به گزارش شمس آباد، مجمع اساتید مسلمان دانشگاه‌ها ضمن محکوم کردن شدید اقدامات ضد بشری اخیر صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان، در پشتیبانی از حرکت و حقوق انسانی مردم فلسطین بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

 « بسم الله الرحمن الرحیم

قریب به سه ربع قرن است که خاک فلسطین بوسیله صهیونیست‌ها اشغال شده و انسان‌های بیگناه فلسطینی از ابتدایی ترین حقوق انسانی خود بیش از پیش محروم و محروم‌تر شده‌اند. این در حالی است که براساس قواعد آمره بین المللی همه انسانها حق حیات دارند و بقای شخصیت حقوقی کشورها و دولت ها تحت هر شرایطی امری مسلم و مفروغ عنه قلمداد شده است. 

امروزه فلسطینیان ملتی هستند که در طول سالیان دراز حقوق اولیه آنان بوسیله اشغالگران و حامیان آنان نادیده گرفته شده است و در سالهای اخیر این امر بوسیله بسیاری از کشورهای عربی مورد چشم پوشی و بعضاً مورد تایید قرار گرفته است.

ملت فلسطین در حدود سه ربع قرن برای احقاق حقوق انسانی خود سعی‌های زیادی کرده و این سعی‌ها همواره با پشتیبانی آزادگان جهان همراه شده و در عین حال مورد بیزاری دولت‌ها و جریان‌های حامی صهیونیسم بین‌الملل و رژیم ضد بشری اشغالگر فلسطین قرار گرفته است. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - ثبات و امنیت در گرو انتخابات

در روزهای اخیر نیز بوسیله فلسطینیان ساکن نوار غزه بمناسبت چهل و دومین سالگرد اشغال سرزمینشان راهپیمایی بازگشت صورت گرفته که با مقابله مسلحانه صهیونیست‌ها مواجه شده و به شهادت و ضرب و جرح فلسطینیان منجر شده است و نهادهای بین المللی حافظ حقوق بشر، دموکراسی و صلح نیز نخواسته یا نتوانسته اند درنده خویی رژیم صهیونیستی را مهار یا حتی محکوم کنند و این جای تأسف شدید دارد که در مقابل دیدگان همگان عده‌ای اشغالگر همه حقوق انسانی را لگدمال می‌کنند و متصدیان مربوطه را یارای مقابله با آنها نیست. 

اینجاست که همه نخبگان انسان دوست، حق پرست، آزادی خواه و ضد خشونت باید دست به دست هم دهند و با تشکیل جنبشی جهانی و غیر وابسته و مستقل از حقوق همه انسانها بویژه فلسطینیان دفاع نظری و عملی کنند. 

مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها افتخار دارد که در جهت پشتیبانی از حقوق انسان‌های بیگناه فلسطینی ضمن محکوم کردن شدید اقدامات ضد بشری اخیر صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان، سردمدار آغاز حرکتی جدید درزمینه فعالیت‌های بشردوستانه، صلح طلبانه و غیرسیاسی به نفع همه ملتهای مظلوم بویژه فلسطینیان باشد.»

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : چنانچه «ری‌استارت» بخواهد به امنیت مردم خللی وارد کند با آن برخورد قانونی صورت می‌گیرد

انتهای پیام/

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :