به گزارش شمس آباد از سمنان، احمد همتی پیش از ظهر امروز در آیین نکوداشت روز مهندس که در سالن شهید مطهری سمنان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و تبریک این روز به مهندسان جامعه با اشاره به آیاتی از قران کریم که خداوند تمامی خلقت خود را بر اساس میزان و معیار خلق کرده است، میزان که همان حساب و کتاب است را نوعی مهندسی در امور دانست.
وی گفت: ما معتقد به خداوند و اسلام هستیم و دقیق‌ترین نظم و انضباط را در خلقت خداوند شاهدیم؛ ما که جانشین خدا در زمین هستیم، باید در کارهایمان از نظم و حساب و کتاب الهی تبعیت کنیم.
نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایلی که باعث تحقق نیافتن بحث‌های علمی و کارشناسی در کشور می‌شود، بیان کرد: فرهنگ عمومی کشور ما به‌گونه‌ای است که خیلی به حساب و کتاب نپردازیم و دوست داریم کارها باری به هر جهت پیش برود.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - ایران خودرو و سایپا هر روز درجا می‌زنند

همتی اضافه کرد: نتیجه عینی آن هم این است که سطح مطالعه در کشور ما نسبت به کشورهای توسعه‌یافته در حد صفر است.
وی گفت: کشوری می‌تواند به توسعه و پیشرفت برسد که از دو ویژگی علم و ایمان برخوردار باشد و بدون این دو توقع اینکه کشور توسعه یابد و شاهد رفع مشکلات باشیم، توقع نادرستی است.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کسانی که باید برای رفع این معضل اقدام کنند، افزود: در خط مقدم آن تحصیل‌کرده‌های دانشگاهی هستند که باید پیش‌قراول شوند و با فرهنگ‌سازی در تحقق این مهم اقدام کنند.

همتی بیان کرد: مسؤولان نیز باید در چارچوب‌های علمی و منطقی و حساب و کتاب پیش بروند و این الگوها را به جامعه ارائه دهند و جامعه هم تبعیت خواهد کرد؛ بنابراین تمام کوشش خودمان را باید در این مسیر قرار دهیم تا بتوانیم به کشورهای توسعه‌یافته نزدیک شویم.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :