حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت شمس آباد  در خصوص اینکه که طرح سوال از وزرا در دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم بواسطه مجلس بیشتر شده است بیان داشت: درواقع این موضوع قابل بررسی است، دقیقا نمی‌دانم آمار مقایسه‌ای بدهم که نسبت به قبل چه شرایطی را داریم؛ در هر صورت کار مجلس و نمایندگان محترم تذکر و سوال است و این به نظر ما از اختیارات مجلس است.

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس خاطرنشان کرد: دولت آقای روحانی دولتی قانونمند و قانون‌مدار است، طبعا هر جایی که بحث قانون و قانونمندی و اختیارات قانونی وجود داشته باشد دولت در برابر قانون کاملا تسلیم است.

امیری اظهار داشت: اگر نماینده‌ای سوال و تذکر می‌کند ما وظیفه داریم به سوال و تذکر پاسخ دهیم، سیاستی هم که معاونت امور مجلس ریاست جمهوری دارد این است که به معاونین پارلمانی دستگاه‌های مختلف اعلام کرده‌ایم که سیاست ما اقناعی است و درواقع باید نمایندگان مجلس را نسبت به سوالی که می‌کنند اغنا کنیم.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : گزارش پارس از متن و حاشیه نشست علنی «خانه ملت» «شفافیت بودجه مجلس» در فراز و نشیب مشاجره‌های پارلمانی

وی خاطرنشان کرد: اصل را بر این گذاشتیم که کارهایی که در دولت انجام می‌شود باید قانونی باشد، کار براساس مقررات و قوانین انجام می‌گیرد. 

انتهای پیام/

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :