابتدای شکل‌گیری دولت یازدهم مجددا شاهد شکل گیری برخی تشکل‌های یکبارمصرف در برخی از دانشگاه‌ها بوده‌ایم، تشکل‌هایی که برای پشتیبانی از احزاب خاص ایجاد می‌شوند و بیشتر اهداف انتخاباتی هم دارند.

وی در ادامه با اشاره به شدت بردن تشکیل تشکل‌های یک بار مصرف در دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت بهداشت، تصریح کرد: متاسفانه معاونت فرهنگی وزارت بهداشت به ستادی برای تاسیس تشکل‌های یکبارمصرف تبدیل شده است.

گلرومفرد اضافه کرد: گزارش‌های متعددی به اتحادیه ما می‌رسد که از معاونت فرهنگی این وزارتخانه به دانشگاه‌ها فشار می‌آورند که تشکل‌های انجمن اسلامی با پسوندهای مختلف نزدیک به یک جریان سیاسی تاسیس شود. این در حالیست که اگر یک تشکل انقلابی بخواهد مجوز فعالیت بگیرد با سنگ اندازی‌های مختلف جلوی آن را می‌گیرند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: در تازه ترین نمونه در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی به هیات موسس انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در نامه‌ای گفته شده است که دانشگاه ضرورتی برای صدور مجوز احساس نمی‌کند!

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : روش ایجاد ایمیل در یاهو و گوگل (جیمیل)

وی گفت: این اصلا قابل قبول نیست که کارشناس تشکل‌های وزارت بهداشت با تماس‌های مکرر به معاون فرهنگی دانشگاه آن را تحت فشار قرار دهد که تشکل اصلاح طلب تاسیس کند.

گلرومفرد ادامه داد: اکیدا به مجموعه معاونت فرهنگی وزارت بهداشت توصیه می‌کنیم دست از سیاسی کاری بردارد که این کار دودش به چشم آموزش عالی می‌رود و تجربه نشان داده است سیاسی کاری در دانشگاه و تشکیل پیاده نظام سیاسی به وسیله تشکل‌های دولت ساخته مخاطرات امنیتی به وجود خواهد آورد.

دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل تاکید کرد: ما بارها به معاون فرهنگی و حتی به وزیر بهداشت انتقاداتمان را گفته‌ایم اما از وقتی دولت دوم آقای روحانی شروع به کار کرده است فعالیت معاونت فرهنگی رادیکال تر شده و اصلا در سطح ستاد ارتباطی با اتحادیه ها بر قرار نمی‌کنند.

وی گفت: آقای فراهانی معاون فرهنگی وزارت بهداشت در حالی با سفرهای خود به دانشگاه‌ها و با حضور در شوراهای فرهنگی دستور تسریع در صدور مجوز کانون‌ها و تشکل‌های نزدیک به جریان خاصی را می‌دهد که از وظایف خود در ستاد و در سطح وزارت خانه غافل شده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - آقای نماینده چرا از جاسوس‌ها و اپوزیسیون پشتیبانی می‌کنی؟/ برخی عناصر کرم‌صفتانه دارند به نظام ضربه می‌زنند/ برخی آقایان در انتخابات تخلفات صریح خلاف قانون داشتند

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :