به گزارش شمس آباد از بیرجند، محمدرضا امیرحسنخانی شامگاه شنبه در کارگروه اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان‌جنوبی، به تسهیلات و ضمانت‌نامه‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، اشاره کرد و اظهار داشت: چرا خراسان‌جنوبی تاکنون از این صندوق استفاده نکرده و جایگاه استان با توجه به اینکه بیشترین معضل را داراست کجاست؟

وی با بیان اینکه باید اقدامات لازم را انجام دهیم تا سهم خود را دریافت کنیم، بیان داشت: خراسان‌جنوبی تاکنون از این تسهیلات استفاده نکرده لذا باید تدابیری در این خصوص اندیشیده شود.

نماینده مردم شهرستان‌های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس به اجرای طرح ترسیب کربن در چهار شهرستان طبس، بشرویه، فردوس و سرایان اشاره و مطرح کرد: اجرای این طرح به دلیل گیر دادن دیوان محاسبات مبنی بر اینکه حق ندارید پول را به حساب خارجی بریزید بر زمین‌مانده و اجرایی نشده است.

امیرحسنخانی در این جلسه از آمار و ارقام نرخ بیکاری خراسان‌جنوبی سخن به میان آورد و متذکر شد: علی‌رغم اینکه گفته می‌شود نرخ بیکاری در این استان پست است که نه مورد قبول مدیران و نه مورد قبول من است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : از سوی هیأت رئیسه طرح «اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی» اعلام وصول شد

وی به مهاجرت جوانان خراسان‌جنوبی به استان‌های بزرگ اشاره کرد و توضیح داد: اگر یک بررسی اجمالی داشته باشید می‌بینید که درصد زیادی از حاشیه‌نشینان تهران و مشهد از جوانان خراسان‌جنوبی هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس نرخ بیکاری خراسان‌جنوبی را بالاتر از آمار بیان شده ذکر کرد و افزود: جمعیت چهار شهرستان طبس، فردوس، سرایان و بشرویه طی سال‌های اخیر رشد منفی داشته که باید در این زمینه فکری شود

امیرحسنخانی از بی‌اطلاعی صنعتگران خراسان‌جنوبی از تسهیلات و ضمانت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک خبر داد و یادآور شد: باید نگاه‌ها تغییر یابد و در جهت توسعه استان به ویژه مناطق مرزی گام برداریم.

وی به مهاجرت مدیران خراسان‌جنوبی به استان‌های بزرگ نظیر خراسان‌رضوی اشاره و تبیین کرد: به دلیل نامطلوب بودن وضعت این استان نه مدیران اکنون به ماندن هستند و نه کارآفرین کافی داریم.

نماینده مردم شهرستان‌های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: باید تدابیر و تمهیداتی اتخاذ شود تا تسهیلات اشتغال‌زایی روستائیان مانند تسهیلات زودبازده نشود که هم مردم و هم بانک‌ها بدهکار شوند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - هدف اصلی قوا حل مشکل مردم است

انتهای پیام/ج/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :