به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، سیدحسین نقوی حسینی در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۹۷) گفت: همه می‌دانیم جامعه و ملتی که به آموزش و پرورش و مربی نپردازد، شایسته آینده باافتخار نیست. همه می‌دانیم که بدون رفع مشکلات و دغدغه مربی نمی‌توان به پیشرفت و توسعه دست یافت.

وی ادامه داد: چه کسی است که نداند که بدون ارتقای منزلت مربی نمی‌توان قله‌ها و سنگرهای علمی جهان را فتح کرد، پس چرا به مشکلات مربی و آموزش و پرورش نمی‌پردازیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان و دولتمردان اظهار داشت: آیا نمی‌بینید معلمان انگیزه خود را از دست داده‌اند، منزلت معلمان خدشه‌دار شده، احساس بی‌عدالتی و عدم توجه روح و روان معلمان را تحت تأثیر قرار داده، آیا نمی‌دانیم حقوق و مزایای معلمان پست‌تر از خط فقر است، به‌طوری که هزینه روزمره آنها را تأمین نمی‌کند؟ اغلب معلمان در تأمین هزینه‌های بهداشتی، درمانی، آموزشی خود و فرزندانشان مانده‌اند و اغلب آنها در تأمین معیشت خانواده، پرداخت کرایه خانه و تأمین مسکن خود درمانده‌اند.

نقوی خاطرنشان کرد: ای کسانی که مزایای سبک زندگی غربی را به رخ مردم می‌کشید! چرا در تأمین معیشت و نگه داشتن منزلت معلمان همانند آن جوامع اقدام و عمل نمی‌کنید. آیا مربی در ژاپن، چین، آلمان، فرانسه و حتی در کشوری مثل افغانستان، معلمان چنین جایگاه و منزلتی دارند؟

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : فلسطین مسئله اول جهان اسلام است/ ایران مدافع اصلی خط مقاومت است

وی افزود: چطور می‌توانیم دغدغه تعلیم و تربیت داشته باشیم در صورتی‌که دغدغه معیشت داریم؟ مگر مقام معظم رهبری بارها و بارها به دولت‌های مختلف و همین دولت نسبت به تأمین معیشت و ارتقای منزلت معلمان تأکید نکردند، چرا اقدامی صورت نمی‌گیرد؟ چرا مربی باید پول چای زنگ تفریح مدرسه‌اش را بپردازد، درحالی‌که برخی مدیران حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند؟

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چرا حق‌التدریس معلمان بعد از گذشت یک سال پرداخت نمی‌شود، ولی پاداش برخی مدیران به اندازه حقوق یک سال معلمان دریافت می‌شود. چرا برخی مطالبات معلمان بعضاً بعد از چند سال هم پرداخت نمی‌شود؟ چرا پاداش چند میلیونی پایان خدمت مربی برخلاف اغلب دستگاه‌ها چند سال آن هم به صورت سهام و یا اقساط پرداخت می‌شود، درحالی‌که پاداش چندصد میلیونی مدیران بلافاصله بعد از بازنشستگی به آنها پرداخت می‌شود؟

نقوی خاطرنشان کرد: چرا مربی باید با بیماری صعب‌العلاج خود بمیرد، اما مطالبات او پرداخت نشود؟ چرا بیمه معلمان و خانواده آنها از پست‌ترین کیفیت و کمترین خدمات درمانی و دارویی برخوردار است، درحالی‌که بزرگ‌ترین خانواده بیمه، خانواده فرهنگیان است؟ چرا مسکن فرهنگیان فراموش شده و در هیچ برنامه‌ و دستورکاری وجود ندارد؟

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : "کی یار" فرصت مغتنم معرفی استان چهارمحال و بختیاری

وی افزود: چرا معلمان از هرگونه خدمات رفاهی اعم از فروشگاهی، زیارتی و سیاحتی برخوردار نیستند و محروم‌اند و چرا منزلت معلمان در همین پرداخت‌ها مختصر و نصفه و نیمه زیر پا له می‌شود؟ وقتی قرار می‌شود حقوق عقب‌مانده معلمان پرداخت شود، بارها از صداوسیما اعلام می‌شود و بعضاً با همه این آبروریزی‌ها نهایتاً پرداخت نمی‌شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پرداخت حقوق و مزایا و مطالبات کدام دستگاه از رسانه‌ها اعلام می‌شود، چطور وقتی در برخی دستگاه‌ها حقوق‌های چند ده‌ میلیونی و پاداش چندصد میلیونی پرداخت می‌شود، حتی دستگاه‌های نظارتی نمی‌توانند آنها را پیدا کنند، اما در مورد مطالبات فرهنگیان سخنگوی دولت مصاحبه می‌کند، وزیر و معاون وزیر مصاحبه و صحبت می‌کنند. چرا با جایگاه مربی و منزلت او بازی می‌کنید؟ اعلام نکنید، اگر می‌خواهید پرداخت کنید، پرداخت کنید، اما مصاحبه نکنید و با آبرو و منزلت فرهنگیان بازی نکنید که دانش‌آموز سر کلاس به او بگوید مطالبات‌تان را پرداخت کردند.

نقوی خاطرنشان کرد: چرا میلیاردها تومان پول صندوق ذخیره فرهنگیان به غارتگران داده می‌شود، اما مربی که پول صندوق ذخیره فرهنگیان مال اوست، برای یک میلیون وام دربه‌در بانک‌ها می‌شود و نمی‌تواند بگیرد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : آینده‌ نامعلوم مذاکرات سازش - اخبار شمس آباد

وی افزود: چرا به جای اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش، در پی اجرای خاموش سند ۲۰۳۰ هستیم، به چه حقی آموزش و پرورش این مسیر را طی می‌کند، چرا درس شهید حسین فهمیده حذف شد؟ چرا آموزش دفاعی حذف شد؟

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چرا معاونین مدارس، ‌مربیان پرورشی و مشاور مدارس حذف شدند؟ در این شرایط که دختران و پسران ما مورد آسیب صدها آفت و آسیب اجتماعی از فضای مجازی هستند، مشاور مدارس حذف شده و چه کسی باید به این دانش‌آموزان باید مشاوره دهد.

نقوی در پایان گفت: چرا آمار قبولی ملاک ارزیابی معلمان قرار گرفته، چرا در مدیریت آموزش و پرورش قبیله‌گرایی و جداگرایی می‌کنیم؟ اینها خیانت به آموزش و پرورش است.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :