به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه (۳ بهمن ۹۶) طی تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس با استناد به ماده ؟؟ آئین‌نامه داخلی پارلمان با اشاره به ارائه گزارش‌ کمیسیون‌های مجلس در مورد روند اجرای بودجه ۹۶ گفت: ۳ ساعت و نیم است که در مجلس مشغول بررسی گزارش عملکرد ۸ ماهه بودجه امسال هستیم و همه هم از آن تعریف می‌کنند.

وی ادامه داد:‌این در حالی است که مردم از ما می‌پرسند اگر اینقدر اوضاع بودجه‌ای کشور گل و بلبل است پس این همه بیکاری، فقر و فشار اقتصادی ناشی از چیست؟

کواکبیان گفت:‌معتقدم رؤسای کمیسیون‌ها از پیش آمادگی لازم برای ارائه گزارش عملکرد ۸ ماهه بودجه ۹۶ را باید پیدا می‌کردند.چرا که ما حس می‌کنیم بعضی دوستان فی‌البداهه مباحث را مطرح می‌کنند.

وی با اشاره به اعداد و ارقام متفاوت ارائه شده از سوی رؤسای کمیسیون‌ها و دولت درباره روند اجرای بودجه به ویژه در حوزه رشد بودجه اظهار داشت: اگر قرار است گزارش‌های عملکرد بودجه را در مجلس بررسی کنیم باید آمارها با هم تطابق داشته باشند و تناقض یک دستگاه اعلام آمارها که به رشد اقتصادی و رشد سرمایه‌گذاری اختصاص دارد جای تعجب دارد.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شوک جدایی منصوریان جواب داد؛ استقلال بدون سرمربی برد! - شمس آباد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اخطار اصل ۵۵ قانون اساسی، گفت:‌ دیوان محاسبات تحت نظر مجلس فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: از رئیس این دیوان پرسیدم در گزارش تفریغ با تخلفات چگونه برخورد شد؟‌ آقای عادل آذر گفت ما تخلفات را گزارش کردیم.

کواکبیان گفت:‌اگر قرار باشد دیوان محاسبات فقط تخلفات را گزارش کند و به عنوان مثال نباید طوری باشد که وقتی رئیس‌جمهور سابق رفت ۷ یا ۸ هزار میلیارد تومان در دولتش تخلف شده است و باید همین الان بدانیم که کدام وزارتخانه چه تخلفی دارد؟

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از دستگاه‌های اجرایی عملکردشان با بودجه ۹۶ فاصله بسیاری دارد و از هیأت رئیسه می‌خواهم نسبت به این امر تذکر دهد. بنابراین گزارش علی مطهری نائب رئیس دوم مجلس که هدایت مجلس را به عهده داشت در پاسخ درباره آن بخش که گفتید رؤسای کمیسیون‌ها فی‌البداهه بوده این طور نبوده و گزارش رؤسای کمیسیون‌ها بدون آمادگی نبوده است.

وی ادامه داد: در آئین‌نامه جدید مجلس برای وزرا و مسئولانی که مشغول به کار هستند مطالبی در نظر گرفته شده و تخلفات‌شان اعلام و بررسی شود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : ارتقای معرفت و بصیرت راه مقابله با توطئه‌چینی دشمنان نظام است

نائب‌رئیس مجلس گفت: ای کاش آقای عادل‌آذر مطالبی درباره تخلف دستگاه‌ها مطرح می‌کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :