نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی شمس آباد، با اشاره به موضوع گرانی قیمت ارز در کشور، گفت: دولت تدبیر لازم را برای مدیریت بازار ارز در آستانه تعطیلات عید نوروز نداشت و تقاضای مردم به منظور خرید دلار برای سفرهای خارجی خود از جمله علل افزایش قیمت دلار بود.

وی افزود: با توجه به اینکه سفر به بخش‌های مختلف ایران پرهزینه است، مردم سفر به کشوری مثل ترکیه را ترجیح می‌دهند و سفر خارجی هم نیاز به خرید و در اختیار بردن دلار دارد و این تقاضا باعث شد تا پای دلالان به این موضوع باز شود و قیمت ارز بالا برود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس اظهار داشت: مسئله دیگر این است که صاحبان اقتصاد ایران و اعضای اتاق بازرگانی، تجارت و کشاورزی تهران اعتقادی به تولید داخل ندارند و یکسری افراد دو تابعیتی و لیبرال هستند و افزایش قیمت نفت به نفع این افراد است و عامل اصلی گران شدن قیمت ارز هم این آقایان هستند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : پیام تسلیت رئیس مجلس در پی جان باختن جمعی از هموطنان در غرب کشور تمامی مسئولان به فوریت به یاری آسیب دیدگان زلزله بشتابند

قاضی‌پور همچنین با اشاره به نامگذاری امسال به نام پشتیبانی از کالای ایرانی خاطرنشان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو اشتغال جوانان و اشتغال جوانان در گرو پشتیبانی از تولید ملی و خرید کالای ایرانی است اما وزرای دولت آقای روحانی وزرای سیر و پیر و خسته‌ای هستند که هیچ پرستش و علاقه‌ای برای پشتیبانی از تولید داخل ندارند که از جمله آن می‌توان به وزرای بهداشت، نفت و کار اشاره کرد.

وی ادامه داد: مجموعه‌های تحت امر این وزرا از جمله وارد کنندگان هستند و هیأت امنای صندوق ارزی وزارت بهداشت و درمان خود وارد کننده هستند. وزارت نفت و شرکت‌های تابعه آن در حالی لوله‌های انتقال و دیگر وسایل مورد نیازشان را از خارج وارد می‌کنند که امکان تولید آن در داخل وجود دارد.

نائب رئیس فراکسیون کارگری در پایان اظهار داشت: اگر یک فرد ایرانی یک خودروی ایرانی سوار شود درحقیقت یک خانواده ایرانی را مشغول به کار کرده و اگر همین فرد یک خودروی خارجی سوار شود یک خانواده ایرانی را از اشتغال ساقط کرده است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - جای خالی قالیباف در زلزله تهران

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :