رضا کریمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پارس در اردبیل با اشاره به تصمیم اخیر دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص  هدفمندی یارانه‌ پرداختی اظهار کرد: نحوه پرداخت یارانه‌ها نیازمند بازنگری‌هایی بود تا تصمیم‌گیری در این حوزه سودمند شایانی در پشتیبانی بیشتر از اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه و تأمین زیرساخت‌های مهم کشور داشته باشد.

وی افزود: مبالغ ناچیزی که به صورت ماهیانه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود، گره‌گشای مشکلات مردم و خانواده‌ها نبوده و دردی از اقشار محروم جامعه را درمان نمی‌کند، در این میان می‌توان به واریز یارانه به خانواده‌هایی که نیاز آن‌چنانی به چنین مبالغی ندارند نیز اشاره کرد و این مسائل بر میزان حساسیت بیشتر نسبت به ساماندهی هر چه دقیق‌تر یارانه‌های پرداختی افزوده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی را بردن فاصله‌ بین ثروتمندان و مستضعفان دانست و بیان کرد: وضعیت کنونی که در پرداخت یارانه‌ها مشاهده می‌شود با ایجاد عدالت اجتماعی فاصله دارد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : «هیرکان» فقط ۳۵ روز بعد از رهاسازی زنده بود

کریمی توضیح داد: عدالت به معنای آن نخواهد بود که افراد دارا و ندار به یک شکل از منابع کشور بهره‌مند شوند بلکه وضعیت فعلی  پرداخت یارانه‌ها، عدالت اجتماعی را هدف قرار داده و نه تنها موجب احیای آن نشده، بلکه موجبات زیرسؤال رفتن مفاهیم اصلی عدالت‌محوری را نیز فراهم کرده است.

وی از محدودیت منابع مالی دولت خبر داد و گفت: برای احیای زیرساخت‌های بهداشت و درمان، آموزش و پژوهش، رونق اقتصادی کشور و دیگر مطالبات اصلی مردم نیازمند ایجاد تغییراتی در برنامه‌های اقتصادی کشور هستیم که بر این اساس نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی جلسات مختلفی را در کمیسیون‌های تخصصی برگزار کرده و به نتایج مناسبی نیز دست یافتند.

نایب‌ رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای تداوم پرداخت یارانه‌ها و فراهم آوردن بستر حمایتی بهتر نیازمند شناسایی دقیق اقشار آسیب‌پذیر جامعه با کمترین میزان اشتباهات هستیم تا حقوق هیچ یک از شهروندان ضایع نشود.

انتهای پیام/ذ

این خبر را به اشتراک بگذارید :