به گزارش خبرنگار پارلمانی شمس آباد، محمد رضا تابش رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواهان اندیشیدن تدبیری مناسب جهت جبران شایسته سال‌ها زحمت و کوشش علیرضا کریمی کشتی‌گیر کشورمان به واسطه واگذاری رقابت به حریف روس جهت روبرو نشدن با ورزشکار رژیم صهیونیستی شد.

وی در این نامه خاطرنشان کرده است: آیا نباید برای این جوان و جوانان این‌چنینی در عرصه ورزش قهرمانی کشور تدبیری مناسب اندیشید؟ آیا نباید سال‌ها زحمت و کوشش این جوان را به نحو شایسته‌ای جبران کرد؟ آیا باید هزینه پایبندی به اعتقادات سیاسی و دینی را این جوان و امثال این جوان بپردازند؟ بدون اینکه تمهیدات لازم از سوی مسئولان ذیربط برای شارژ روحی و پرداخت پاداش مناسب به این ورزشکار اندیشیده شود او را به ناکجا آباد اهاله می‌دهند.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس در ادامه پیشنهاد تقدیر شایسته و دلجویی در صحن مجلس از ورزشکارانی را داده است که پس از سالها کوشش به واسطه عدم مبارزه با نمایندگان رژیم صهیونیستی از عرصه رقابت‌های جهانی کنار رفته‌اند.

متن کامل این نامه به شرح زیر ایت:

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : رژیم اسرائیل از دست زدن به هیچ جنایتی در منطقه ابایی ندارد

احتمالاً به واسطه موج رسانه‌ای که در جامعه ورزشی و بعد از آن در فضای رسانه‌ای و مجازی کل کشور در خصوص کشتی گیر عزیز کشورمان جناب آقای علیرضا کریمی به راه افتاد و افکار عمومی را متاثر ساخت، مطلع هستید.

این قهرمان شرافتمند و شجاع تاکنون برای جامعه ورزشی و نیز ملت سرافراز ایران افتخارات زیادی کسب نموده و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را بارها و بارها در میادین مختلف به اهتزاز درآورده است. از جمله کسب یک مدال نقره و دو مدال طلا در مسابقات آسیایی در رده نوجوانان، یک مدال طلای جهانی و یک مدال طلای آسیایی در رده جوانان و دو مدال طلای آسیایی و برنز با ارزش جهانی در رده بزرگسالان و دو مدال طلای جهانی از افتخارات این ورزشکار نام آور و پهلوان شجاع است. متأسفانه چند روز پیش به دلیل هم گروهی با ورزشکار رژیم غاصب صهیونیستی، علی رغم شایستگی برای کسب مدال جهانی در راستای سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران، بنا به توصیه مربیان، ناگزیر به باخت اجباری شد و همانند رقابت های جهانی جوانان و رقابت های جهانی زیر ۲۳ سال، علی رغم شایستگی‌های فراوان، مجبور شد میدان را به حریف واگذار کند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : تعداد نظامیان آمریکایی و اسرائیلی که دچار مشکلات روحی و روانی هستند سرسام آور است

در شرافت و غیرت و مردانگی و روح بلند این ورزشکار هیچ شکی نیست که قطعاً مورد توجه ملت بزرگوار و همه دلسوزان نظام خواهد بود. اما آیا نباید برای این جوان و جوانان این چنینی در عرصه ورزش قهرمانی کشور، تدبیری مناسب اندیشید؟ آیا نباید سال‌ها زحمت و کوشش این قبیل جوانان را به نحو شایسته‌ای جبران کرد؟ آیا باید هزینه پایبندی به اعتقادات دینی و سیاسی  را این جوان و امثال این جوان بپردازند؛ بدون اینکه تمهیدات لازم ازسوی مسئولان دیربط برای شارژ روحی و پرداخت پاداش مناسب به این ورزشکار اندیشیده شود و او را  به ناکجا آباداحاله می دهند مسئول  مهاجرت نخبگان ورزشی کشور و پناه بردن آنها به دامان بیگانگان، چه کسی خواهد بود؟

جناب آقای دکتر لاریجانی؛ سال‌هاست ورزشکاران عزیزمان در رشته‌های مختلف، همه این بی مهری‌ها را دیده و می‌بینند ولی باز غیرتمندانه و پهلوانانه در پی اهتزاز پرچم این کشور در آوردگاههای جهانی هستند. در این خصوص ذیلا پیشنهاد ارائه می‌گردد:

۱. تقدیر شایسته و دلجویی در صحن مجلس شورای اسلامی از ورزشکارانی که بعد از سال‌های کوشش، به واسطه عدم مبارزه با نمایندگان رژیم صهیونیستی، از عرصه رقابت های جهانی کنار رفته‌اند به خصوص آقای علیرضا کریمی

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - قدرت روی آبی که زیر آب هم وجود دارد

۲. اعطای مدال اخلاق و پهلوانی و فراهم نمودن ترتیبات قانونی برای تکلیف به وزرات ورزش و جوانان و فدراسیون های ورزشی جهت در نظر بردن تقدیر مالی برابر با جایزه نفر اول در مسابقاتی که ورزشکار ایرانی به دلیل مواجهه با نمایندگان رژیم صهیونیستی کناره گیر ی می‌کنند.

۳. تذکر جدی به مسئولین فدراسیون های ورزشی و وزارت ورزش و جوانان برای تحقق وعده هایشان به ورزشکاران، در این قبیل موارد

۴.مشخص کردن راهبردهایی که هم به رسالت دینی وسیاسی در مواجهه با ورزشکاران رژیم صهیونیستی عمل شود، لیکن پراثرتر و کم هزینه تر باشد بواسطه مراجع مسئول

امید است توجهات عملی حضرتعالی و مسئولین ورزش در تقدیر شایسته از این ورزشکاران، علاوه بر دلجویی کافی از آنها، زمینه کوشش با انگیزه اشان  را در اعتلای نام وافتخارات ایران اسلامی فراهم آورده و اعتقاد آنها را در پایمردی بر آرمان های استکبارستیزانه و پشتیبانی از مظلومین به صورت روز افزون،افزایش دهد.»

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :