به گزارش خبرنگار پارلمانی پارس، بهروز نعمتی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه ۵ آذر و پس از اتمام جلسه غیرعلنی پارلمان که به بررسی مشکلات سپرده‌های مردم در مؤسسات مالی و اعتباری اختصاص داشت و با حضور ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد در اجتماع خبرنگاران گفت: در این نشست آخرین وضع مؤسسات مالی و اعتباری بررسی شد به علاوه مشکلاتی که در نحوه پرداخت پول سپرده‌گذاران وجود دارد نیز مطرح شد.

وی با ذکر اینکه در سطح سپرده اقدامات خوبی برای حل این مشکل انجام شده است،‌خاطرنشان کرد: بایسته نظام و سران سه قوه آن است که مشکلات سپرده‌های مردم در این مؤسسات هر چه سریع‌تر مرتفع شود. 

نعمتی با یادآوری اینکه بازپرداخت سپرده‌ها تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: آقای سیف در این نشست اعلام کرد که تا کنون  ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از سوی بانک مرکزی به سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

وی این رقم را بیش از ۹۸ درصد مجموع سپرده‌گذاران عنوان کرد و با اشاره به اینکه سپرده ۲ درصد باقیمانده که بالای ۲۰۰ میلیون تومان است هم پرداخت خواهد شد، عنوان داشت: بخشی از پول برخی سپرده‌گذاران بالای ۲۰۰ میلیون تومان نیز در حال پرداخت شدن است. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : تبدیل نظام سیاسی به نفع مردم افغانستان نیست/فرار از قانون و نبود امکانات چالش عمده برگزاری انتخابات پارلمان

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت:‌در نشست غیرعلنی صبح امروز مجلس مقرر شد سپرده افراد در سایر مؤسسات مالی و اعتباری نیز تا ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شود که این کار در دستور بانک مرکزی قرار گرفته است.

نعمتی تصریح کرد: مجموع این پرداخت‌ها ۹۵ درصد خرید سپرده‌ها در مؤسسات مالی و اعتباری خواهد بود که امیدواریم ۵ درصد باقیمانده نیز با تدبیر سران سه‌قوه پرداخت شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در نشست غیرعلنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی تصمیم بر آن شد که جلساتی میان معاونان سه قوه یعنی آقایان جهانگیری، پزشکیان و محسنی اژه‌ای با آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی تشکیل شود. 

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :