به گزارش گروه سیاسی شمس آباد استان تهران، عبدالرضا زنگنه ظهر امروز در همایش بزرگ بسیجیان شهرستان دماوند در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهر دماوند، ضمن تبریک پیروزی رزمندگان اسلام بر تکفیری‌های داعش اظهار کرد: برای تبیین و توصیف نهاد مقدس بسیج باید حروف آن را تجلیل و تجزیه کرد.

وی با بیان اینکه «ب» بسیج نشان‌دهنده بصیرت است، افزود: بالاترین بصیر در دنیا حضرت ابوالفضل (ع) بودند که امان‌نامه عمر سعد را برای پشتیبانی از برادر خود امام حسین (ع) قبول نکردند؛ در سال ۸۸ نیز کسانی که بصیرت نداشتند، مردود شدند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران ادامه داد: دین و قرآن را کسانی که بصیرت داشته باشند، می‌توانند حمل کنند و دشمن‌شناسی یکی از انواع بصیرت است که اگر ابزار دشمن را نشناسیم، ضربه خواهیم خورد.

زنگنه تأکید کرد: مقام معظم رهبری در بیانات خود بارها فرموده‌اند که آمریکا شیطان بزرگ است، امروز برخی از بیان عنوان «شیطان بزرگ» ناراحت می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه حرف «س» بسیج از سلوک و تزکیه نفس است، تصریح کرد: تزکیه بحث تربیتی بوده که بسیج با تشکیل حلقه‌های صالحین در زمینه‌های آموزشی و مهارتی گام برداشته است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : جنگ در یمن، جنگ علیه کودکان است

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران، حرف «ی» بسیج را در یاوری ولایت‌فقیه و رهبری برشمرد و بیان کرد: بسیج در تمام ابعاد و لحظه‌ها و عرصه‌های علمی و تربیتی و … یاری‌گر مقام معظم رهبری بوده است.

زنگنه اضافه کرد: البته هر کسی نیز نمی‌تواند یاری‌رسان رهبری باشد، چراکه عده‌ای در سپاه حضرت علی (ع) حضور داشتند و اما دشمن ایشان و اهل‌بیتشان شدند.

وی با بیان اینکه حرف «ج» بسیج به معنای جهاد است، افزود: این جهاد شامل علمی، مقاومتی، سبک زندگی اسلامی و … است؛ در طول ۳۸ سال از انقلاب بسیج نشان داد که در جهاد اصغر هیچ کم نگذاشته، اما در جهاد اکبر هم چنین بوده است؟

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران با بیان اینکه جهاد شامل جنگ‌های سخت و نرم است، گفت: در جنگ سخت، مبارز بر سر مرزها و در جنگ نرم مبارزه بر سر مغزهاست؛ در جنگ سخت توپ و تانک وجود دارد، اما جنگ نرم نامحدود است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : هیچ برنامه‌ای برای حذف کانال‌های اجتماعی نیست/ در مقابل تهاجم دشمن علاوه بر اثبات باید ضربه‌ هم بزنیم

زنگنه با تأکید بر اینکه بسیجیان باید هوشیار باشند، تصریح کرد: امروز نقشه دشمنان با همه ادعایشان که قرار بود ۳۰ سال در خاورمیانه حکومت کنند، طی ۶ سال به پشتوانه نظام اسلامی نابود شد؛ ۷۰ هزار داعشی که از اراذل و اوباش کشورهای دنیا بودند، تنها در عراق کشته شدند.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی بر وعده سه ماه خود با رهبری در نابودی گروهک تکفیری داعش ایستاد؛ برنامه داعش برای تعرض به ایران بود و امنیت امروز کشور مدیون شهدا، امام راحل و رهبری است که پای دین و آرمان‌های انقلاب ایستادند و همان‌طور که مقام معظم رهبری گفتند، رژیم صهیونیستی در ۲۵ سال آینده از بین خواهد رفت.

انتهای پیام/و

این خبر را به اشتراک بگذارید :