حجت‌الاسلام علی ثمری دبیر هیأت عالی گزینش کل کشور در دولت دهم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب شمس آباد، با اشاره به رفتارهای اخیر احمدی‌نژاد به بررسی ریشه‌های این رفتار پرداخت و اظهار داشت: وجود یکسری مسائل در زندگی طبیعی است اما اگر انسان از خود مراقبت نکند و در مسیر بندگی ملاحظاتی را که شارع مقدس تعیین کرده رعایت نکند دچار عُجب خواهد شد و این با تکبر فرق دارد.

حجت‌الاسلام ثمری عُجب را نوعی توهم توصیف کرد و ادامه داد: احمدی‌نژاد در شرایطی قرار گرفته است که بزرگان انقلاب خیلی سعی کردند او را نگه داشتن کنند اما موفق‌ نشده‌اند؛ آن زمانی که احمدی‌نژاد برای پست معاون اولی انتصاب ناشایستی انجام داد رهبری ناچار شدند که ورود کنند هرچند رویه مقام معظم رهبری اینگونه نیست.

دبیر هیأت عالی گزینش کل کشور در دولت دهم با اشاره به اثرگذاری دوستان مرموز و مشکوک احمدی‌نژاد بر روی وی یادآور شد: مرحوم آیت‌الله خوشوقت، مرحوم حائری شیرازی و همچنین آیت‌الله مصباح یزدی خیلی مجاهدت کردند احمدی‌نژاد را نگه داشتن کنند اما نشد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : وزیر نیرو خبر داد ساخت مزرعه‌های بزرگ خورشیدی در دستور کار وزارت نیرو

وی تصریح کرد: سفرهای استانی احمدی‌نژاد با اینکه برای مردم خیر و برکت زیادی به همراه داشت اما سبب شد او این لطف و محبت مردم را به حساب خود بگذارد و همین مایه خودبینی او شد.

حجت‌الاسلام ثمری در عین حال به فضای خدمت در دولت نهم و تقدیر رهبری از این مسئله اشاره کرد و گفت: احمدی‌نژاد فکر می‌کرد مردم او را به خاطر خودش می‌خواهند لذا امروز نیز به گونه‌ای صحبت می‌کند که مواضعش را استکبار می‌پسندد و این برای ما تلخ است.

این کارشناس مسائل سیاسی به ریزش‌های انقلاب در طول سالیان گذشته به خاطر فاصله از خط امام و شهدا اشاره کرد و اظهار داشت: در صدر اسلام فردی به نام سیف‌الاسلام به موجودی تبدیل شد که در مقابل امام بر حق علی بن ابی‌طالب (ع) ایستاد و سکوت کرد بنابراین انسان باید در زندگی خود همواره از مواضعش مراقبت کند و بداند افراد متملق و چاپلوس همه جا هستند و جایگاه دنیایی سبب غره شدن می‌شود و فردی را که سالها در ریل انقلاب حرکت کرده از مسیر اصلی خارج خواهد کرد.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : رئیس‌جمهور سابق فرانسه بازداشت شد

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :