به گزارش شمس آباد از نهاوند، حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی صبح امروز در کنگره شهدای نهاوند با بیان اینکه برگزاری این نشست‌ها برای پاسداشت شهدا حرکت در مسیر شهادت است، اظهار کرد: آشنایی نسل امروز و فردا با شهیدان، راه و مقصد آنها امری ضروری است، شهیدان انسان‌های بابصیرتی بودند که هم خدا، هم راه و هم مقصد را می‌شناختند، تبری از دشمنان و پشتیبانی از دوستان اسلام و انقلاب منش شهدا بود.

وی با اشاره به مجاهدت‌های گروه انقلابی ابوذر در نهاوند بیان کرد: عبودیت و بندگی خدا از ویژگی‌های ابوذر غفاری بود که از یاران با وفای حضرت پیامبر (ص) به شمار می‌رفت، از مهم‌ترین ویژگی‌های ابوذر این بود که سیاست سیاست‌بازان و فتنه فتنه‌گران او را از مسیر توحید و وظیفه‌شناسی خارج نکرد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه گروه انقلابی ابوذر نیز ابوذروار در مقابل ستم شاهنشاهی ایستادند، تصریح کرد: آنها می‌خواستند نقاب از چهره رژیم شاهنشاهی کنار زده و ظلم و ستم مستکبران را به مردم بشناسانند، امروز پرچم عدالت‌خواهی به دست مقام معظم رهبری است و باید تابع ایشان بود، دشمنان نمی‌خواهند این عدالت‌خواهی و استکبارستیزی ایران در عالم گسترش یابد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - ۲ گام برای بی اثر کردن ممنوعیت های جدید

وی با اشاره به اینکه امروز در دنیا با جنگ قصد‌ها مواجه هستیم، گفت: دشمنان ما فکر می‌کنند که اگر جوانان ما را پرپر کنند به اهداف خود دست می‌یابند در صورتی که این آغاز راه است و تا پایان تاریخ، اثرات این مقاومت و ایستادگی نشان داده خواهد شد.

رئیسی خاطرنشان کرد: تا نابودی کامل جبهه نفاق و کفر و پیروزی اسلام این نهضت ادامه دارد و بیداری اسلامی نیز تقویت خواهد شد، بیداری اسلامی را از آثار پربرکت خون شهدا دانست، امروز ما در مقابل جاهلیت مردن قرار داریم اما این همان جاهلیت قدیم است با این تفاوت که به فناوری اطلاعات و امپراتوری رسانه‌ای و مجهز شده است.

وی با بیان اینکه شهدا از عالم جهل‌زدایی می‌کنند، گفت: امروز برتری و ایفای نقش در همه جبهه‌ها با انقلاب اسلامی است و در هر جبهه‌ای دست برتر را جبهه مقاومت دارد، دیروز که صهیونیست‌ها برای یک کشته خود هزاران خون می‌ریختند امروز وقتی جریان مقاومت هواپیمای آمریکا‌ را ساقط می‌کنند می‌بینیم آنها نمی‌توانند هیچ غلطی کنند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه این موفقیت‌ها به خاطر آن است که دست و قصد مجاهدان ایران در صحنه است و این دشمن را مستأصل کرده است، گفت: دشمنان برای مقابله با انقلاب به هر ترفندی دست می‌زنند ما موفق نمی‌شوند و نخواهند شد

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : تحلیل و بررسی "مناظره"

وی خون شهدا، حضور در جبهه مقاومت، ایستادگی در برابر استکبار و برخورداری از نیروی انسانی تحصیل‌کرده را از سرمایه‌های عظیم ملت ایران دانست و ادامه داد: ایران اسلامی پر از ذخایر مادی و معنوی است که باید از آن برای پیشرفت کشور بهره برد.

رئیسی با بیان اینکه آنچه برای مردم ما غیرقابل تحمل است فقر، فساد و تبعیض است، ادامه داد: امروز کشور ما به انسجام و امیدآفرینی نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه باید از هرگونه حاشیه‌سازی و ناامیدی در بین مردم پرهیز شود، گفت: فتنه امروز فتنه ناکارآمد جلوه دادن نظام و ناامید کردن مردم است که باید در مقابل آن ایستاد.

تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: کسانی که در راه استقلال اقتصادی و اقتصاد مقاومتی قدمی بردارند دشمن را ناامید کرده‌اند و آنهایی که در راه تولید افزون و اشتغال بیشتر گام بردارند؛ در هر صنف و یا قشری باشند، محترم و ارزشمند هستند.

وی با بیان اینکه جامعه ما امروز به جوان سیاسی نیاز دارد، گفت: جوانان باید نیاز جامعه امروز را بشناسند و در این تأمین این نیاز‌ها قدم بردارند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - داعش چگونه در عراق تمام شد؟

رئیسی با تأکید بر لزوم توجه به انسجام ملی اظهار کرد: باقی راه امام (ره) توجه به رأی مردم، توجه به ولایت فقیه و پشتیبانی از ولایت‌فقیه و شناخت مستکبران نیازهای امروز جامعه هستند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آمریکا میثاق‌شکن است، تأکید کرد: امروز همه جریانات سیاسی کشور به این موضوع اذعان دارند که نمی‌شود به آمریکا دل‌خوش کرد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه آمریکا هیچ گره‌ای از مشکلات کشور باز نمی‌کند، گفت: مشکلات فقط به دست خود مردم باز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در اقتصاد باید کار را به مردم واگذار کنیم، در پایان گریزی به حضورش به همدان زد و گفت: خدمت سربازی‌ام را در همدان بوده‌ام و می‌دانم مردم این استان، بصیر، فهیم و شهیدپرور هستند. 

انتهای پیام/ی/۲۳۴۶

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :