گروه احزاب شمس آباد: فرازوفرودهای تاریخ انقلاب به ماجرای پرشمار و بعضاً امنیتی دهه ۶۰ محدود نمی‌شود، دهه ۸۰ در تاریخ انقلاب یکی از گرانیگاه‌های حساس تاریخ معاصر ملتی است که از سال ۸۸ عصر جدیدی در جریان‌شناسی سیاسی تاریخ انقلاب آنها گشوده شده است.

غائله ۸ ماه فتنه‌گری در سال ۸۸ با حضور عجیب و تاریخی مردم در ۹ دی به نقطه پایانی رسید و فتنه‌گران یک‌سال تمام در حسرت آتش‌افروزی تقلا کردند.

سال ۸۹ از راه رسید و جهان اسلام با پدیده بیداری اسلامی مواجه شد؛‌ سران فتنه سعی کردند از قِبل این حوادث با طرحی کاریکاتور گونه به تکرار این اتفاق در داخل بپردازند؛ امری که با عدم استقبال مردم به نتیجه نرسید و شورای امنیت ملی برای جلوگیری از فتنه‌ای جدید اقدام به حصر سران فتنه کرد.

هرچند در تریبون‌ها و مواضع رسمی جریان فتنه، همواره از منع خشونت‌ به‌عنوان یک استراتژی سخن گفته می‌شود، اما علامت‌های انکار ناشدنی این رویکرد و گسترش دامنه خشونت‌های خیابانی در حادثه عاشورای ۸۸ و ۲۵ بهمن ۸۹ به‌وضوح مشخص است؛‌ همان‌طور که در دهه ۶۰ تهدید و کاربرد سلاح در مقابل نظام از سوی سازمان مجاهدین خلق انجام شد، جریان فتنه نیز سعی داشت با تهدید لفظی و سیاسی و گروه مکمل خود برای اقدام عملیاتی، این هدف را دنبال کند.

بنابراین بار دیگر، قطب‌بندی «انقلاب ـ ضدانقلاب» از پسِ این اتفاقات در کشور حاکم شد و این وضعیت که به‌منظور فاز جدید آشوبگری و بی‌ثبات‌سازی بود، یادآور رخدادهای دهه ۶۰ است.

گروه احزاب شمس آباد به همین منظور و برای بازخوانی تاریخی آشوب اسرائیلی آمریکایی ۲۵ بهمن به سراغ برخی فعالان سیاسی رفته است تا مبادا غبار فراموشی منجر به مظلومیت‌ انقلاب اسلامی دریکی از مهم‌ترین مقاطع تاریخ انقلاب شود.

بیشتر بخوانید:

(۱) آشوب ۲۵ بهمن ۸۹ هیچ ربطی به نتیجه انتخابات نداشت

(۲) مردم ماهیت راهپیمایی صهیونیستی ۲۵ بهمن ۸۹ را شناختند

(۳) رهبران بدلی به دنبال انحراف بیداری اسلامی بودند

(۴) حصر تدبیر به‌موقع شورای عالی امنیت ملی بود

(۵) واقعه ۲۵ بهمن سال ۸۹ کودتای سران فتنه علیه جمهوری اسلامی بود

حمیدرضا زیاد عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب شمس آباد، با اشاره به فتنه اسرائیلی آمریکایی ۲۵ بهمن که منجر به حصر سران فتنه شد، اظهار داشت: در ۲۵ بهمن سال ۸۹ همان‌طور که وزارت خارجه اسرائیل نیز در آن زمان اعلام کرد یک حرکتی همزمان تحت عنوان بیداری  اسلامی در منطقه و در کشورهایی همچون، مصر، تونس و بحرین رخ داد و مردم این کشورها علیه حکومت‌های دیکتاتوری خود قیام کردند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : لاهوتی به پارس خبر داد بیزاری کمیسیون تلفیق بودجه با افزایش قیمت بنزین/تعیین سقف ۳۷ هزار میلیاردی برای یارانه‌ها/ تصمیم‌گیری درباره توزیع یارانه‌ها در نشست آینده

زیاد ادامه داد: حرکت بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه آمریکا و اسرائیل را شدیداً نگران کرد و همزمان با این اتفاق سران فتنه در ایران سعی کردند همراه با اغتشاش و آشوب از طریق جنبش سبز از این حرکت بیداری اسلامی سوءاستفاده کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درعین‌حال گفت: بیداری اسلامی علیه حکومت‌های دیکتاتوری و غیرانتخابی شکل‌گرفته بود و فتنه‌گران می‌خواستند این حرکت را به تبعیت از بیداری اسلامی علیه یک دولت قانونی و انتخابی مردم انجام دهند بر همین اساس شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به خواست مردم برای مقابله با عواملی که در یک سال گذشته نقش اصلی آشوب‌ها را بر عهده داشتند،‌تصمیم به حصر سران فتنه گرفت. 

وی یادآور شد: کمیسیون اصل ۹۰ این موضوع را بررسی و طبق آن اتفاقات ۲۵ بهمن سال ۸۹ را یک غائله اسرائیلی، آمریکایی و انگلیسی برشمرد؛ گزارش این هیئت در آن مقطع بسیار قابل‌توجه است چراکه به نقش اسرائیل و سران فتنه و اقدامات مجرمانه آن‌ها اشاره‌کرده است.

زیاد اخلال سران فتنه در امنیت ملی کشور و تشریح این موضوع در ۱۳ بند را مبنای تدبیر مسئولان برای برخورد با فتنه‌گران عنوان کرد و گفت: در آن مقطع فتنه‌گران از سلاح‌های شکاری و ساچمه‌ای علیه مردم و نیروی انتظامی استفاده کرده و یک نوع کودتا و مقابله مسلحانه با جمهوری اسلامی را هدایت کردند و افرادی نیز که در آن زمان دستگیر شدند در اعترافات خود به این موضوعات اشاره داشتند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :