حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پارس در اصفهان در رابطه با سقوط هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان در سمیرم با تسلیت این ضایعه به خانواده‌ها،مردم استان کهگیلویه و بویر احمد و ملت ایران، اظهار داشت: با توجه به حوادثی که در مجموعه‌های ترابری در کشور اتفاق افتاده، مجلس حساس شده است که علل این حوادث را ریشه‌یابی کند.

وی افزود: قرار شده است که کمیسیون عمران به فوریت این موضوع را بررسی دقیق داشته باشد و نتیجه را اعلام کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس ادامه داد: نقدی هم که عموماً به خود مجلس داشته‌ایم این بوده است که در این موارد اجتماع‌بندی و ارائه گزارشات زمانبر است، بنابراین از داغی کار کاسته شده و حوادث بعدی جایگزین می‌شود، البته الآن عزم جزمی برای این مورد وجود دارد.

وی مطرح کرد: با توجه به نوع هواپیما کشورهای سازنده آن نیز باید پاسخگو باشند و منتظر بررسی علل حادثه هستیم.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: از طرفی روی تولید داخلی هم می‌شود حساب باز کرد و کارهای مشترکی بین ایران و دیگر کشورها می‌توان در این زمینه صورت داد، همچنین خرید این هواپیماها از کشورهایی خارج از برخی مسائل حاشیه‌ای که اتفاق می‌افتد و از کشورهایی که هواپیماهای به روز و مطمئنی دارند، باشد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : پیکر شهید امیر باصره همچنان مفقود است پیکر تکاور شهید بیژن زارع پس از ۷ روز در زیر ناوشکن دماوند پیدا شد

وی در رابطه با مشکلات ادامه‌دار در زمینه راه‌ها و سیستم ترابری گفت: ما در برخی مسائل دیگر هم مشکلاتی را در زمینه راه‌ها داشتیم، از جمله در همین برف بهمن ماه که چیز خیلی راحتی هم بود که نمک‌پاشی و شن‌پاشی انجام نشد و مشکلات زیادی برای مردم ایجاد شد که می‌توانستند در این رابطه پاسخ دهند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس در رابطه با سؤال از وزیر راه در مورد سقوط هواپیمای آسمان تصریح کرد: سؤال که قطعاً هست اما برخی از همکاران بحث استیضاح وزیر راه را دنبال می‌کنند.

انتهای پیام/و/۲۳۴۶

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :