زهرا ساعی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: در جلسه امروز لایحه استفساریه درمورد تبصره ۴ قانون ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

وی افزود: در جریان بررسی این لایحه با توجه به اینکه در قانون اساسی اشتغال در تعاونی‌های تولیدی و توزیعی اشتغال محسوب نمی‌شود اعضای کمیسیون در پاسخ به این استفساریه اشتغال در این تعاونی‌ها را مغایر با قانون ممنوعیت اشتغال به بیش از یک شغل ندانستند. 

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، اظهار داشت: همچنین در این جلسه طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت مطرح شد که اعضای کمیسیون برای بررسی بیشتر این طرح را به کمیته تخصصی ارجاع دادند. 

ساعی در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر این در جلسه امروز طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۹۰ مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح شد که با توجه به اینکه این موضوع به صورت کامل‌تر در قانون برنامه ششم توسعه آورده شده است و نیز در ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران آورده شده بود بنابر این شد تا طرح به صحن علنی مجلس ارائه نشود و بنا شد تا اعضای کمیسیون در راستای اجرای این قانون نظارت لازم را داشته باشند و از بنیاد شهید بخواهند که چرا این قانون را انجام نمی‌دهد. 

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : بسیج جهان اسلام در غرب آسیا تشکیل شده است

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :