به گزارش حوزه پارلمانی شمس آباد به نقل از خانه ملت،‌ حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش نظارتی کمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴قانون اساسی گفت: بر اساس گزارش ها، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از اموال دولتی واگذار شده اما تنها ۶ درصد این میزان به بخش خصوصی واگذار شده و مابقی همه به بخش خصولتی واگذار شده که این بخش در واقع بدتر از این است که اموال همچنان در دست دولت باقی می‌ماند که می‌توان در این رابطه به پالایشگاه اصفهان اشاره کرد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین می‌توان به واگذاری شرکت آلومینیوم المهدی اشاره کرد و نکته در این رابطه این است که بخشی از واحدهای واگذار شده به جای اینکه تولیدشان با افزایش روبرو شود، از ابتدا در ذهن افراد تحویل گیرنده شرکت‌ها این بوده است که زمین‌های شرکت‌ها را مالک شوند و با تفکیک زمین‌ها منتفع شوند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : صبح امروز اقشار مختلف مردم آذربایجان شرقی با رهبر انقلاب دیدار کردند

حاجی دلیگانی ادامه داد: قوانین در زمینه واگذاری شرکت‌های دولتی رعایت نشده است، دولت‌ها باید دست از اقتصاد بکشند تا زمینه رونق فراهم شود. باید کار مردم به مردم واگذار شود به طور مثال اگر به خانواده‌های زلزله زده مبالغی پرداخت شود آنها بهتر می‌توانند بازسازی‌های لازم را انجام دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: واگذاری‌های غیرصحیح باعث نارضایتی مردم شده و رونقی در اقتصاد ایجاد نکرده و در این راستا باید تدابیر اساسی اتخاذ شود. احساس می‌شود برخی دولتی‌ها دوست ندارند به معنای واقعی که در قانون اصل ۴۴ آمده است واگذاری‌ها انجام می‌شود چرا که شرایط فراهم باشد تا برخی افراد و آقازاده‌ها بتوانند در شرکت‌های دولتی سمت بگیرند و به برخی رانت‌ها دست یابند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :